برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

کند. این استرس سودمند بشر را در جریان انجام کار هوشیار نگه می­دارد، اما اگر میزان استرس ناشی از انجام کار بیش از مقدار مجاز گردد باعث بروز اختلالات جسمانی ، روانی و رفتاری در شاغلین شده تاثیر زیادی در کاهش بهره وری سازمانی و افزایش حوادث دارد (Ackfeldt,2013- Malhotra). استرس شغلی امروزه به مساله­ای شایع و پرهزینه در محیط­های کاری تبدیل شده می باشد. دانشمندان علوم پزشکی درصد قابل توجهی از بیماری­های روانی و جسمانی ناشی از کار را به وجود بیش از حد استرس مرتبط می­دانند (احمدی و همکاران؛1390).

2-3-3) انواع مدل­های استرس

موضوع استرس توسط بسیاری از محققان مورد مطالعه قرار گرفته و مدل­هایی در این زمینه را معرفی کرده­اند.

  • مدل تناسب محیط – فرد

لوین[1] (1951) مشاهده نمود که ویژگی­های شخصی فرد با محیط کاری او جهت تعیین فشار (استرس) و در نتیجه رفتار و سلامت در تعامل می باشد. این مفهوم به عنوان مدل تناسب محیط – فرد شناخته شده می باشد که به مطابقت بین فرد و محیط کاری او به عنوان عاملی موثر در سلامتشان اشاره می کند (Edwards & Cooper, 1990). برای ایجاد شرایط سالم، ضروری می باشد که توجه­ها، مهارت­ها و منابع کارمندان مطابق با خواسته­های موجود در محل کارشان باشد و محیط کار بایستی نیازها، دانش و مهارت­های بالقوه کارمندان را تامین کند. عدم تناسب در هر یک از این حوزه­ها می­تواند باعث ایجاد مشکل گردد، و هر چه شکاف یا عدم تناسب (چه عینی، چه ذهنی) بین شخص و محیطش بیشتر باشد، فشار ناشی از خواسته­های فراتر از توانایی، بیشتر خواهد گردید. این فشار­ها می­تواند مربوط به مسائلی مرتبط با سلامت، بهره­وری پایین، و معضلات کاری دیگر باشد. مکانیزم­ محرکات تنش­زای مهمی هستند، پس بعضی اوقات بعنوان رویکرد استرس   تأثیر شناخته می­شوند(Malek et al,2012).

مطلب مرتبط :   پایانامه ارشد در مورد : بررسی تأثیرپذیری وهابیت از اسرائیلیات

  • مدل طرفداری از کنترل خواسته

مدل کنترل خواسته شاید با نفوذترین مدل استرس در محیط کار باشد که بر روی دو ویژگی شغلی روانی اجتماعی، یعنی خواسته­های شغل و کنترل شغل تمرکز دارد. عامل دومی گاهی اوقات به عنوان آزادی اقدام در تصمیم­گیری نامیده می­گردد و از خرده عوامل قدرت تصمیم­گیری (کنترل وضعیت کار) و تمیز مهارت (امکان بهره گیری از مهارت­ها و توانایی­های آموخته شده) تشکیل شده می باشد (Rodriguez et al,2011).[1] – Levin

 مطالعه تاثیرات میانجی¬گری سبک رهبری تحول¬گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان¬های خصوصی منطقه 5 تهران)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه :مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

دسته بندی : پایان نامه حقوق