برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

تکه ای از متن پایان نامه :

 با افزایش 791 /0 در سال بعد نسبت به تکانه جریان وجوه نقد، عکس العمل نشان داده می باشد. و در مجموع سه سال شرکت ها همان 791/0 افزایش در مخارج سرمایه ای داشته اند.         

این می باشد که شرکتها پس انداز وجوه  نقد و کاهش تأمین مالی را در کوتاه  مدت، و ارتقاء تأمین مالی خارجی را در بلند مدت دنبال می کنند، تأثیرات بلند مدت در طی دو سال نشان می دهند که شرکتها منابع خود را افزایش می دهند، و وجوه نقد پس انداز شده را تنها بر روی سرمایه گذاری مصرف می کنند. در ارتباط با تأمین مالی حقوق صاحبان سهام، واکنش سریع شرکتها به جریان نقدی ورودی ( وجوه نقد حاصل از عملیات ) کاهش بدهی می باشد.

        بطور اختصار، از نمونه کلی می توان دریافت که شرکتها، پس انداز وجوه نقد، کاهش تأمین مالی خارجی، و سرمایه گذاری منطقی را در کوتاه مدت در واکنش به  تکانه  جریان وجوه  نقد دنبال می کنند. و در بلند مـدت سرمایه گذاری بیشتر، تقویت وجـــوه نقد و تامین منابع  مــالی خارجی جدید را افزایش         می دهند. در این راستا، شرکتها برای بهبود گردش وجوه  نقد بالاتر و تأمین مالی خارجی جدید و  بهبود نقد ینگی کوشش می کنند به بازار های مالی جدید دست یابند.

مطلب مرتبط :   دانلود پایانامه ارشد : بررسی تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

 4-5- محدودیت مالی در مقایسه با عدم محدودیت مالی شرکت ها

         همانطور که قبلاً بحث گردید، پژوهش موجود جهت اندازه گیری حساسیت جریان وجوه نقد، چندین مفهوم هدفمند را دنبال می کند، در این پژوهش، راجع به اینکه چگونه حساسیت های جریان وجوه نقد بایستی تفاوت محدودیت مالی شرکتها در مقابل عدم محدودیت مالی آنها را اظهار کند، دنبال می گردد. اصولاً هدف پژوهش، در این مرحله مطالعه بین دو گروه  از شرکتها، جهت اطلاع از رفتار آنها در مقابل تکانه های جریان وجوه نقد در شرایط محدودیت مالی و عدم محدودیت مـالی می باشد.

        در این راستا، شرکتها را بر اساس محدودیت و عدم محدودیت مالی طبقه بندی شده می باشد، امروزه در سطح جهان مبناهای مختلفی جهت طبقه بندی شرکتها، مانند نسبت پرداخت سود سهام، اندازه شرکت، رتبه بندی اوراق قرضه و رتبه بندی اسناد تجاری بهره گیری می گردد. اما مبنای طبقه بندی در این پژوهش، نسبت پرداخت سود سهام و اندازه شرکت می باشد.

 

 4-5-1- مبنای طبقه بندی – نسبت پرداخت سود سهام

 مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری: مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

دسته بندی : پایان نامه حقوق