برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

به طور ذاتی و فطری یک سیستم کنترل کننده رفتاری هست که دارای منشأ زیست­شناختی می باشد و تأمین کننده بقاء فرد می باشد. فینی و نالر[1] (1996) چهار کارکرد رفتار دلبستگی را به صورت زیر بیان نمود:

  • حفظ مجاورات، برای برقراری و حفظ ارتباط با موضوع دلبستگی.

نظریه­های دلبستگی

مفهوم نظری بالبی درمورد­ی دلبستگی، الگویی بی­نظیر، اصیل و بسیار بنیادی برای درک تحول اجتماعی و روانشناختی نوزاد بشر، و همچنین پیامدهای کوتاه­مدت و بلندمدت شکست­ها در دلبستگی را، ارائه می­دهد. ایده­های بالبی منعکس کننده­ی نفوذ روانکاوی و روابط موضوعی می باشد که وی قبلاً با آنها آشنایی داشته می باشد. از آنجمله می­توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 سالیوان[2] و مدل بین­فردی

سالیوان (1946)، بر این باور می باشد که نیاز نوزاد به محبت و عطوفت، مشتمل بر دسته­ای از تنشهاست[3] که اغلب آنها، ریشه در عدم تعادل در جهان فیزیکی- شیمیایی[4] درون و بیرون نوزاد دارد که برآورده شدنشان، نیاز به درگیر شدن[5] و روابط نزدیک بین­­فردی دارند. او همچنین بیان نمود که یکی از نیازهای جزء نیازهای فیزیکی- شیمیایی نیست و آن، نیاز به ارتباط می باشد، نیاز بنیادین بشر برای برقراری ارتباط با مراقبان که آن نیز بستگی دارد به تنش­های نوزاد و دیگران. مراقب بر اساس تنش­های خود و نوزاد، اقدام به برآورده کردن نیازهای او می­کند. سالیوان معتقد می باشد که نوزاد پروارندن آن چیز که را که او شخصیت بخشی[6] زود هنگام نام می­نهد، آغاز می­کند. در دنیای سالیوان شخصیت بخشی این چنین تعریف می­گردد: بازنمایی[7]  تجارب[1] . Feeney & Noller

مطلب مرتبط :   پایانامه در رابطه با : بررسی تاثیر ارزش اطلاعاتی نوع سوم معیارهای ریسک نقدینگی بازل

[2] Solivan

[3] . tensions

[4] . Physicochemical universe

[5] . involvement

[6] . Personalization

[7] . representation

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق