برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

          از آنجا که صورتهای مالی اساسی شرکتها، مانند صورت جریان وجوه نقد، از مهم ترین منابع موجود در اختیار سرمایه گذاران، اعتبار دهندگا ن و سایر بهره گیری کنندگان می باشد، دستیابی به روشهای جدید تجزیه و تحلیل آن همواره مورد توجه بوده ا ست. ازاین منظر، پژوهش حاضردر صدد آنست تا با ارزیابی تاثیر تکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی و سرمایه شرکتهای تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران در سال های مختلف و پیدا کردن اینکه ارتباط  معنی داری بین آنها هست یا خیر؟ به سرمـایه گذاران، اعتبار دهندگان بالفعـل و بالقـــوه، تحلیل گران مالی و حتی صاحبان واحد های تجاری، در تصمیم گیری های بهتر کمک نماید. لذا تحقیق حاضر بدنبال  این می باشد که از طریق اطلاعات واقعی شرکتها ی تولیدی فعال عضو بورس اوراق بهادار تهران و با بهره گیری از مدل های جدید تجزیه و تحلیل صورت جریان وجوه نقد، مبادرت به استخراج  معیارهایی نماید، تا منجر به قضاوت آگاهانه تر تصمیم گیرندگان، در مورد واحد تجاری گردد. بطور کلی هدف از این پژوهش عبارت می باشد از:

 1ـ کمک به تحلیل گران مالی جهت دستیابی به مدل‌های نوین تجزیه و تحلیل صورت جریان  وجوه نقد.

2ـ کشف نحوه‌ی تخصیص وجوه نقد مورد بهره گیری شرکتها، یا همان عکس‌العمل (رفتار شرکتها) برای بکارگیری وجوه نقد، از طریق صورت جریان وجوه نقد شرکت ها.

مطلب مرتبط :   پایانامه در مورد : بررسی تاثیر برون ‌سپاری فرایندهای سازمان امورمالیاتی بر عملکرد آن

1-5- فرضیه تحقیق

        با عنایت به این که در ایران تاکنون تحقیقی در خصوص تاثیر تکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی و سرمایه صورت نگرفته می باشد، مساله اصلی پژوهش در قالب دو سوال به توضیح زیر مطرح می گردد:

1- چـــــگونه شرکت ها وجوه نقد را تخصیص می دهند؟

2- نحوه ی تخصیص وجوه نقد چه تاثیری بر روی ساختاردارایی و سرمایه دارد؟

برای پاسخ گویی به سوالات پژوهش و با در نظر داشتن هدف پژوهش مزبور بررسی می گردد که آیا متغیر (های ) مستقل توانایی توضیح و تبیین  متغیر (های ) وابسته را دارند یا خیر؟ براساس اظهار مساله و اهداف پژوهش، فرضیه های پژوهش حاضر عبارتند از:

1 –  بین تکانه های جریان وجوه نقد (تغییرات وجوه نقد عملیاتی) با ساختار دارایی و سرمایه شرکتهای تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ارتباط معنی داری وجود ندارد.

 مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری: مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

 

   برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
مطلب مرتبط :   عنوان پایان نامه : بررسی تاثیرات میانجی­گری سبک رهبری تحول­گرا بر رابطه بین هوش هیجانی مدیران و استرس شغلی کارمندان (مطالعه موردی در بیمارستان­های خصوصی منطقه 5 تهران)
دسته بندی : پایان نامه حقوق