برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

  • بیشترین رفتارهای دلبستگی از وی سر می­زند و زمانیکه موضوع دلبستگی طرفداری لازم را فراهم می­کند، این رفتارها غیرفعال می­شوند (اردمن وکافری[1]، 2003).

 

کودک اند ، هر چند تعاریف متفاوتی از دلبستگی ارائه شده می باشد اما همه آنها یک ویژگی مشترک دارند و آن این می باشد که دلبستگی عنصر اساسی تحول طبیعی بشر به شمار می رود ( جهان بخشی و همکاران ،1389)

 

 دیدگاه دلبستگی

نظریه­ی دلبستگی از فعالیت­های محققان معروف و در آغاز توسط جان بالبی و مری اینثورث و بعداً توسط مری مین[2] شکل گرفت. مطابق با نظر اینثورث[3] (1963)، یک بنیاد ایمن آن می باشد که کودک بتواند در پناه آن دنیا را کاوش کند و این عقیده هنوز به عنوان اصل اساسی نظریه دلبستگی باقی مانده می باشد. بالبی در پی آن، دلبستگی را به عنوان یک ارتباط­ی منحصر به فرد بین کودک و مراقبش توصیف نمود که پایه و بنیانی می باشد برای تحول سالم در مراحل بعدی. بالبی نظریه دلبستگی را به صورت پاسخی زیستی (وراثتی) و سیستم رفتاری مناسب، به مقصود فراهم کردن رضایتمندی برای نیازهای اولیه بشر، توصیف نمود (فلاهرتی و سدلر[4]، 2010). در حقیقت، دلبستگی یک پیوند عاطفی قوی می باشد که بین نوزاد و مراقبش به وجود می­آید و تأمین کننده­ی نیاز نوزاد به امنیت می باشد. در طول نیمه­ی دوم سال اول زندگی، نوزاد به افراد آشنا دلبسته می­گردد، افرادی که به نیازهایش برای تحریک و مراقبت جسمانی، پاسخ داده­اند (ترزی و آلتین[5]، 2010).

مطلب مرتبط :   بررسی تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران - دانلود پایانامه

چهارچوب نظریه دلبستگی و کاربردهای بالینی آن در آغاز متمرکز بود بر روابط مراقب- نوزاد و روابط صمیمانه در بزرگسالی و اخیراً بر روابط خانوادگی نیز تمرکز یافته می باشد. بالبی بر این باور می باشد که در بشر[1] Caffery,K&Erdman,p

[2] . Mary Main

[3]Inthworth

[4] . Flaherty, SC & Sadler, L

[5] Altin, m&Terzi,s

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق