برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

که در دسترس بودن والدین را پیش بینی می کند باعث ایجاد یک مدل کاری درونی از خود می گردد که پیامدهای موفقیت آمیز در موقعیت چالش انگیز را پیش بینی می کند .

مدل LOP ما حاکی از آن می باشد که سازه مدل های کاری درونی باید به والدین گسترش داده گردد ، همان طور که در مورد کودکان آنها به کار برده می گردد . از این چشم انداز ، نه تنها تفسیر های کودکان تحت ثأثیر مدل های کاری درونی اند ، بلکه تفسیرهای والدین از کودکانشان هم توسط مدل های کاری درونی هدایت می شوند . پژوهشگران دلبستگی به تازگی شروع به توجه کردن به مدل های کاری درونی والدین از کودک     کرده اند  ( جورج و سولومون[1] ، 1999 ) . بنا بر نظریه ، مدل های کاری درونی والدنی باید رفتار والدین را پژوهش دلبستگی تا حدود زیادی در توجیه دگرگونی چشمگیر ارتباط والد – کودک به صورت یک مشارکت تصحیح شونده توسط هدف شکست خورده می باشد . هنگامی که کودکان توانایی درک اهداف والدین را پیدا       می کنند اهداف خود را به تأخیر می اندازند ، مصالحه را می پذیرند و ملاک امنیت در ارتباط والد – کودک از مراقبت توأم با حساسیت در دوران نوباوگی تبدیل به همکاری بین والدین و کودک در انتهای دوره کودکی اولیه می گردد . تغییر شکل ارتباط به صورت مشارکت تصحیح شونده توسط هدف ، توانمندی والد و کودک در بهره گیری از مکالمه برای مسئله گشایی و نیز پرداختن به نیاز های کودک شامل امنیت و یادگیری ، تبدیل به یکی از ویژگی های اساسی ارتباط ایمن می گردد . در نتیجه ، مکالماتی که با ملاک های گرایش برای گفتمان مشارکتی یا شفاف مطابقت دارند . در ایجاد امنیت برای کودک یا برداشت او از در دسترس بودن والدین بسیار اساسی اند ( کوباک و دوملر[2] ، 1994 ) . برای اینکه مکالمه ای این ملاک ها را داشته باشد ،‌هم والد و هم کودک باید علایق ، دانش و سایر موضوعات شخصی خویش را عملاً بیان کرده ، و یک ارتباط بده – بستان در موقعیت هایی که تضاد هدف هست مستقر نمایند . اهمیت ارتباط والد – کودک در مطالعات نوجوانان و والدینشان به اثبات رسیده می باشد . سیستم کدگذاری وابستگی و خودگرانی که توسط آلن و همکاران   ( 1994 ) تهیه شده می باشد ، به بررسی اهمیت اهداف ارتباطی و اعتبار شریک در روابط میان والدین و نوجوانان آنها می پردازد . آلن دریافت ارتباطهایی که در آنها والدین و[1] George,V . & Solomon J

مطلب مرتبط :   دانلود پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی تأثیرپذیری وهابیت از اسرائیلیات

[2] Duemmler

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق