برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

نوازد با دیگران در محیط مراقب، این شخصیت بخشی بر دو نوع بنیادین می باشد: تجارب رضایت­بخش یا عدم رضایت­بخش با دیگران (براندل و رینجل، 2007).[1]

 

 نظریه کردارشناسی

خود جسورانه اقدام کنیم. او به اهمیت وجود ارتباط با دیگران در سه سطح به عنوان سه تکلیف همگانی یاد می­کند: دوستی، صمیمیت و مشارکت که به طور ضمنی به مفهوم دلبستگی اشاره دارد (گل­محمدی، 1390).

 

 نظریه یادگیری اجتماعی:

نظریه یادگیری اجتماعی اظهار می­دارد که از طریق تداعی با ارضا و کاهش گرسنگی که سائق اولیه می باشد ارزش مثبت کسب می­کند و ویژگی­های تقویت کننده ثانوی را به خود می­گیرد. پس سرانجام وجود مادر به تنهایی و بدون غذا ارضا کننده می­گردد و در کودک نیازی اکتسابی جهت تماس با مادر رشد می­کنند. نظریه­پردازان یادگیری اجتماعی فرض بر این دارند که شدت وابستگی کودک به مادر بستگی به این دارد که مادر تا چه حد نیازهای کودک را تأمین می­کند. یعنی وجود مادر چه اندازه با لذت و کاهش درد و ناراحتی همراه می باشد.

 

 

 

 عزت نفس و دلبستگی

عزت نفس با سبک دلبستگی افراد ارتباط دارد (بالبی، 1969) عزت نفس اجتماعی با سبک­های دلبستگی نیز ارتباط دارد. در پژوهشی که توسط مویدفر و آقا محمدیان در سال 1386 انجام می­گرفت نتایج نشان داد که سبک دلبستگی ایمن، سبک دلبستگی اجتنابی و سبک دلبستگی اضطرابی/ دوسوگرا می­تواند واریانس[1] . Brandell, J & ringel, sh

مطلب مرتبط :   پایانامه در رابطه با : بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق