برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

 

والدین فاقد گرمی و طرفداری منجر به ایجاد سبک دلبستگی ناایمن در فرزند خود می­شوند که با اضطراب اجتماعی ارتباط مستقیم و معنادار دارد (فیدن[1]، 2001). داده­ها از ارتباط بین دلبستگی والد فرزند با SAD طرفداری می­کنند. (به نقل از رشیدی بور،1390 )

 

 تعریف دلبستگی

  • دلبستگی پیوندی عاطفی می باشد که افراد با یک موضوع دلبستگی که فراهم کننده­ی احساس امنیت و راحتی اوست، مستقر می­کنند. این یک مسئله­ی اساسی در سازگاری اجتماعی و روانشناختی در سرتاسر طول عمر است0 دلبستگی اشاره دارد به فراهم بودن یک منبع مطمئن برای کودک، زمانی­که پریشان و ناراحت می باشد و همچنین یک پایگاه امن، برای کاوشگری (گراسمن و واترز[2]، 2005).
  • دلبستگی دارای مبنای تکاملی می باشد که در خدمت حفظ بقای کودک می باشد و ارتباط­ی می باشد دوسویه بین مراقب و کودک که منجر می­گردد کودک به شیوه­ای رفتار کند تا نزدیکی با مراقب خود را حفظ کند. چیزی که تأمین کننده­ی امنیت در این ارتباط می باشد، میزان حساس بودن مراقب نسبت به نیازهای کودک می باشد (بوگلز و برچمن[3]، 2006).

دلبستگی متشکل می باشد از مجموعه­ای از رفتارها که منتج به دست­یابی و حفظ مجاورت مطلوب با یک فرد معین (موضوع دلبستگی) می­گردد. فردی که شخص او را در کنار آمدن با جهان تواناتر می­بیند. وقتی که شخص در یک موقعیت آسیب­زا قرار دارد، گرسنه یا بیمار می باشد، زمانی می باشد که[1] Fiden

مطلب مرتبط :   پایانامه در رابطه با : بررسی تأثیرپذیری وهابیت از اسرائیلیات

[2] . Grossmann, KU; Grossman, K & Waters, E.

[3] . Bogels, S. M & Brechman, M. L.

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق