برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

در این پژوهش از پودرهای مس(Cu) با خلوص 9/99 % از شرکت Bayer آلمان با اندازه دانه کمتر از 20 میکرون و کد محصول 92005 استفاده شده است. همچنین پودر گرافن با خلوص 99 % از شرکت نانو ساختار آویژه (نانو ساو) با تعداد لایه20 3-2- طراحی آزمون به روش تاگوچی :
در این پروژه برای تهیه نانو کامپوزیت مس-گرافن از روش آلیاژسازی مکانیکی استفاده شده است که متغییرهای موجود در این پروژه شامل درصد گرافن که عبارتند از 2/0 ، 5/0 و 1 ، زمان آسیاب کاری10 ، 15 و 20 ساعت ،دمای زینتر 700 ، 800 و 900 درجه سانتیگراد و فشار پرس 400 ، 500 و 600 مگاپاسکال می باشد که برای جلوگیری از انجام آزمون‏های تکراری که نتایج آنها با توجه به آزمون‏های دیگر قابل پیش‏بینی است، از طراحی آزمون به روش تاگوچی استفاده خواهد شد تا تعداد آزمون‏های لازم برای رسیدن به جواب بهینه مشخص گردد. طرح آزمایشی که توسط روش تاگوچی ارائه شده است، شامل آرایه‏های متعامدی است که پارامترهای تأثیرگذار بر روی فرآیند را سازماندهی می‏کند و نیز سطوحی را تعیین می‏کند که این پارامترها می‏توانند در آن سطوح تغییر نمایند. این آزمایش فاکتورهایی را تعیین می‏کند که کیفیت محصول را تا بیشترین حد و با کمترین میزان آزمایش‏ها، تحت تأثیر قرار می‏دهد. بنابراین در زمان و منابع صرفه‏جویی خواهد شد. طرح آرایه متعامد تاگوچی شامل یک آرایه درونی و یک آرایه بیرونی می‏شود. آرایه بیرونی شامل فاکتورهای قابل کنترل و آرایه درونی شامل فاکتورهای غیر قابل کنترل است. با وارد کردن اطلاعات موجود به نرم‏افزار مربوطه (که در این پروژه از نرم‏افزار کوآلتک استفاده خواهد شد)، تعداد آزمون‏های لازم به دست می‏آید.
برای 4 فاکتور که هر کدام 3 سطح داشته باشند جدولی مطابق زیر داریم:

مطلب مرتبط :   دانلود تحقیق با موضوع کهگیلویه و بویراحمد و گیاهان دارویی

جدول(3-1) : پارامترهای موجود در تولید نانو کامپوزیت مس-گرافن.


حال روش تاگوچی 9 سری آزمون پیشنهاد می دهد که عبارتند از:

جدول(3-2) : مشخصات تولید نانو کامپوزیت مس-گرافن.
3-3- آلیاژسازی و آسیاب کاری مکانیکی :
3-3-1- دستگاه آسیاب :
همانگونه که در شکل 3-1 دیده می شود دستگاه آسیاب مورد استفاده یک دستگاه آسیاب گلوله ای سایشی می باشد که محفظه آسیاب از جنس فولاد زنگ نزن ساخته شده است. این دستگاه شامل یک محفظه ورودی گاز آرگون می باشد که گاز آرگون به منظور جلوگیری از اکسیداسیون ذرات پودر داخل آسیاب حین آسیاب کاری می باشد. برای هواگیری، یک پیچ هواگیری بر روی درب آسیاب نصب شده است. همچنین برای خنک نگه داشتن آسیاب دو محفظه ورودی و خروجی آب در بدنه آسیاب تعبیه شده است.

شکل(3-1) : تصویر آسیاب گلوله ای سایشی.
3-3-2- مراحل آلیاژسازی مکانیکی :
در این مرحله پژوهش ابتدا پودرهای مس و گرافن را با نسبت های وزنی Cu-0/2wt% Graphene و Cu-0/5wt% Graphene و Cu-1wt% Graphene همراه با 2 درصد وزنی اسیداستئاریک بعنوان کنترل کننده فرآیند (PCA) به داخل آسیاب می ریزیم. مخلوط های پودری فوق با نسبت وزنی گلوله به پودر 10:1 با قطر 10 میلیمتر در زمان های 10 ، 15 و 20 ساعت آسیاب کاری شد. بعد شارژ کامل مخلوط پودر به داخل آسیاب، آسیاب توسط یک واشر پلاستیکی درز گیری می شود سپس درب آسیاب را توسط پیچ می بندیم. بر روی درب آسیاب یک محفظه ورودی گاز آرگون به منظور ورود گاز آرگون به داخل محفظه تعبیه شده است. درجه مانومتر گاز را روی Lit/min 5 تنظیم می کنیم و با استفاده از پیچ هواگیری بر روی آسیاب هواگیری انجام میشود. قبل از روشن کردن آسیاب سیستم آبگرد را روشن می کنیم. نیروی محرکه لازم برای چرخش آسیاب از یک دریل با سرعت 250 دور بر دقیقه تامین شد.
3-3-3- قالب :
برای پرس گرم از یک قالب فولادی گرم کار که تحت آبکاری و سخت کاری سطحی قرار گرفته است به قطر داخلی12 میلیمتر و همچنین برای گرم کردن قالب تا دمای 500 از یک ترمومتر استفاده شده است که توسط دو المنت فشنگی و یک المنت کمربندی قالب را به دمای مورد نظر می رساند که در شکل 3-2 نشان داده شده است. این المنت ها دمای قالب را در کمتر از 10 دقیقه به 500 می رساند. در ضمن به منظور جلوگیری از اتلاف حرارت به دور قالب پشم سنگ پیچیده می شود. در این مرحله مخلوط پودر تحت فشارMpa 30 و دمای 500 قرار گرفت. احتمالا با توجه به دمای 500 اثر کار سرد حاصل از آسیاب مکانیکی حذف می شود. به همین ترتیب نیز ماده روان ساز نیز خارج و انسجام اولیه حاصل می شود. به منظور بالا بردن چگالی نمونه ها و کاهش تخلخل، نمونه ها در همین مرحله در همان قالب، تحت فشارهای 400 ، 500 و 600 مگاپاسکال پرس شدند.

دسته بندی : علمی