برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

2-5- توزیع نیترات در گیاه
به طور کلی سبزیجاتی که با ریشه، ساقه و برگ مصرف می شوند میزان نیترات بالایی دارند. حال آنکه گیاهانی که تنها بخش میوه آنها قابل استفاده است میزان نیترات پایین دارند (ژو و همکاران، 2000).
محتوای نیترات بخش های مختلف گیاه متفاوت است. میزان نیترات موجود در اندام های مختلف گیاه در بیشتر موارد از این الگو پیروی می کند:
دمبرگ > برگ > ساقه > ریشه > گل آذین > غده > پیاز > میوه > دانه
غلظت نیترات در اسفناج طی مراحل پایانی رشد افزایش می یابد. در نتیجه مقدار نیترات جذب شده توسط انسان به واسطه مصرف برگ های اسفناج می تواند از طریق برداشت محصول در طی مرحله رویشی کاهش یابد. بنابراین بایستی سن فیزیولوژیکی مناسب برداشت برای سبزیجات برگی متفاوت تعیین شود (آنجانا و همکاران، 2006).
13
13
2-6- مضرات نیترات
از کل نیترات جذب شده از طریق مصرف مواد غذایی و یا تولید شده در بدن 25 درصد توسط غدد بزاقی جذب و به داخل دهان ترشح می شود. باکتریهای حفره دهانی 10 تا 90 درصد از نیترات بزاق را به نیتریت تبدیل می کنند. هنگامی که بزاق با اسید معده ترکیب می شود در اثر واکنش با آمین ها و آمیدها به انواع نیتروز تبدیل می شود. هم چنین در پی واکنش نیتریت با اسید آسکوربیک در اسید معده نیتریک اکسید تولید می شود (مک کول1، 2005). که به طور بالقوه جهش زا و سرطان زا می باشد (ایجیما و همکاران2، 2003؛ موریا و همکاران3، 2004).
در هفته های ابتدایی تولد و قبل از تشکیل اسید معده تمام طول روده نوزاد توسط باکتری ها اشغال شده است. بنابراین نیترات موجود در غذا به آسانی درون معده و روده کوچک توسط فعالیت آنزیم رداکتاز باکتریایی به نیتریت تبدیل می شود (اتحادیه اروپا4، 1661). نهایتا در پس اختلال در اکسیژن رسانی به بافت ها نوزاد دچار اختلال سیانوژ5، می شود (هیل6، 1999).
نقش نیترات در بیماریهایی هم چون اختلالات قلبی و عروقی (مورتون7، 1971)، MS (جیـووانونی و همکاران8، 1997)، سرطان دهان (باداوی و همکاران9، 1998)، بیماری آلزایمر (توهگی و همکاران10، 1998)، سرطان روده بزرگ و سایر بخش های دستگاه گوارش (کنکت و همکاران11، 1999؛ تورکدوگان و همکاران12، 2003)، سقط جنین و نقص های مادرزادی (فوترل13، 2004) گزارش شده است.
14
14
برخی دیگر از عوارض بیش از اندازه نیترات برای انسان شامل مرگ و میر نوزادان، شروع زودرس فشار خون بالا، کم کاری تیروئید، دیابت و اثر منفی روی عضلات قلب و غدد آدرنال می باشد (گوپتا1، 2006).
2-7- اثرات سودمند نیترات
محققان زیادی پیشنهاد کرده اند که واکنش شیمیایی نیتروزی که هنگام رسیدن بزاق به معده و ترکیب با اسید معده اتفاق می افتد می تواند فواید بیولوژیکی داشته باشد. از جمله این فواید می توان به از بین بردن میکروب های بیماریزا که از طریق دهان وارد بدن شده اند اشاره کرد (مک کول، 2005).
هم چنین گزارش شده است که نیترات می تواند به عنوان تعدیل کننده فعالیت پلاکت ها، حرکات دستگاه گوارش و گردش خون مویرگی و نیز عامل موثر در کاهش فشار خون و بیماریهای قلبی و عروقی ایفای نقش کند (مک نایت و همکاران2، 1999).
اگرچه نیترات و نیتریت برای قرن ها مورد استفاده قرار گرفته اند به تازگی کشف شده است که نیترات در پستانداران به وسیله اکسیداسیون نیتریک اکسید تولید شده است. این نیترات درونی به عنوان عامل ضد عفونی غذایی که خورده می شود ایفای نقش میکند (بنجامین3، 2000؛ آرچر4، 2002).
2-8- اسید آسکوربیک
ویتامین C مهم ترین ویتامین برای تغذیه انسان است که به وسیله میوه ها و سبزیها تامین می شود. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است. برای سنتز بدن مانند: زمینه استخوان، کلاژن، دندان و غضروف لازم است (مجله داروسازی و پزشکی نیجریه، 2012).
15
15
دسته بندی : علمی