برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

اسانس گل آفتابگردان برای التیام زخم و پائین آوردن فشار خون بکار می رود. اسانس برگ های آفتابگردان خاصیت میکروب کشی دارد. در طب قدیم ایران و در طب چینی از تمام قسمتهای گیاه آفتابگردان استفاده می شود(37).
در مورد زیر می توان از این گیاه استفاده کرده و از خواص درمانی آن برخوردار شد.
1) زنگ زدن گوش: مغز ساقه آفتابگردان را در آب جوش ریخته و مانند چایی دم کنید و روزی سه فنجان از این چای بنوشید.
2) تقویت معده و پائین آوردن فشار خون: 30 گرم برگ های خشک آفتابگردان را دم کنید و سه فنجان در روز بنوشید.
3) سرگیجه، ورم صورت ، آب آوردن بدن و تسریع زایمان: 20 گرم از گل های خشک آفتابگردان را در آب جوش دم کنید و روزی سه فنجان از این دم کرده را بنوشید.
4) درد معده، بیماریهای دستگاه ادراری، یبوست : 30 گرم ریشه خشک شده آفتابگردان را در آب جوش ریخته و مدت 5 دقیقه بگذارید بجوشد یک فنجان از آن را سه بار در روز بنوشید.
5) آرتروز و ورم پستان: هنگامیکه آفتابگردان گل می دهد طبق گل ( قسمت پائین گل که مانند بشقابی است) را جدا کرده و در آّن انداخته آنقدر بجوشانید که شیره چسبناکی باقی بماند و سپس این شیره را روی مفصل های دردناک بمالید و ماساژ دهید درد آرتروز برطرف می شود. برای درمان ورم پستان در زنان شیرده طبق گل را هنگامی که گل دانه داده است جدا کنید و در آفتاب خشک کرده و سپس تکه تکه کرده و بو ( سرخ کنید ) دهید. که کاملا قهوه ای شود و بعد آن را خورد کرده و این پودر را در آب جوش که کمی شکر به آن اضافه کرده اید ریخته و این شربت را به مریض بدهید تا شفا یابد.
6) اسهال خونی : برای درمان اسهال خونی تخم آفتابگردان را (به مقدار 30 گرم) در آب ریخته و حدود یک ساعت با حرارت ملایم بپزید سپس آن را با نبات یا قند شیرین کرده و به مریض بدهید.
7) سردردی که همراه با سرماخوردگی است: 30 گرم تخم آفتابگردان را در دو لیوان ریخته و بگذارید بجوشد تا نصف لیوان آن باقی بماند و این جوشانده را دوبار در روز بنوشید.
8) بیماری فتق: 30 گرم ریشه تازه آفتابگردان را با آب وشکر قهوه ای بجوشانید و جوشانده را سه بار در روز بنوشید.
9) سنگ کلیه: حدود یک متر از مغز ساقه آفتابگردان را در دو لیوان آب ریخته و بگذارید آهسته و بملایمت بجوشد تا مقدر آن به نصف لیوان تقلیل یابد آنگاه بمدت یک هفته و روزی یکبار آن را بوشید تا از شر سنگ کلیه راحت شوید.
10) زخم، بریدگی و جراحت: مغز ساقه آفتابگردان را باید له کرد و مانند پماد روی زخم جراحت گذاشت که خونریزی را بند می آورد و بهبودی را تسریع می کند. سعی کنید گیاه آفتابگردان را در حیاط خود بکارید و از خواص درمانی آن استفاده کنید (38).
مطالعات اخیر که نشان داده است که مصرف دانه آفتابگردان با توجه به مشتقاتی که در بالا اشاره شد می تواند بر روی تقویت روند حافظه ویادگیری اثر داشته باشد(39).
2-12 گیاه هندوانه:
هندوانه با نام انگلیسیWatermelon گیاهی است یکساله و دارای پایه ساقه خزنده و پیچک و دارای برگ های پهن با بریدگی های عمیق می باشد. گل های آن کوچک و زردرنگ است. میوه آن گرد یا دراز پوست آن سبز رنگ و داخل آن قرمز می باشد. تخمه هندوانه بر حسب انواع مختلف آن ممکن است سیاه، قرمز، سفید و یا زرد باشد. اصل این میوه از هندوستان بوده‌است چنان که از ریشه کلمه (منسوب به هندوان) برمی‌آید. گونه کامل‌تر نام آن «خربزه هندوانه» بوده‌است. هندوانه پس از آمدن به ایران به عربستان راه یافت و از آنجا به اندلس رسید و از اندلس به ناحیه‌های دیگر اروپا رسید. در گذشته به این میوه تربوزه می‌گفته‌ اند که هم اکنون در افغانستان و تاجکستان به هندوانه تربوزه گفته می‌شود. هم اکنون هندوانه در شهرهای شمالی ایران و شهرهای استان خوزستان و کرمان و در استان فارس شهرستان اقلید بصورت وسیع کاشت می شود. ریشه کلمه هندوانه از کلمه وانا که معنی هندوانه در زبان هندیست گرفته شده‌است و ایرانیان قدیم آن را هندووانا و هم اکنون هندوانه می‌گویند(40).
شکل(2-4) گیاه هندوانه
2-12-1 ترکیبات شیمیایی:
تخم هندوانه دارای اسید آمینه ای بنام سیترولین و موادی بنام کاروتن و لیکوپن و نوعی قند بنام مانیتول می باشد.
