برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

تکه ای از متن پایان نامه :

نوآوری ها محصولات یا فرایند های جدید، دگرگون سازی محصولات بازار های جدید، مواد گردآوری و ترتیب منظم همه اطلاعات تجربی درمورد رفتار و اقدام بشر. وی با بهره گیری از روش رفتارشناسی استدلال نمود که انتخاب های فردی و رفتار هدفمند انسانی را می توان به عنوان مبنایی استقرایی در استدلال اقتصادی معتبر دانست.

در جمع بندی نظریه های اقتصادی می توان این گونه مطرح نمود که فرض اصلی در برخورد اقتصادی با کارآفرینی، رفتار عقلایی بشر با منابع کمیاب می باشد و ساز و کاری می باشد که تخصیص بهینه منابع با بهره گیری از فرصت های آتی همراه با ریسک را میسر می سازد (احمدپور و احمدی، بی تا). اما به دلیل عدم توجه نظریه های اقتصادی به عوامل اجتماعی و محیطی و نیز محدودیت های شناختی و ادراکی بشر در تبیین و تحلیل کارآفرینی، متخصصان روانشناسی، جامعه شناسی و مدیریت پا به عرصه کارآفرینی نهادند.

 

2-11-2)) نظریه های اجتماعی و روان شناسی

از اواسط قرن بیستم به بعد روان شناسان، جامعه شناسان و دانشمندان علوم رفتاری با درک تأثیر کار آفرینان و توسعه و پیشرفت جامعه به مقصود شناسایی ویژگی ها، الگوهای رفتاری و اجتماعی به مطالعه در این زمینه پرداختند. “مک کللند که اولین بار« نظریه روان شناسی توسعه اقتصادی» را مطرح نمود، معتقد می باشد که عامل عقب ماندگی اقتصادی در کشورهای در حال توسعه، مربوط به عدم درک خلاقیت فردی می باشد، که می توان با یک برنامه صحیح تعلیم وتربیت روحیه کاری لازم را در این جوامع، به گونه ای که شرایط مورد نیاز برای صنعتی شدن جوامع فراهم آید، تقویت نمود” (تفضلی، 1372: 29). مک­کللند (1961) معتقد می باشد مدیر نوآوری که مسئولیت تصمیم گیری را بر عهده دارد،  به اندازه مدیر یک شرکت، کارآفرین می باشد. از نظر وی فرد کارآفرین کسی می باشد که یک شرکت یا یک واحد اقتصادی را سازماندهی می کند و ظرفیت تولیدی آن را افزایش می دهد. از این رو یک کارآفرین دارای ویژگی هایی هم زیرا نیاز به موفقیت یا توفیق بالا و مخاطره پذیری و ریسک باشد.

مطلب مرتبط :   بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان - پایانامه کارشناسی ارشد

 مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مدیریت : مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی