برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

تکه ای از متن پایان نامه :

1

       به عبارت دیگر، جریان سود از مبنای تعهدی به مبنای نقدی، تبدیل می گردد. برای انجام این تبدیل، آغاز سود خالص منعکس می گردد وسپس به مقصود:

الف) حذف تاثیر بعضی اقلام که در اندازه گیری سود خالص مقصود شده، اما  مستلزم ورود یا خروج  وجه نقد نبوده اند (نظیر هزینه استهلاک)

ب) احتساب تغییرات  در دارایی های جاری (غیر از موجودی نقد) و تغییرات در بدهی های جاری که مرتبط با چرخه عملیات واحد  انتفاعی بوده و بر موجودی نقد به شکلی متفاوت از سود خالص، اثر      داشته اند.

     تعدیلات لازم (اضافات و کسورات) که در سود خالص منعکس شده، اعمال می گردد، تا خالص جریان ورود (خروج) وجه نقد ناشی از فعالیتهای عملیاتی بدست آید.

2-13- ساختار دارایی ها

دارایی

       دارایی عبارت می باشد از حقوق نسبت به منافع اقتصادی آتی یا سایر راه های دستیابی مشروع  به آن منافع که در نتیجه معاملات یا سایر رویدادهای گذشته به کنترل واحد تجاری درآمده می باشد. با در نظر داشتن این تعریف، دارایی دارای چهار ویژگی اصلی می باشد[8]:

1- داشتن حــق مالـکیت یعنی آن چیز که کـه تشکیل دهنده یک دارایی می باشد خود مال نیست، بلکه  ” حقوق  حاصل از مالکیت ” یا ”  سایر حقوق تصرف مال و بهره گیری  از آن ” می باشد.

2- داشتن منافع اقتصادی آتی-  منافع اقتصادی آتی یک دارایی عبارت از توان بالقوه آن جهت کمک مستقیم یا غیره مستقیم به جریان وجوه نقد به واحد تجاری می باشد.

مطلب مرتبط :   پایانامه کارشناسی ارشد با عنوان : بررسی تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

3- معاملات یا سایر رویدادهای گذشته دارایی بایستی ناشی از معاملات یا سایر رویدادهایی باشد که در گذشته رخ داده می باشد.

در مواردی که بهره گیری از وجه نقد برای عملیات جاری مشمول محدودیت باشد، تنها در صورتی می توان آن را جزء دارایی های جاری مقصود نمود، که مدت  محدودیت حداکثر تا زمان سررسید تعهدی باشد

 مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری: مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران