برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

استفاده از پلان آزاد در محیطهای اداری (به انگلیسی: Open Office)‏، در اوایل سال ۱۹۵۰ آغاز شد Duffy, F. (1997. در ابتدا، ایده این که محیطهای کاری از اتاق‌های محدود و بسته به محیطهای باز و بدون پوشش تبدیل شوند، مخالفان و منتقدان زیادی داشت. اما به تدریج به یکی از محبوب ترین روشهای طراحی دفاتر اداری تبدیل شد. استفاده از محیطهایی که باز و بدون مرز بندی بودند باعث شد تا بسیاری از مزایای این نوع طراحی به مرور زمان خود نمایی کنند. استفاده از فرصت‌های بیشتر برای مشاهده و آموختن از نیروهای خبره و یادگیری ناخودآگاه در اثر کار کردن کنار با تجربه‌ها، از اولین بازخورد‌های این نوع طراحی دفاتر کار بودند.پلان آزاد یکی از پیشنهادهای لوکوربوزیه معمار و شهرساز سویسی مشهور بود، که وی در اوایل سالهای ۱۹۲۶، پیشنهاد‌های جدیدی برای طراحی معماری نوین ارائه داده بود. وی نظریه خود درباره استفاده از پلان آزاد در طراحی را به این شکل ارائه نمود که پلان‌های معماری همواره از جزرهای باربر پیروی می‌کردند و در حقیقت این جرزهای باربر ساختمان بودند که نوع طراحی را مشخص می‌نمودند. وی به این نکته اشاره کرد که استفاده از بتن مسلح ، می‌تواند یک حاصل فوق العاده داشته باشد و آن طراحی در فرم و ساختار پلان آزاد است. در حقیقت پیشروی لوکوربوزیه در شکستن اجبار استفاده از دیوارهای باربر ، نقطه شروعی بر یکی از نوین‌ترین فرم‌های طراحی معماری بود. استفاده از پلان آزاد، یک اصطلاح کلی مورداستفاده برای طراحی معماری داخلی است. طراحی با پلان‌هایی که در آن فضا‌ها به صورت باز و بزرگ دیده می‌شوند و حداقل کوچک سازی و محدود کردن در آن اتفاق می‌افتد. در مورد این ایده نوین طراحی همین کافی است که طراحی در فرم پلان آزاد یعنی ر‌هایی از هر نوع محدودیت در انقباض و انبساط افقی پلان و امکان ایجاد یک ساختار، با ارزش برابر در تمام محیط.
بی تردید روابط متقابل ما با دیگران نقش مهمی در اولویت هایمان در محیط کار دارد و محیط ساخته شده باید بتواند نیازهای مربوط به این روابط را پاسخ گوید. از سوی دیگر می‌دانیم که فضاها ، نقش‌های اجتماعی خاصی را بر ساکنان خود تحمیل می‌کنند و برخی الگوها و معیارها ی رفتاری را تقویت و برخی دیگر را تضعیف می‌کنند و در نهایت جهت و ابعاد جدیدی به رفتارهای ساکنان خود می‌بخشند .
تجربه نشان می‌دهد واکنش افراد به محرک محیطی در طرح پلان- باز در شخصی به شخص دیگر متفاوت است. افرادی که تحریکات محیط اطرافشان را بهتر کنترل می‌کنند کمتر تحت تأثیر عوامل تحریک‌زا هستند پس کمتر از ازدحام رنج می‌برند و در مواجهه با محرک محیطی استرس کمتر دارند در حالی‌که دیگران در مقابل تحریکات محیط واکنش منفی بیشتری از خود نشان می‌دهند. (محرابیان، 1977) .
در این فصل به بررسی فاکتورهای محیطی و تاثیر آنها بر عامل رضایت مندی از محیط کارمی پردازیم. این عوامل عبارتنداز 1-،صدا و تاثیر آن بر حریم خصوصی 2- تهویه. 3-استفاده از نور روزانه ، رنگ در نورپردازی و تاثیر آنها بر نور محیط اداری با پلان باز. 4-دسترسی به اشخاص مرتبط ، امکان ارتباط نزدیک بین کارمندان و ارباب رجوع و تاثیر آن بر ارتباطات در فضاهای Open Plan .
2-2 تاثیر طراحی محیط فیزیکی فضای کار
یکی از جنبه‌های اساسی محیط کار که در نحوه رفتار کارکنان دخیل است ، طرح فضای اداری است. طراحی‌های محل کار متعارف، تمایل به ارائه فضاهای خصوصی اداری برای کارکنان دارد ، در مقابل طرح‌های با پلان باز جدیدتر، با ویژگی‌های عدم وجود طبقه به عنوان سقف متصل به دیوار و مرزهای داخلی، با اتاقک‌ها و فضاهای کاری پارتیشن شده مشخص می‌شوند (زالسنی و فاراس ، 1987). امروزه به علت کاهش هزینه‌ها و راحتی بیشتر، استفاده از پلان‌های باز در ادارات رو به افزایش است. اما وجود سر و صدا در این طرح‌ها یکی از فاکتورهایی است که ممکن است راندمان مورد انتظار را تضعیف کند و نیز برخی شکایات سلامتی مانند سردرد و عفونت‌های تنفسی را بیان می‌کنند. در این فضاها سرپرستی و نظارت بر کار کارمندان آسان‌تر می‌شود.
اسمیت (1989)، بیان کرد که طرح‌های با پلان باز به دفاتر، مکان کاری خصوصی، فضای باز و تا حدودی به پنل‌ها مربوط می‌شود، اما شامل دفاتر مشترک معمولی با چندین کارمند در فضای اداری نیز می‌باشد.
در همین حال با توجه به نظر برنان و کلاین (2002) و زتیلین (1969) طرفداران طرح با پلان باز، این طرحها فضای منعطفی ایجاد می‌کند که سبب کاهش زمان بازسازی می‌شود. این مساله همچنین این امکان را به وجود می‌آورد که محل‌های اقامت تعداد بیشتری از کارمندان فضای کمتری ببرد. به عنوان یک نتیجه کلی فضای اداری مورد نیاز کاهش می‌یابد و سازماندهی‌ها به سمت تهویه مناسب و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری ساختمان پیش می‌رود. طرفداران طراحی پلان باز همچنین مدعی‌اند که این طراحی سبب تسهیل ارتباط و افزایش تعامل بین کارمندان می‌شود و نتیجتاً رضایت کارکنان را افزایش و روحیه و بهره‌وری را بهبود می‌بخشد (باچ ، 1965). در واقع برخی شواهد این اثرات مثبت را حمایت می‌کنند. دفاتر با پلان باز به افزایش ارتباطات در میان همکاران، قضاوت عادلانه‌تر و اجتماع‌پذیری بیشتر نسبت به طرح‌های متداول منجر می‌شوند (آلن و گرسبرگر ، 1973؛ هاندرد و گرینفیلد ، 1969؛ بروکز و کاپلان ، 1972).
اما در مقابل گروهی اعتقاد دارند طرح پلان باز هزینه‌بردار است. مثلاً دارای سر و صدای زیاد در محل کار هستند، حواس‌پرتی و اختلالات کاری در آن‌ها زیاد است، ازدحام افزایش می‌یابد و حریم خصوصی کارکنان پایمال می‌گردد که سبب کاهش راندمان کاری کارکنان می‌گردد.
2-3 حریم خصوص
فضای شخصی سازوکاری است که از آن برای نظارت بر تعامل میان فردی و دستیابی به خلوت مطلوب استفاده می‌شود. فضای شخصی را غالبا به فاصله فیزیکی فرد با دیگران تعبیر می‌کنند. هال ، تاکید کرده است که خود فاصله مهم نیست ، نشانه‌های ارتباطی قابل دستیابی در فواصل گوناگون است که در مفهوم فضای شخصی اهمیت پیدا می‌کند. در واقع فضای شخصی محیطی است که در آن درجات و شکلهای گوناگون تماس اجتماعی امکان پیدا می‌کند .(آلتمن ، 1382: 6-65)

