برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

تکه ای از متن پایان نامه :

 

اهمیت و ضرورت موضوع مورد پژوهش

بر طبق نظریه دلبستگی، کیفیت دلبستگی والد- فرزند، بشدت، تحول هیجانی و اجتماعی فرزند را تحت تأثیر قرار می­دهد. ارتباطات مثبت با یک مراقب حساس و پاسخگو تأثیر حیاتی در سازگاری سالم ایفا می­کند. در حقیقت سبک دلبستگی فرد محصول تجربه­های واقعی وی در مورد حساسیت، پاسخگو بودن و حضور فعال و منظم موضوع دلبستگی (معمولاً مادر)، در خلال سال­های نوزادی، کودکی و نوجوانی می باشد (استنبرگ و همکاران، 2005).

اختلالات اضطرابی مانند اختلالات شایع کودکان و بزرگسالان می­باشد که بر کیفیت زندگی، خصوصاً عملکردهای هیجانی تأثیر ناخوشایندی می­گذارد. ترس، اضطراب و نگرانی اصطلاحاتی هستند که اغلب به جای یکدیگر به کار برده می­شوند. اضطراب یک حالت عاطفی ناخوشایند مربوط به انتظار وقوع حادثه­ای ناگوار می باشد که مشخص نیست که حتماً روی خواهد داد (پورافکاری، 1368). اضطراب حالتی می باشد که بر اساس درجات مختلف ترس و نگرانی مشخص می­گردد و به احساس رنج­آوری می انجامد که با یک موقعیت ضربه­آمیز کنونی یا با انتظار خطر وابسته به یک شیء نامعین همراه می باشد (دادستان، 1378).

 

تعاریف مفهومی:

اضطراب: اضطراب حالتی می باشد که با احساس وحشت مشخص می گردد و با علائم جسمی و تحریفهای ادراکی و شناختی همراه می باشد و نیز  اضطراب عبارت می باشد از واکنش فرد در مقابل یک موقعیت استرس زا ، یعنی موقعیتی که بر اثر  بالا گرفتن تحریکات اعم از برونی و درونی ایجاد شده و فرد در مهار کردن آنها ناتوان می باشد 0(چاپلین، 1975؛ به نقل از دادستان، 1370).

مطلب مرتبط :   بررسی تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران - پایانامه کارشناسی ارشد

دلبستگی: عبارت می باشد از پیوند عاطفی عمیقی که با افراد خاص در زندگی خود مستقر می­کنیم، طوری­که باعث می­گردد وقتی با آنها تعامل می­کنیم احساس نشاط و شعف کرده و به هنگام استرس از اینکه آنها را در کنار خود داریم، احساس آرامش کنیم (برگ، ترجمه سیدمحمدی، 1381).

 پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه روانشناسی تربیتی: مطالعه تأثیر آموزش مادران بر مبنای نظریه دلبستگی بر کاهش اضطراب کودکان

دسته بندی : پایان نامه حقوق