برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

مدار مبدل فرکانس به عدد به همراه ورودی های ایزوله شده جهت اتصال به ترانسدیوسر سرعت که شامل یک encoder مبدل افزایشی می باشد (ورودی از طریق کانکتور جلویی VC3 )
DCONCB : کارت میکرو پردازشگر 16 بیتی با کلاک 12 مگاهرتز (زمان تثبیت 250 نانو ثانیه مطابق با سه پریود بر اساس اسیلاتور 12 مگاهرتز).
میکرو پردازشگر شامل قسمتهای زیر است:
الف) قسمت مبدل آنالوگ به دیجیتال شامل یک مالتی پلکسر 8 کاناله آنالوگ یک مدار نمونه گیری و ضبط مقادیرو یک مبدل آنالوگ به دیجیتال 10 بیتی، که با توجه به این مشخّصات میکرو پردازشگر امکان انتخاب هر کدام از 8 ورودی آنالوگ را پیدا کرده مقدار آن را در مدّت زمان داده شده به دقت تبدیل به مقدار دیجیتال می نماید مدّت زمان این تبدیل با کلاک 12 مگاهرتز 22 میکرو ثانیه می باشد.
ب) یک ورودی قابل برنامه ریزی سرعت بالا ، یک خروجی سرعت بالا و دو عدد تایمر 16 بیتی )سرعت بالا به مفهوم این است کهاین واحدها توابع مربوط به تایمرها را بدون نیاز به ارتباط با CPU اجرا می کند). به صورت جزئی تر ورودی قابل برنامه ریزی سرعت بالا فرمان را در هنگام وقوع یک رویداد ثبت می کند در حالی که خروجی سرعت بالا اجازه شروع یک عملکرد را در زمان خاص می دهد.
واحدورودی قابل برنامه ریزی سرعت بالا:
امکان ثبت زمان ورودی را با رزولوشن 2 میکرو ثانیه (12 مگاهرتز) زمانی که یک رویداد جزئی به وقوع می پیوندد را می دهد. این مقدار ثبت شده به عنوان یک مرجع برای شمارش در شمارشگر داخلی 16 بیتی
تایمربا پریود 2 میکرو ثانیه (12 مگاهرتز) به کار می رود و ماکزیمم تا 8 مقدار قابلیت ثبت شدن دارد. برای ثبت بیشتر می توان با توجه به مصالحه ای که بین سیگنال های ورودی قابل برنامه ریزی سرعت بالا صورت می گیرد اقدام به ایجاد سیگنال وقفه نمود.
بخش خروجی سرعت بالا:
امکان تشکیل جدولی از اجراء عملیاتهای خاص در زمانهای مشخص را می دهد این فعالیتها عبارتنداز:
-تغییر سیگنال تریپ خروجی سرعت بالا از حداقل به حداکثر یا برعکس
-شروع عملیات تبدیل آنالوگ به دیجیتال
-ریست تایمر 2
-تنظیم چهار پرچم یا (flag) نرم افزاری
همچنین این امکان وجود دارد که اینت راپتی در هر زمان که یکی از وقایع بالا رخ دهد تولید شود. ماکزیمم مقدار این وقایع قابل برنامه ریزی می تواند 8 عدد باشد. زمانی که عملیاتهای برنامه ریزی شده باید اجرا شوند می تواند با رفرنس دهی به تایمر یک یا تایمر دو نیز مشخص شود. تایمر دو می تواند به عنوان یک کلاک از یک سیگنال خارجی یا به عنوان یکی از سیگنالهای خروجی سرعت بالا به کار رود (فرکانس کلاک تایمر دو می تواند تا 500 کیلو هرتز باشد).
پ) یک پورت سریال
ت)یک واحد PWM برای فراهم کردن مبدل دیجیتال به آنالوگ سیگنال خروجی به وسیله یک شکل موج مربعی با پریود 64 میکرو ثانیه (با کلاک 12 مگاهرتز و دوره تناوب متغییر 26 قسمتی)
-آدرس دهی مستقیم 64 کیلو بایتی (باس آدرس 16 بیتی)
-برقراری ارتباط با کانالهای ورودی و خروجی بوسیله دو عدد RAM استاتیک در دسترس (سریع)
-حافظه محلی:
EPROM (یک زوج سوکت برای 32 کیلو بایتی)
RAM (یک زوج سوکت مناسب برای RAM یا buffer RAM قابل برنامه ریزی برای 4 کیلو بایت یا 16 کیلو بایت
-دو عدد پورت کانکتور سریال، کانالها می توانند به عنوان RS485 یا RS232 استفاده شوند.
-سِوِن سگمنت به همراه نقطه اعشار
دسته بندی : علمی