برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

همانطور که ذکر گردید رژیم غذایی متعادل ، رژیمی است که با آن دریافت روزانه ی هر 4 گروه غذایی به میزان کافی و لازم تامین شود(6) .
به طور کلی میزان توصیه شده برای مصرف کربوهیدرات در رژیم غذایی متعادل 60-55 درصد، برای چربی، 30 – 20 درصد و برای پروتئین حدود 15-10 درصد کل کالری مصرفی است. ضمناً میزان توصیه شده برای قندساده حدود 15 درصد می باشد(6) .
کربوهیدرات ها
کربو هیدرات ها به سه گروه تقسیم می شوند که شامل مونوساکارید و دی ساکارید (قند های با جذب سریع) و پلی ساکارید ها می باشند. پلی ساکارید ها خود به دو گروه قابل هضم مانند نشاسته و غیر قابل هضم (فیبرهای غذایی) تقسیم می شوند. در گروه کربوهیدرات ها قندهای معمولی (عمدتاً شکر و قند) از جایگاه ویژه ای برخوردارند. زیرا مصرف زیاد آنها سبب پوسیدگی دندان ها، آترواسکلروز (به علت جذب سریع و ایجاد چربی های سنگین اشباع) و پیری زودرس می گردد(6) .
مونوساکاریدها
6-2 کربن دارند و در میان آنها، تنها هگزوزها از نظر غذایی ارزشمندند. مهم ترین مونوساکاریدها عبارتند از:
1) گلوکز (دکستروز، قند خون): سوخت منحصر به فرد سلول های عصبی است. در حالت ناشتا مقدار آن 70-110mg/dit می باشد، که اگر به بیش از 180mg/dlt برسد وارد ادرار می شود (بر خلاف حالت طبیعی که در ادرار وجود ندارد) و اگر مقدار آن کمتر از 60mg/dlt باشد، شخص دچار hypoglycemia می گردد(6) .
2) فروکتوز (قند میوه): قدرت شیرین کنندگی آن 70% بیش از ساکاروز است و سرعت جذب آن از گلوکز کمتر است. برخلاف گلوکز در طبیعت به حالت آزاد وجود ندارد. کمتر از گلوکز باعث پوسیدگی دندان می شود(6) .
3) گالاکتوز: در حبوبات وجود دارد. از تجزیه قند شیر (لاکتوز) نیز به دست می آید. در سلول های روده کوچک دارای ناقل مشترک با گلوکز می باشد(6) .
دی ساکارید ها:
ساکارز: همان قند معمولی است که اثرات زیادی در مورد مصرف آن گفته شده است از جمله اثرات مهم آن خاصیت پوسیدگی زایی است. در پوسیدگی دندان عوامل زیر دخیل هستند:
1- دفعات تماس با قندهای ساده که مهم ترین عامل در پوسیدگی دندان می باشد. 2- مدت زمان باقی ماندن قندها روی دندان: مثلاً مصرف مواد غذایی چسبنده 3- مقدار کل قند در غذاها و مواد مصرفی که کم ترین اهمیت را دارد(6) .
2) لاکتوز (قند شیر) که در شیرخواران اهمیت خاصی دارد. شیر انسان شیرین ترین شیر موجود در طبیعت است زیرا حدود 7 درصد لاکتوز دارد، در حالی که شیر گاو حدود 9/4 درصد لاکتوز دارد. لاکتوز بیش از 40 درصد انرژی شیرخوار را تامین می کند. تمام آن هضم نمی شود و در روده تحت تاثیر لاکتوباسیلوس بیفیروس تخمیر می شود و محیط اسیدی ایجاد می کند که مانع رشد سایر میکروارگانیسم ها می شود و ضمناً جذب کلسیم و آهن را نیز زیاد می کند(6) .
پلی ساکاریدها:
به دو دسته قابل هضم (نشاسته ، گلیکوژن) و غیر قابل هضم (فیبرها) تقسیم می شوند:
نشاسته: پلیمر گلوکز می باشد. ارزان ترین و فراوان ترین منبع انرژی برای انسان است. در آب گرم محلول می باشد. منابع مهم آن سیب زمینی و ذرت می باشد. قند ذخیره ای گیاهان می باشد(6) .
گلیکوژن: قند ذخیره ای حیوانات می باشد. در فاصله بین غذاها، تجزیه ذخیره کبدی آن قند خون را تامین می کند. در کبد و عضلات ذخیره می شود. ذخیره کبدی آن انرژی نصف روز یک فرد را تامین می کند. گلیکوژن کبد در سم زدایی مواد سمی هم نقش دارد(6) .
فیبرها: به دو دسته فیبرهای محلول (پکتین و صمغ و موسیلاژ) و نامحلول (سلولز و همی سلولز و لیگنین) تقسیم می شوند(6) .
لیپیدها
در مواد غذایی چربی ها به دو صورت قابل مشاهده مثل کره، روغن نباتی و مارگارین و غیر قابل مشاهده مثل شیر، پنیر و زرده تخم مرغ وجود دارند. لیپیدها متراکم ترین منبع انرژی در بدن می باشند و شکل ذخیره ای انرژی به مدت طولانی، تری گلیسرید می باشد(6) .
جزء اصلی بیشتر چربی ها اسیدهای چرب هستند که دارای انواع اشباع و غیر اشباع می باشند. منظور از چربی اشباع شده این است که 100 درصد اسیدهای چرب آن اشباع می باشند، و هر چربی که در این دسته قرار نگیرد، چربی غیر اشباع محسوب می گردد (حداقل یک اسید چرب غیر اشباع) (6) .
دسته بندی : علمی