هرصدگرم تخم هندوانه دارای ترکیبات زیر است:
آب 92 گرم، پروتئین 0/5 گرم، مواد چربی 0/2 گرم، نشاسته 6 گرم، کلسیم 0/7 میلی گرم، فسفر 10 میلی گرم آهن 0/5 میلی گرم، سدیم 1 گرم، پتاسیم 100 میلی گرم، ویتامین A 600 میلی گرم، ویتامین B 03/10 میلی گرم، ویتامین B 2 0/3 میلی گرم، ویتامین B 3 0/2 میلی گرم، ویتامین D 8 میلی گرم می_ باشد تخم هندوانه دارای حدود 30 درصد روغن است که از نظر خواص شیمیایی مانند روغن بادام می_ باشد(41).
2-12-2 خواص هندوانه:
تخم هندوانه منبعی غنی از ویتامینA ( به شکل بتاکاروتن ) و ویتامینC می باشد. این میوه پرفایده التهاباتی را که در بیماری هایی مثل آسم، تصلب شرائین، سرطان روده و التهاب مفاصل وجود دارد، از بین می برد. همچنین منبع خیلی خوبی از آنتی اکسیدان کاروتنوئیدی بنام لیکوپن می باشد. لیکوپن یک رنگدانه شیمیایی است که باعث ایجاد رنگ قرمز در هندوانه می شود و اثرات آنتی اکسیدانی قوی دارد. این آنتی اکسیدان به تمامی نقاط بدن رفته و رادیکال های آزاد را خنثی می کند. لیکوپن آنتی اکسیدان قوی است که در گوجه فرنگی بخصوص محصولات پخته آن، هندوانه و انبه به مقدار فراوان وجود دارد و جذب آن از محصولات پخته گوجه فرنگی مثل سس و رب گوجه فرنگی که مقدار کمی روغن مثل روغن زیتون داشته باشند، به خوبی صورت می گیرد(42). مطالعات زیادی در مورد لیکوپن و اثرات ضد سرطانی آن انجام شده است و نشان داده برخلاف سایر رنگدانه های غذاهای گیاهی که فقط در حیوانات موثر بوده اند، لیکوپن در مطالعات انسانی هم دارای اثرات ضد سرطانی بوده است. تحقیقاتی جدید نشان می دهدکه بیماران دارای پولیپ آدنومی روده بزرگ درجه3 بوده اند (که زمینه ساز سرطان روده است)، لیکوپن خونشان 35 درصد پایین تر از افراد سالم بوده است. همچنین بتاکاروتن موجود در خونشان، 25/5 در صد کمتر بوده که این تغییر مهم نیست. ولی تحقیقات جدید ثابت کرده است، فقط مقدار پایین لیکوپن خون (کمتر از70 میکروگرم در لیتر) و کشیدن سیگار، دو عامل خطر مهم در بروز پولیپ آدنومی روده هستند. مقدار کم لیکوپن خون خطر بروز بیماری فوق را 230 درصد و کشیدن سیگار 302 درصد افزایش می دهد که تاثیر بسیار چشمگیری است. خاصیت آنتی اکسیدانی لیکوپن، از بیماری های قلبی نیز پیشگیری می کند. جلوگیری از آسیبDNA موجود در گلبول های سفید خون نیز به دلیل اثر آنتی اکسیدانی لیکوپن است. ویتامینC و بتا کاروتن بعنوان آنتی اکسیدان های قوی (که هردو در هندوانه به مقدار فراوان وجود دارند)، رادیکال های آزاد را به دام انداخته و از اثرات مخرب آنها در بدن جلوگیری می کنند. در تعدادی از مطالعات علمی ثابت شده است که دریافت بالای ویتامینC و بتاکاروتن، خطربروز بیماری های قلبی، اسپاسم راه های تنفسی در بیماری آسم و سرطان روده را کاهش می دهد و نیز شدت علائم استئوآرتریت و آرتریت روماتوئید را کم می کند. یک لیوان هندوانه 20درصد نیاز روزانه به ویتامینC و 14 در صد نیاز روزانه به ویتامینA را تامین می کند.
هندوانه از لحاظ ویتامین های گروه B نیز که برای تولید انرژی لازم هستند، غنی است و منبع خوبی از ویتامین هایB1،B6 ،B5 (اسید پانتوتنیک)، بیوتین (یک نوع ویتامینB) و نیز منیزیوم، پتاسیم و فیبر غذایی است. پس می توان گفت که دارای ارزش غذایی بالایی است. هندوانه دارای آب فراوان و انرژی کمی است در نتیجه نسبت به سایر میوه ها، مواد مغذی بیشتری در هر کالری دارد که نشان دهنده اثرات مفید آن در بهبود سلامتی بدن است(47).
2-13 گیاه کدوحلوایی:
کدو حلوایی با نام علمی Lagenaria vulgaris گیاهی است یکساله و خزنده که برگ های آن به شکل قلب و پهن و پوشیده از کرک ریز می باشد. گل های زرد رنگ است و گل نر و گل ماده آن روی یک پایه قرار درد. ریشه آن باریک و بلند ، کمی شیرین و خوردن جوشانده آن مستی آور است. کدو انواع مختلف درد مانند کدوی حلوایی، کدوی تنبل یا کدوی زرد،کدوی خورشی یا کدوی سبز.
نوعی از کدوی حلوایی در کانادا و آمریکا و بعضی نقاط دنیا می روید که بسیار بزرگ می شود و گاهی وزن آن تا 60 کیلوگرم نیز می رسد. در آمریکا و کانادا این کدوها را برای شب هالوین بکار می برند و با آن کیک درست می کنند(48).
دسته بندی : علمی