برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

تکه ای از متن پایان نامه :

می گردید، اکنون با گروه اول در وصول طلب برابرند. بنابراین با وجود اینکه ظاهراً قانون از بستانکاران حمایت کرده می باشد، باز حقوق گروهی از آنها نسبت به سایرین نادیده گرفته شده می باشد. در لایحه اصلاح قانون تجارت در ماده 850، مادامی که شرکت در دوره بازسازی به سر می برد دیون موجل، تبدیل به حال نمی گردد. بنابراین تقریباً اشکالی که بر قانون فعلی وارد می باشد مرتفع شده می باشد. (جهانگیر، 1379).

ماده 850 به توضیح زیر می باشد :

رای هیات تشخیص بر اجرای بازسازی موجب حال شدن دیون موجل نمی گردد و خصلت تاخیر تادیه را نیز قطع نمی کند.

تبصره : خسارت تاخیر تادیه بر مبنای شاخص قیمت خرده فروشی می باشد که هر سال توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام و تعیین می گردد. به هر حال خسارت تاخیر تادیه نباید کمتر از 6 درصد در سال باشد.

چناچه می بینیم در تبصره ماده مذکور نقیصه ماده 421 قانون فعلی تا حدود زیادی مرتفع شده می باشد و به احقاق حقوق طلبکاران بیشتر پرداخته شده می باشد. از آنجا که حال شدن طلب هر گروه از طلبکاران موکول به در نظر گرفتن شاخص خرده فروشی می باشد. بنابراین مسئله تورم در قانون جدید مورد ملاحظه قرار گرفته می باشد.

در ماده 423 قانون فعلی نیز که موضوع آن باطل بودن معاملاتی می باشد که در تاریخ توقف به نحوی از انحاء حقوق بستانکاران را ضایع کرده و یا موجب رجحان حقوق برخی از بستانکاران به سایرین گردد، قانونگذار با بلااثر و باطل شناختن این معاملات به صاحبان دیون توجه کرده می باشد.

مطلب مرتبط :   بررسی تأثیرپذیری وهابیت از اسرائیلیات - دانلود پایانامه ارشد

در این ارتباط مفاد ماده 424، 425و 426 نیز در تاکید بر حقوق طلبکاران می باشد حتی قبل از توقف یا ورشکستگی که شامل معاملاتی می باشد که ثابت گردد به نحوی از انحا قبل از توقف یا ورشکستگی که حقوق بستانکاران ضایع شده می باشد.

حقوق بستانکاران در کشور، قوی، سیستم مالی بازارگرا و روابط بانکی ضعیف تر باشد، ورشکستگی های قانونی شرکت‌ها بیشتر خواهد بود.(کلانسس و همکاران، 2000).

مطالعات بانک جهانی نشان می دهد که کشورهایی که مبنای قانون عرضی (انگلیس مدار) دارند، بیشترین حفاظت از سرمایه گذار را فراهم می سازند در حالی که آنهایی که مبدا قانون مدنی دارند.

(فرانسه، آلمان و اسکاندیناوی) حداقل حفاظت از حقوق سرمایه گذار را ارائه می دهند. به علاوه یافته‌ها نشان داد که ارتباط سهمی بین مبدأهای قانونی و اداره شرکت (موضوعاتی مثل پرداخت سود و مالکیت شرکت) و در سراسر دنیا هست.

2-3-4- دلایل ورشکستگی

تعیین دلیل یا دلایل دقیق ورشکستگی و مشکلات مالی در هر مورد خاص کار سختی است. در اغلب موارد دلایل متعددی با هم منجر به پدیده ورشکستگی می شوند.اما طبق تحقیقات دان و براد استریت دلایل اصلی ورشکستگی مشکلات مالی و اقتصادی می باشد.

در برخی موارد دلایل ورشکستگی با آزمون صورتهای مالی و ثبتها مشخص می گردد. حسابدارانی که در تجزیه و تحلیل وضع مالی شرکت‌های رو به زوال تجربه دارند می توانند به راحتی دلایل ورشکستگی را شناسایی و تعیین کنند. اما گاهی، بعضی مسائل از گردش مناسب در یک واحد تجاری در یک دوره نسبتاً کوتاه مدت حمایت می کند و ورشکستگی را از چشم حسابداران پنهان می سازد.(زیمرمن، 1977،ص 29).

مطلب مرتبط :   دانلود پایانامه ارشد در رابطه با : بررسی تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

2-3-4-1- علت های ورشکستگی از دیدگاه نیوتن

نیوتن (1998) دلایل ورشکستگی را بطور کلی به دو دسته تقسیم کرده می باشد.

الف- علت های برون سازمانی

ب – علت های درون سازمانی

 مطالعه تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری: مطالعه تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل