برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

تکه ای از متن پایان نامه :

به علاوه،کمیته بال به خاطر جلب نظر و برقراری ارتباط با تعداد بیشتری‌ از کشورها در خصوص مسایل نظارتی که از طریق کمیته دنبال می‌گردد،در همه حال‌ تماس و همکاری بین اعضا با مقامات نظارت بانکی سایر کشورها را ترغیب نموده‌ می باشد و در ضمن،گزارش‌های چاپ گردیده و منتشر نشده خود را برای مقامات نظارتی‌ کلیه کشورهای جهان ارسال می‌دارد.در موارد بسیاری نیز مشاهده شده می باشد که‌ مقامات نظارتی کشورهای غیرعضو،مقتضی دانسته‌اند که با کمیته بال همکاری و روابط نزدیک داشته باشند.این تماس‌ها از طریق‌”کنفرانس بین المللی بازرسان‌ بانک‌ها که هر دو سال یکبار برگزار می‌گردد،دوام و قوام بیشتری یافته می باشد. آخرین کنفرانس در این زمینه در سپتامبر 2004 در شهر مادرید اسپانیا برگزار شده‌ می باشد.

ضمنا بانک تسویه بین المللی و کمیته بال در سال 1999 مشترکا موسسه ثبات‌ بین المللی را پایه‌گذاری کرده‌اند تا در هر سال با برگزاری کنفرانس‌ها، جلسات کمیته بال معمولا در محل بانک تسویه بین المللی برگزار می‌گردد.

2-3-1- ظهور بحث ریسکهای بانکی

مبحث ریسک در مطالعات اقتصادی مالی مبحث جدیدی می باشد. در سالهای 1971-1972 پس از ورشکستگی چندین بانک در آمریکا، بحث ریسکهای بانکی و مدیریت آنها مطرح گردید. بحث ریسک علاوه بر بانکها در سایر مؤسسه های مالی نیز مطرح می باشد نیاز به شناسایی و مدیریت انواع ریسکها در سازمانهای مالی و به ویژه بانکها، وجود یک مرکز بین المللی که وظیفه سیاستگذاری و ابلاغ دستورالعملهای لازم در ارتباط با بحث ریسک در سازمانها را بر عهده داشته باشد، ضرورت بخشید. از این رو بانک تسویه بین الملل  با نام اختصاری BIS کمیته ای را تأسیس کرده می باشد به نام بال که وظیفه اصلی این کمیته، نظارت بر وضع سرمایه بانکها در کشورهای مختلف می باشد. همچنین استانداردهای مربوط به ریسکهای بانکی نیز توسط این کمیته تعیین می شو د. اعضای این کمیته از نمایندگان بانکهای مرکزی کشورهای بلژیک، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، لوکزامبورگ، هلند، سوئد، سوئیس، انگلستان و آمریکا تشکیل شده اند. ورشکستگی بانک علاوه بر اینکه موجب زیان سهامداران بانک میشود، به اختلال در نظام بانکی کشور منتهی شده و این امر نیز بر نظام بانکداری جهانی آثار منفی بر جای خواهد گذاشت.این امر را می توان فلسفه تشکیل کمیته جهانی بال دانست(عرفانیان،1391، ص3).

مطلب مرتبط :   بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان - دانلود پایانامه

 مطالعه تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری: مطالعه تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

دسته بندی : پایان نامه حقوق