مطلب مرتبط :   منبع مقاله درمورد ابتلا به بیماری و سوابق مطالعاتی

تصویر شماره 1: حبابهای نامریی احاطه کننده انسان
تعریف کننده فضای شخصی در نظریه همجواری هال ماخذ:هال 1376:148
منظور از فضای شخصی “هاله ای نامرئی “است. تجاوز دیگران به این حریم باعث ناراحتی یا نگرانی فرد می‌شود. همه انسانها با توجه به نسبت نزدیکی خود با شخص مقابل و یا مقام او ، این فاصله را رعایت می‌کنند. حبابهای نامرئی احاطه کننده اطراف انسان و تعریف کننده فضای شخصی ، فرآیندی دیالکتیکی و متغیر است (هال 1376: 148).
“هال” اصطلاح همجواری را در نحوه استفاده انسان از فضا برای توضیح و بررسی فرهنگ به کار می‌برد و نتیجه می گیرد که نحوه همجواری انسانها در فضا و مکان بخشی از فرهنگ است. او مهمترین بحث فضای انسان ساخت را ایجاد همجواری مناسب با هویت فرهنگی می‌داند که باعث جلوگیری از تجاوز ، ازدحام و استرس در انسانها می‌شود. او معتقد است ، رشد بیش از حد طبیعی خواسته‌های انسان بعد جدیدی را با عنوان بعد فرهنگی به وجود آورده است. (هال 1376: 222)
فضای شخصی به مثابه یکی از سازوکارهای تنظیم مرز میان خود و دیگری احتمالا در روابط اجتماعی مختلف شکل متفاوتی به خود می‌گیرد. فرد یا گروه وقتی مایل به تعامل با دیگری است خود را بیشتر در دسترس می‌گذارد و وقتی به تعامل با کسی تمایلی نداشته باشد ، از او دوری می‌کند .
رابرت سامر تعریف ساده ای از فضای شخصی پیشنهاد می‌کند: فضای شخصی ناحیه ای است با پیوندهای نامرئی که بدن شخص را احاطه کرده اند تا امکان ورود عنصری مزاحم وجود نداشته باشد (گیفورد 1378: 54)
“فضای شخصی” نباید با “فضای شخصی شده” اشتباه گردد. اولی به فاصله ای گفته می‌شود که حیوانات هم گونه ، به جز در مواردی که تماسهای خصوصی بین آنها جریان دارد ، بین خود رعایت می‌کنند ، و دومی به محدوده ای از محیط طبیعی یا مصنوع به عنوان قلمرو تعین شده گفته می‌شود. اگر شخص دیگری وارد این فضا شود ، فرد احساس مزاحمت می‌کند و عدم رضایت خود را اعلام می‌کند. حتی اگر علائم بیرونی عدم رضایت پنهان بماند،در مقابل مزاحمت ها واکنش هایی نشان می‌دهند (لنگ، 1381 :167)

تصویر شماره2 :فضای شخصی ادوارد هال

تصویر شماره 3: این دو نفر به فضای شخصی هم وارد نشده اند وایجاد مزاحمت نمی کنند.

تصویر شماره4: این دو نفر به فضای شخصی هم وارد شده اند و ایجاد مزاحمت می‌کنند .

دسته بندی : علمی