برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

تکه ای از متن پایان نامه :

2ساختار و جو سازمانی: ساختارهای که قدرت تصمیم­گیری بیش­تری به کارکنان خود می­دهند (غیرمتمرکز) استرس کم­تری ایجاد می­کنند.

  • روش مدیریت منابع انسانی: شیوه­های کار در مدیریت منابع انسانی بر میزان استرس­های وارده بر افراد تاثیر دارد .
  • فناوری و خصوصیات مادی: در ارتباط با متغیرهای مادی استرس زمانی رخ می­دهد که حداقل شرایط زیستی فراهم نباشد.

2-3-5) اهمیت مدیریت استرس

همان­طور که قبلاً بیان گردید، استرس پدیده­اى پیچیده و فردى و جزء لاینفک زندگى بشر می باشد که گاهى مشکل­ساز می­گردد و اگر بشر قادر به سازگارى با آن نباشد، جسم و روان او مورد تهدید قرار می­گیرد (Coffey et al,2011). لذا مدیریت استرس راه حلی جهت هدایت استرس به سوی آثار مثبت می باشد (Donaldson-Feilder et al,2010). مدیریت استرس یعنی راه مقابله با فشار در محیط کار (Juniper, 2013).

مدیریت استرس به این مفهوم می باشد که نه می­توان و نه بایستی، استرس را درمان نمود بلکه بایستی آموخت که از آن لذت برد (عیوضی و عیوضی؛1392). به طور کلی مدیریت استرس یا فشار روانی در سازمان عبارت می باشد از شناخت و آگاهی از عوامل موجد استرس،نشانه­ها و علائم آن و سرانجام کنترل آن در سطح بهینه (Bland,2009).

پس، بشر­ها تحت شرایط استرس، به مقابله یا مدیریت آن می­پردازند. این مدیریت می­تواند، هیجانی یا مبتنی بر حل مسئله باشد. مثلاً دعا خواندن یک مدیریت هیجان مدار و پیگیری برای حل تنش موجود در روابط در نتیجه سطح عملکرد افت می‌یابد. به عبارتی استرس باعث ایجاد عوارض فیزیولوژیکی، عوارض روانی و عوارض رفتاری بسیاری در افراد می‌گردد. افرادی که استرس زیادی را تحمل می‌کنند توجه کم­تری به انجام کار خود دارند و پس ممکن می باشد به خود و دیگر افراد سازمان آسیب­هایی وارد کنند. به طور کلی استرس شغلی بیش از حد، بازدهی و بهره‌وری کارکنان را پایین می‌آورد. لذا شرایط کاری تأثیر اساسی در ایجاد استرس در کارمندان دارد اما نمی‌توان از عوامل فردی نیز چشم‌پوشی نمود (علی پور؛1390).

مطلب مرتبط :   بررسی تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان - دانلود پایانامه ارشد

 مطالعه تاثیرات میانجی¬گری سبک رهبری تحول¬گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان¬های خصوصی منطقه 5 تهران)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه :مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

دسته بندی : پایان نامه حقوق