برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

 

ارتباط ، کناره گیری ) برسند . اشتغال ذهنی ای که مادران با تنظیم حالت های عاطفی خود دارند و ماهیت رفتارهای فاصله جویانه آنها ، احتمالاً از توانایی آنها در ترمیم ارتباطهای نادرست می کاهد . کودکان و کودکان ،‌احتمالاً به این دلیل می ترسند که در هنگام فعال شدن نیازهای دلبستگی شان به اندازه کافی آرامش نمی یابند و از عدم تناسب پاسخ های والدینشان حیرت زده می شوند . به نظر می رسد این کودکان با تناقض لا ینحلی که رفتار مراقبینشان ایجاد کرده می باشد ، با بهره گیری از رفتارهای نزدیک شونده – اجتنابی ، میخکوب شده – گسسته ، و سایر رفتارهای غیر عادی ، خود را سازگار می کنند .

به نظر ما ، حالت های متخاصم یا درمانده والد احتمالاً پیامد ارتباط نامتعادل سلطه گر – سلطه پذیری[1] می باشد که والد در پیشینه دلبستگی خودش تجربه کرده می باشد پیش بینی می کنیم ، افرادی که از راهبردهای آشفته یا کنترل کننده بهره گیری می کنند به هر دو بعد متخاصم و درمانده این مدل تجسمی دسترسی داشته باشند . هم چنین میزان باز بودن مدل های کاری درونی نسبت به بازبینی و به روز شدن باشد . کودک به صورت فزاینده ای تا سنین نوجوانی قابلیت مدیریت خود و طرف مقابل را در ارتباط والد – کودک بدست می آورد   ( کوباک ، کول[2] ، 1994  )

 

سطح فردی : مدل کار درونی از خود و دیگری

مطلب مرتبط :   پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

سیستم دلبستگی کودک که مربوط به دیدگاه بالبی ( 1982 ، 1969 ) می باشد و تحول این سیستم دریافت ارتباط والد – کودک ، در قلب نظریه دلبستگی قرار دارد . بر اساس این نظریه ، کودکان سیستم های کنترل رفتاری با انگیزشی ای را ایجاد می کنند که باعث تشکیل و حفظ پیوند دلبستگی[3] والد – کودک   می گردد     . با در نظر داشتن لذتی که کودک از تماس با والد می برد . و بالعکس ، ترس ، خشم ، و غم شدیدی که از[1] Dominant-submissive

[2] Kobak,R.cole,H

[3] Attachment bond

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق