برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

 

به همسالان در مهد کودک و کلاس دوم و میزان بالایی از الگوهای کنترل کننده نسبت به والدین در 6 سالگی ( مین و کاسیدی ،1998) . استدلال ما این می باشد ، مادران گروه درمانده – بیمناک ، در هنگامی که سیستم دلبستگی کودک برانگیخته شده می باشد ، رفتار مراقبتی مناسب تری نشان خواهند داد و هنگامی که عواطف دلبستگی پریشان و بیمناک کودک برانگیخته و بیان می شوند ، این مادران بیمناک و مردد شده و به صورت متناقض یا کناره گیر رفتار خواهند کرد . در چنین مواردی ، به نظر می رسد احساس درماندگی زیربنایی خود مادر تشدید می گردد ، هنگامی که کودک نسبت به تردید و ترس مادر در پاسخدهی به عواطف دلبستگی ، به صورت متعارض و یا با تشویش واکنش نشان می دهد ، احتمالاً احساس درماندگی مادر افزایش می یابد . این فرایند ممکن می باشد منجر به سوء سادگی با ارضای نیازهای دیگران از پا در می آیند . توجه همیشگی این افراد به دیگران ، ممکن می باشد به دلیل راهبرد مقابله ای گسستن از زندگی عاطفی خود و کناره گیری از تماس هیجانی با دیگران باشد ، زیرا وقتی عواطف خودشان برانگیخته می گردد احساس می کنند که قدرت کنترل کودکانشان را ندارند . ممکن می باشد فرزندان این مادران متوجه اضطراب و ترس آنها از تماس هیجانی نزدیک بشوند ، و کودکان نیز به نوبه خود، برای حمایت از والدینشان راهبردهای مراقبتی اتخاذ می کنند و به این ترتیب نیز به چرخه های بین نسلی تداوم پیدا می کنند . البته ، مادرانی که در زیر گروه درمانده قرار دارند به نظر نمی رسد که زندگی هیجانی خود را شدیداً سرکوب کرده باشند و حالت آسیب ناپذیری و مقاومتی که ویژگی زیر گروه متخاصم می باشد را داشته باشند .

مطلب مرتبط :   پایانامه ارشد در مورد : بررسی تأثیرپذیری وهابیت از اسرائیلیات

ممکن می باشد مادر برای اینکه در عواطف از پای در آورنده اش غرق نشود ، رفتارهایی از خود نشان دهد که به نظر کودک ترساننده ( برای مثال ، سرکوب هیجان های کودک ،‌فریاد کشیدن ) یا ترسیده ( برای مثال قطع

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق