برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

معمولاً چربی های گیاهی اشباع نشده و چربی های حیوانی اشباع شده هستند. به همین دلیل چربی گیاهی مایع است، زیرا میزان اسیدهای چرب غیر اشباع آن بیش از اشباع است، اسیدهای چرب غیر اشباع خود به دو دسته دارای یک پیوند دوگانه و یا بیش از یک پیوند دوگانه تقسیم می شوند و وجود هر سه نوع اسید چرب برای سلامتی لازم است(6) .
از نگاهی دیگر اسیدهای چرب به دو گروه غیر ضروری و ضروری تقسیم می شوند، که بدن قادر به ساخت اسیدهای چرب ضروری نیست(6) .
کلسترول
ترکیبی حلقوی و محلول در چربی است، کلسترول پیش ساز اسیدهای صفراوی، هورمون جنسی آلدوسترون، کورتیزول و ویتامین D می باشد. هم در غذا و جود دارد و هم در بدن ساخته می شود. بالا بودن میزان آن خطر ابتلا به تصلب شرائین را بالا می برد(6) .
کلسترول با اسید چرب، تولید استر می کند که در جدار رگها رسوب می کند و به علاوه عواملی مثل کلسیم به این رسوب اضافه می شوند و آترواسکلروز ایجاد می کنند. احتمال استری شدن کلسترول با اسیدهای چرب اشباع بیشتر است. پس علاوه بر مقدار کلسترول مقدار اسیدهای چرب اشباع نیز مهم است. گوشت قرمز هر دوی این مواد را به مقدار زیاد دارد بنابراین مضر است. غنی ترین منبع کلسترول زرده تخم مرغ است(6) .
نقش لیپیدها
تولید انرژی: هر گرم چربی حدود 9 کیلوکالری انرژی تولید می کند که بیش از دو برابر هر گرم قند یا پروتئین می باشد.
ذخیره انرژی
منبع اسیدهای چرب ضروری که باید حداقل 3 درصد انرژی مصرفی حاوی این نوع چربی باشد.
ضربه گیر و محافظت اندام هایی مثل قلب
نقش ساختمانی، غشاء سلول، میلین اعصاب
عایق حرارت
چربی ها حس سیری ایجاد می کنند(6) .
عوارض ناشی از اضافه مصرف چربی
چاقی یکی از عوارض شایع اضافه مصرف چربی می باشد. همچنین چربی بالا سبب افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود و در دراز مدت خطر ابتلا به برخی سرطان ها (مثلاً سرطان پستان) را افزایش می دهد. چاقی یکی از عوامل زمینه ساز ایجاد دیابت نیز می باشد(6) .
عوارض ناشی از کمبود چربی
باعث اختلال در رشد و کاهش سرعت رشد می شود. کمبود اسید لینولیئیک سبب کاهش رشد و عوارض پوستی (اگزما) می گردد(6) .
پایین بودن بیش از حد کلسترول خون ممکن است از عوامل مستعد کننده ابتلا به سرطان کولون باشد(6) .
پروتئین ها
حدود 17 درصد وزن بدن را تشکیل می دهند. تفاوت آن با کربوهیدرات ها و چربی، داشتن عنصر ازت به صورت آمید است. زیر واحد ساختمانی پروتئین ها ، اسیدهای آمینه می باشند که بدن قادر به ساختن تعدادی از آنها نیست که به آنها اسیدهای آمینه ضروری می گویند. اسیدهای آمینه فنیل آلانین، لیزین، ترپیتوفان، تره اونین، لوسین، ایزولوسین، والین و متیونین ضرورری هستند. اسیدهای آمینه هیستیدین و آرژنین فقط در کودکان و زنان باردار ضروری می باشند (نیمه ضروری). سایر اسیدهای آمینه غیر ضروری می باشند(6) .
دربزرگسالان پروتئین ها به صورت اسید آمینه ، دی و تری پپتید جذب می شوند، در حالی که در شیرخواران مقداری از پروتئین ها به طور کامل جذب می شوند و ممکن است به صورت آنتی ژن عمل کرده سبب ایجاد واکنش ایمنولوژیک شوند. مثلاً خوردن شیرگاو ممکن است حساسیت ایجاد کند. در میان پروتئین ها، انواع حیوانی دارای قابلیت هضم بهتری می باشند(6) .
دسته بندی : علمی