برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

کاکس و گریفیث 1995 مدل کنترل خواسته را یک مدل تعاملی نامیدند، که بر روی ویژگی­های ساختاری تعامل فرد با محیطش تمرکز می کند (این مدل با فرآیندی که در این تعامل اتفاق می­افتد، مخالف می باشد). کراسک نشان داد آن­هایی که در معرض سطوح بالایی از خواسته، و همچنین کنترل شغلی در سطح پایین دارند (وضعیت فشار بالا) به طور نامتناسبی بیشتر احتمال مبتلا به سطوح فزاینده­ای از افسردگی، خستگی، بیماری­های قلب و عروقی و مرگ خواهند بود. هر چند، اگر آن­ها کنترل شغلی (موقعیت چالش­انگیز) در سطح بالا داشته باشند، پایین­ترین سطح بیماری را در افرادی با خواسته­های متوسط یا حتی بالا خواهند داشت. پس کراسک به تعامل بین خواسته­های زیاد و کنترل پایین در پیش بینی فشار بیش از حد، اشاره می­کند که با این وجود، کنترل بالا به عنوان مانعی در برابر اثرات منفی خواسته­ها روی نتایج و پیامدها، اقدام می­کند. این مدل شامل طرفداری اجتماعی بود و اینگونه ادعا داشت که طرفداری ممکن می باشد به عنوان مانعی در مقابل موقعیت­های با خواسته زیاد، اقدام کند (de Lange et al,2003).

  • عدم تعادل کوشش – پاداش
  • مدل عدم تعادل- کوشش و پاداشیک دیدگاه رایج در مورد استرس در محل کار می باشد، این مدل ویژگی های کلیدی مدل تبادلی را دارد، به عنوان مثال تاکیدش بر ادراک ذهنی محیط، اما تأثیر تفاوت­های فردی و توضیح فرایندهای درونی نسبت به دیگر مدل­های تبادلی (به عنوان مثال مدل­های که توسط فولکمن و لازاروس (1980) و کاکس (1987)) پیشرفت کمتری را داشته می باشد. مفهوم کلیدی مدل عدم تعادل- کوشش ارتباط ی متقابل می باشد، که در آن کوشش در کار بایستی با پاداش مناسب جبران گردد، و هر گونه عدم مطابقت بین این­ها منجر به تجربه های استرس زا خواهد گردید. پاداش­ها شامل پول، تکریم، فرصت­های شغلی، و امنیت می­باشند. کوشش بخشی از شغل معینی می باشد برآید، دچار استرس خواهد گردید. کمباری تأثیر: در این وضعیت از مهارت­های فرد به طور کامل بهره گیری نمی­گردد. و ناسازگاری تأثیر: هنگامی اتفاق می­افتد که پذیرش مجموعه­ای از الزامات شغلی با پذیرش مجموعه­ای دیگر در تضاد می باشد.
  • ویژگی­های شغل: ویژگی­های شغلی که بر استرس شغلی تاثیر دارند را می توان در چهار دسته کلی آهنگ کار، تکرار کار، نوبت کاری و ویژگی­های مربوط به وظیفه تقسیم­بندی نمود.
  • روابط میان فردی: کیفیت روابط کارکنان در محیط کار بر میزان استرس شغلی تاثیر دارد.
مطلب مرتبط :   پایانامه ارشد با موضوع : بررسی تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

 مطالعه تاثیرات میانجی¬گری سبک رهبری تحول¬گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان¬های خصوصی منطقه 5 تهران)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه :مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

دسته بندی : پایان نامه حقوق