برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

1-6-1- نوع روش تحقیق
پس از برآورد هزینه‌ها، درآمدها و جریان نقدینگی حاصل از احداث واحد استخراج شن و ماسه به تحلیل هزینه و فایده طرح پرداخته می‌شود.
1-6-2- روش گردآوری اطلاعات وداده‌ها
جمع‌آوری اطلاعات از گزارشات و اسناد موجود در مرکز آمار، مراجعه به اتحادیه صنف شن و ماسه و سازمان‌های ذیربط (وزارت صنایع و معادن، معاونت عمرانی استانداری و …) ،شرکت‌های مشاوره‌ای و مهندسی معدن و مصاحبه با کارشناسان و صاحبنظران این صنعت.
تمام اطلاعات، داده‌ها و هزینه‌های نمونه‌برداری، نقشه برداری، مطالعات ژئوفیزیکی و ژئوتکنیکی طرح با توجه به تعامل و همکاری استاد مشاور در مجموعه شرکت مربوطه (شرکت سامان کاوش) و سازمان صنایع و معادن استان گلستان به صورت دقیق و قابل اطمینان در دسترس می‌باشد.
1-6-3- جامعه آماری، روش نمونه‌گیری حجم نمونه
برای طرح مورد بررسی، جامعه آماری به این معنا کاربرد ندارد.
1-7- تعریف مفاهیم و واژگان اختصاصی طرح
طرح سرمایه‌گذاری: مجموعه عوامل و اجزاء و برنامه‌های اجرایی زمان‌بندی شده برای ایجاد یک واحد تولیدی با سرمایه لازم به منظور تولید کالا و خدمات جهت تامین قسمتی از نیاز جامعه، افزایش سطح تولید، رفاه و توسعه اقتصادی کشور را گویند.
ارزیابی طرح: استفاده از ضوابط و معیارهای علم اقتصاد در انتخاب بهترین گروه از شقوق یا گزینه‌های مختلف طرح‌های سرمایه‌گذاری را ارزیابی طرح گویند.
ارزش فعلی: تمام دریافت‌ها و پرداخت‌هایی که در آینده ایجاد خواهند شد بر اساس یک نرخ بهره تنزیل و تبدیل به ارزش فعلی در مبدا پروژه می‌شوند.
نرخ بازگشت سرمایه: نرخ تنزیلی است که ارزش فعلی جریان درآمدی و هزینه‌ای یک طرح سرمایه‌گذاری را صفر می‌کند.
مش:تعداد روزنه‌ها در یک اینچ طول سرند را مش می‌گویند.
سنگ‌شکن‌: عملیات خرد کردن مواد اولیه از ابعاد اولیه خارج شده از معدن تا بدست آوردن ابعاد مناسب برای ورود به آسیاب‌های مواد خام را انجام می‌دهد.
آتشباری: عملیاتی که در آن جهت استخراج ماده معدنی در معدن‌های زیرزمینی و روباز از چاشنی، آمفو و یا دینامیت استفاده می‌شود.
سرند کردن: جهت دانه‌بندی مصالح طبیعی و شکسته، خشک و مرطوب از معادن کوهی و رودخانه ای مورد استفاده‌ قرار می‌گیرند.
1-8- مشکلات و تنگناهای احتمالی تحقیق
– وجود مشکلات در گردآوری اطلاعات(نیاز به معرفی‌‌نامه از طرف دانشگاه به مراکز مورد نیاز).
– عدم انجام کار منسجم مشابه در زمینه موضوع طرح(بررسی همزمان فنی و اقتصادی یک معدن).
– مراجعه حضوری به منطقه جهت تعیین تعرفه‌های قیمت انرژی، هزینه‌های دستمزد کارگری و تعمیرات روزانه ماشین‌آلات معدن.
1-9- روش تجزیه و تحلیل داده‌ها
در این مطالعه سعی بر آن است تا پس از بدست آوردن کامل اطلاعات مورد نیاز و داده‌های هزینه‌ای و درآمدی، با استفاده از روش‌های متداول ریاضی در تجزیه و تحلیل اطلاعات برای ارزیابی اقتصادی طرح به محاسبه نرخ بازدهی داخلی، ارزش فعلی خالص، دوره بازگشت سرمایه در اثر اجرای این طرح وتحلیل حساسیت و … پرداخته شود. برای پیش‌بینی و مطالعه بازار از نرم‌افزار excelاستفاده خواهد شد و در آخر برای به روز بودن تحقیق جهت بدست آوردن شاخص‌های اقتصادی با استفاده از نرم افزار comfarبه تجزیه و تحلیل اطلاعات پرداخته شود.
فصل دوم- مبانی نظری امکان‌سنجی و پژوهش‌های پیشین
دسته بندی : علمی