برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

تکه ای از متن پایان نامه :

اهمیت این مسئله آن­گاه مشخص تر می­گردد که به این واقعیت مهم توجه کنیم که در جهان امروز و در ذیل مبحث توسعه، شاخص‌های سخت افزاری[1]و سرمایه های فیزیکی مشهود، جای خود را به قابلیت­ها و توانمندی های نرم افزاری هم ­زیرا خلاقیت[2]، نوآوری[3]، خلق محصولات جدید و ارائه ایده های جدید داده که عموماً در قالب آن­چه اصطلاحاً اقتصاد دانش محور[4] خوانده می گردد، از تأثیر و جایگاهی برجسته در رشد و توسعه جوامع مختلف برخوردار می باشند.

از این منظر در در شرایط کنونی و در مسیر گذر از یک جامعه صنعتی به یک جامعه اطلاعاتی[5] به جای توجه صرف به بازوی نیروی انسانی، به مغز آن ها توجه شده و در چنین فضایی پدیده کارآفرینی نیز بر مبنای دانایی، توانایی و دانشی که فرد بتواند به میزان بیشتری آن را تولید نماید، مورد تأکید قرار گروهی، شامل کارآفرینی سازمانی[6]  قابل طرح و تبیین می باشد (صمدآقایی، 1377). کارآفرینی فردی بر طبق دیدگاه بای گریو[7] (1994، به نقل از همتی، 1388) حالتی می باشد که طی آن فردی کسب وکار مستقلی را ایجاد می کند یا نمایندگی آن را از طریق شناسایی فرصت و بسیج منابع و امکانات لازم به دست می آورد و تمرکز او بر نوآوری، توسعه فرایند، ایجاد محصولات یا خدمات جدید می باشد که فرآیند کارآفرینی شامل کلیه فعالیت ها، وظایف و اقدامات مرتبط با درک فرصت ها و ایجاد سازمان ها برای تعقیب فرصت هاست. ” کارآفرینی مستقل فرایندی می باشد که کارآفرین از ایده تا ارائه محصول خود به جامعه، کلیه فعالیت کارآفرینانه را با ایجاد یک بنگاه اقتصادی جدید به طور مستقل طی می کند” (سعیدی کیا، 1382: 200). پوستیگو (2002) نیز معتقد می باشد کارآفرینی مستقل، از برخورد ویژگی های فردی کارآفرینان با محیطی که در آن نشو و نمو یافته اند، به وجود می آید.

مطلب مرتبط :   دانلود پایانامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسی تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

کارآفرینی درون سازمانی فرایندی می باشد که کارآفرین برای انجام فعالیت کارآفرینانه در سازمانی که معمولأ سنتی و بوروکراتیک می باشد، طی می کند (جزنی، 1386). بنابراین کارآفرین درون سازمانی به فردی[1]– hardward index

[2]– creativity

[3]– Innovation

[4]– Knowledge-based

[5]– information society

[6]– Organizational

[7]– Bygrave

 مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد رشته مدیریت : مطالعه تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی