برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

تکه ای از متن پایان نامه :

 

2-3-6) راهکارهای پیشگیری و مدیریت استرس شغلی در کارکنان

تحقیقات نشان داده می باشد که یک برنامه مؤثر براى مهار و مدیریت استرس، باید گرایش به هر دو جنبه فردی و سازمانی داشته باشد، به عبارتی یک برنامه جامع باید نگرشی کل نگرانه به بشر و ویژگی­هایش داشته باشد (فقیه،61:1390). بر این اساس چندین راهکار به مقصود پیشگیری و مدیریت استرس ارائه شده می باشد:

  • شناسایی و کنترل عوامل استرس زای محیط کار توسط تیم سلامت؛
  • طراحی و تنظیم ساعت کار در شیفت­های کاری تا در آن­ها زمان استراحت و خواب کافی برای شاغلین فراهم گردد؛
  • طراحی ارگونومیک محیط کار به مقصود راحتی و احساس آرامش کارکنان؛
  • مباحث غیر رسمی که به شناسایی معضلات استرس کمک می‌کند، ممکن می باشد عقاید مثمرثمری را نیز برای پیشگیری به وجود آورد. در سازمان­های بزرگ یک فرایند رسمی ممکن می باشد نیاز باشد. بعضی مداخله‌ها ممکن می باشد به سرعت اجرا شوند(به طور مثال بهبود ارتباطات، آموزش مدیریت استرس)، اما سایرین ممکن می باشد احتیاج به زمان اضافه برای اجرا داشته باشند(به طور مثال طراحی مجدد شغل).

مداخله‌ها را ارزیابی کنید: ارزیابی یک مرحله ضروری در فرایند مداخله می باشد. ارزیابی برای تعیین این که آیا مداخله اثرات مطلوب را به وجود می‌آورد یا نه، و آیا تغییرات در مسیر مورد نیاز می باشد

 مطالعه تاثیرات میانجی¬گری سبک رهبری تحول¬گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان¬های خصوصی منطقه 5 تهران)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه :مطالعه تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر ارتباط بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)

دسته بندی : پایان نامه حقوق