برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

شناختی در کودکان با اختلال­های اضطرابی به سن آنها بستگی دارد. به نظر می­رسد شناخت­های منفی تا پیش از دوره نوجوانی بروز نمی­کند زیرا در دوره نوجوانی می باشد که آنها می­توانند افکارشان را گزارش دهند و بازبینی کنند. کودکان تا پیش از 7، 6 سالگی نمی­توانند شناخت­های منفی خودشان را شناسایی کنند، پس به دلیل عدم  محتوای نگرانی­ها، محتوای وسواس­ها بسیار غیرمعمول می باشد، هر چند که وسواس­ها نیز همانند نگرانی­ها قابل استدلال نیستند و هر دو گروه با اختلال اضطراب فراگیر و وسواس اجباری احساس می­کنند که هیچ کنترلی بر افکارشان ندارند. به طور کلی شناخت­های کودکان مضطرب ممکن می باشد از نظر محتوا، شدت فراوانی و کنترل­پذیری متفاوت باشد. به نظر می­رسد که عامل سن و رشد شناختی بیش از نشانه شناختی جسمانی در جنبه­های شناختی اختلال­های اضطرابی تأثیر دارد. در بعضی کودکان این شناخت­ها حضور ندارند، در بعضی نگرانی­های مبهمی گزارش می­گردد و بعضی نیز افکاری مشابه افکار بزرگسالان مضطرب دارند.

 

 انواع اضطراب

انستیل برگر دو نوع اضطراب را اظهار می­کند: اضطراب حالتی و اضطراب صفتی یا خصیصه ای

اضطراب به نوعی هیجانی آنی که به وسیله تنش و بیم مشخص می­گردد اطلاق می­گردد. این اضطراب به وسیله احساسات ذهنی و آگاهانه، تنش و بیم که با فعال­سازی یا برانگیختگی سیستم عصبی خودکار توأم می باشد، مشخص می­گردد.

اضطراب عبارت می باشد از پیش آمادگی نسبت به بعضی موقعیت­های معین به عنوان موقعیتی تهدیدآمیز و پاسخ دادن در اینگونه موقعیت­ها همراه با سطوح مختلف اضطراب حالتی، این اضطراب یک انگیزه یا پیش­آمادگی رفتاری اکتسابی می باشد، که فرد را جهت ادراک موقعیت­هایی که از نظر عینی بی­خطر هستند به عنوان موقعیتی تهدید کننده و پاسخ به این موقعیت­ها همراه با واکنش بر اضطراب حالتی که تناسبی با میزان خطر عینی ندارد، بر می­انگیزد (ماکینبام[1]، به نقل از مبینی، 1386).

مطلب مرتبط :   پایانامه در رابطه با : بررسی تأثیرگذاری¬های موالی بر تفسیر قرآن کریم

[1] Maiken bam

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق