برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

تکه ای از متن پایان نامه :

-3) استرس شغلی

 

2-3-1) مقدمه

کار جنبه­ای از زندگی می باشد که صرف نظر از منابع مالی بعضی از نیاز­های اساسی آدمی نظیر تحرک روانی و بدنی­، نیاز­های اجتماعی و احساسات خود ­ارزشمندی را ارضاء می­کند با وجود این، کار می­تواند منبع فشار روانی نیز باشد. در دهه اخیر موضوع استرس و آثار آن در سازمان­ها مورد توجه بسیار واقع گردیده می باشد. استرس واکنش و عکس العمل شخص به محیط پیرامون خود را شامل می­گردد که می تواند آثار مثبت و منفی را برای او ایجاد کند. آثار مثبت آن می­تواند انگیزش، عملکرد و لذت فرد را در محیط کار افزایش دهد و آثار منفی آن می­­تواند باعث ایجاد فشار در فرد گردد و پیامدهاى فیزیکی، رفتاری و روانی مانند اضطراب، تشویش، نگرانی، کج خلقی و بیماری­های قلبی داشته باشد (سعیدا اردکانی و همکاران؛1391). پس با وجود این که استرس مثبت نیز هست و نباید به استرس به عنوان یک پدیده منفی نگریست، زمانی که از استرس صحبت می­گردد بیشتر به عوارض و جنبه­های منفی آن توجه می­گردد . به هر حال استرس اثرات فراوانی بر عملکرد و فعالیت­های اعضای سازمان دارد. مدیران، کارکنان و ارباب رجوع سازمان تحت تاثیر فشارهای عصبی دچار حالات روانی خاصی می­شوند و دست به اعمالی می­زنند که مستقیما در فعالیت­ها و بازدهی سازمان منعکس می­گردد. فشارهای عصبی علاوه بر تاثیرات روانی تاثیرات جسمانی نیز دارند. استرس­های شدید باعث تزلزل در اهداف و راه­های نیل به آن می­شوند(Bland,2009). به عبارتی استرس در زندگی همه افرادی که در یکی از مشاغل مختلف جامعه کار می­کنند، هست و به گونه­های مختلف بر آن­ها فشار وارد می­آورد. تحولات شغلی نظیر تغییرات سازمانی، تغییر حقوق و دستمزد، ترفیع هاى شغلی، کاهش یا افزایش نیروی انسانی و دگرگونی­های اجتماعی، به خوبی بر فرد فشار می­آورند و وى را دچار آشفتگی، نگرانی، تشویش و اضطراب می کنند (احمدی و همکاران؛1390). در واقع، فشار و استرس کارى علاوه بر مشکلاتى که براى فرد ایجاد می­کند، پیامدهاى نامناسبى نیز براى سازمان­ها و ادارات دارد. شناخت استرس­هاى شغلى و عوامل تولیدکننده آن از این رو مهم می باشد که می­تواند سلامت جسمى و روانى نیروى کار را مورد تهدید قرار دهد و کارکرد اجتماعى آن­ها را مختل کند که تهدیدى جدى براى عملکرد و بهره ورى سازمانى محسوب می­گردد (سعیدا خانوادگى دچار اختلال می­کند و نارضایتى، کاهش تولید، افزایش خطاها ، کاهش قدرت تصمیم­گیرى و کندى زمان واکنش را پدید می­آورد (سعیدا اردکانی و همکاران؛1391). به علاوه، سازمان جهانی بهداشت بر اساس شاخص بار جهانی بیماری­ها، برآورد کرده می باشد که بیماری ­های روانی مانند استرس­ها دومین علت ناتوانی ها تا سال 2020 خواهند بود. بشر برای آنکه بتواند به کار و کوشش بپردازد می­بایست کمی احساس استرس

مطلب مرتبط :   پایانامه ارشد با موضوع : بررسی تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

 مطالعه تاثیرات میانجی¬گری سبک رهبری تحول¬گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان¬های خصوصی منطقه 5 تهران)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه :مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

دسته بندی : پایان نامه حقوق