برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

شکل(2-5) گیاه کدوحلوایی
2-13-1 ترکیبات شیمیایی:
صدگرم تخم کدو دارای آب94 گرم، پروتئین 1/1 گرم، چربی1/0 گرم، نشاسته3/6 گرم، کلسیم28 میلی گرم، فسفر30 میلی گرم، آهن4/0 میلی گرم، پتاسیم2/2 میلی گرم، ویتامین A400 گرم، ویتامین B1 5/0 میلی گرم، ویتامین B209/0 میلی گرم، ویتامین B3 1 میلی گرم و ویتامین D22 میلی گرم
می باشد(49). تحقیقات اخیر نشان داد که استفاده متداول از تخم این گیاه می تواند در روند حافظه ویادگیری دارای اثراتی باشد(50).
مطالعات نشان داد که تخم هندوانه به علت داشتن مواد معدنی و ویتامین های فراوان باعث از بین بردن بیماری هایی نظیر انواع سرطان ها بخصوص پولیپ آدنومی روده بزرگ، جلوگیری از آسیب DNA موجود در گلبول سفید، کاهش بیماریهای قلبی و اسپاسم های راه های تنفس می گردد(51).
2-13-2 خواص کدو و تخم کدو :
کدو از لحاظ طب قدیم ایران سرد و تر یعنی خنک کننده و مرطوب کننده است و از لحاظ شیمیایی بدن را قلیایی می کند. کدو هم مانند بادمجان چون دارای کالری است بنابراین مهمترین غذا برای کسانی است که می خواهند وزن کم کنند.
1) تخم کدوی خام اثر دفع کرم روده درد و چون سمی نیست اطفال نیز می توانند از آن استفاده کنند. برای این منظور باید مقدر 50 گرم تخم کدو را پودر کرده و با عسل مخلوط نموده و مصرف کنید و باید بعد از چهار ساعت یک مسهل مانند روغن کرچک بخورید که کرم ها را دفع کند.
2) کدو اثر ملین، رفع یبوست و رفع سوء هاضمه را دارد.
3) به اشخاصی که تب دارند کدو می دهند تب را پائین می آورد.
4) کدو برای اشخاص گرم مزاج و صفراوی غذای خوبی است.
5) کدو خون ساز است و برای استفاده از این خاصیت کدو باید آن را همراه با آب غوره و یا سرکه در روغن زیتون پخت و مصرف نمود.
6) برای رفع دندان درد آب کدو قرقره کنید.
7) برای درمان گوش درد چند قطره آب کدو در گوش بچکانید.
8) برای برطرف کردن التهاب معده ، کبد و کلیه کدوی پخته را روی این اعضاء بگذارید.
9) پوست کدو را خشک کنید خوردن آن درمان بواسیر و خونریزی معده و روده است.
10) تخم کدو درمان کنننده سرفه و برطرف کننده اختلال در خون است.
11) برای زخم روده ها و مثانه و سوزش مجرای ادرار تخم کدو مصرف کنید.
12) روغن تخم کدو برای رفع تب و دل پیچه مفید است.
13) کدو و تخم کدو هر دو برای پیشگیری سرطان مفید می باشند.
14) تخم کدو علاج کننده سرطان پروستات و برطرف کننده ورم پروستات می باشد در مادران بالاتر از سن چهل معمولا غده پروستات شروع به بزرگ شدن می کند و بنابراین این اشخاص باید چند روز در هفته کدو حلوایی یا تخم کدو بخورند.
15) کدو و تخم کدو در پیشگیری سرطان ریه بسیار موثر است و اشخاص سیگاری و حتی آنهایی که با این اشخاص زندگی می کنند و به اصطلاح سیگاری دست دوم هستند برای اینکه مریض نشوند باید از کدو استفاده کنند(52).
تحقیقات بانک اطلاعات داروهای گیاهی و گیاهان دارویی ایرطب نشان داد که تخم کدو دارای مصارف پزشکی فراوانی می باشد که از جمله می توان به رفع تب و دل پیچه، علاج کننده سرطان پروستات و بر طرف کننده ورم پروستات و پیشگیری از سرطان ریه اشاره نمود. همچنین درمورد خواص پزشکی تخم آفتابگردان می توان به درمان اسهال خونی، سردردهای همراه با سرماخوردگی و… اشاره کرد(53).
2-14 اثرات ویتامین A برحافظه و یادگیری:
تحقیق اکرم عیدی و همکاران نشان داد، احتمالا میان کنشی بین ویتامینA و سیستم کولینرژیک در فرایند به یادآوری حافظه وجود دارد(54) .ویتامینA گروه فرعی از ترکیبات محلول در چربی است که ترجیحا به عنوان اسید رتینوئیک معرفی می گردد. ترکیب اصلی این ویتامین رتینول با فرمول عمومی C20H30O و وزن مولکولی 286.44 است (55). ویتامین A در فرم اصلی فقط در منابع حیوانی مانند شیر، تخم مرغ و جگر یافت می شود. پیش سازهای این ویتامین به میزان زیاد در سبزیجات با برگ های سبز رنگ و میوه های به رنگ نارنجی مانند هویج و پرتقال دیده می شوند. در اغلب سبزیجات و در ترکیب بسیاری از میوه ها، -ß کاروتن فراوان ترین پروویتامین A فعال است. –ß کریپتوگزانتین کاروتنوئید پروویتامین A نیز به وفور در آب میوه ها وجود دارد (56). لوتئین، مشخص ترین کاروتنوئید در سبزیجات است. لیکوپن در گوجه فرنگی یافت می شود. کاروتنوئیدهای غیرفعال دیگری در سبزیجات یافت
دسته بندی : علمی