برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه تاثیر برون ‌سپاری  فرایندهای سازمان امورمالیاتی  بر عملکرد آن

تکه ای از متن پایان نامه :

 

الف:متغیر مستقل:برون‌سپاری متغیرمستقل راتشکیل می دهد.

ب:متغیر وابسته:عملکردسازمان متغیر وابسته راتشکیل می دهد.

ج:متغیر تعدیل گر:برنامه­ریزی ،تحلیل استراتژیک وتحلیل هزینه متغیرهای تعدیل­گر می باشند.

 

۱-برون‌سپاری:

تعریف مفهومی:

یکی از استراتژیهایی که در سالهای اخیر موردتوجه بسیاری از شرکتها وموسسات واقع شده می باشد. بهره گیری از برون‌سپاری می باشد که در صورت اجرای درست آن برمبنای مقتضیات موجود می تواند اثر مثبت ومطلوبی برروی میزان بهره وری شرکتها از خود بروز دهد.

برون‌سپاری اشاره به بهره گیری از منابع خارجی برای انجام وظایف اجرایی دارد.از دهه 1990،برون‌سپاری تحت جنبه های متفاوتی هم در مطالعات آکادمیکی وهم وظایف اجرایی مورد بحث قرارگرفته می باشد.

برون‌سپاری عبارتست از اقدام انتقال بعضی از فعالیتهای داخلی یک سازمان وواگذاری حق تصمیم گیری به عرضه کننده بیرون از سازمان براساس قرارداد،درحقیقت ودرعمل دربرون‌سپاری نه تنها فعالیتها منتقل می شوند بلکه عوامل تولید وحق تصمیم گیری نیز دراغلب موارد واگذارمی شوند.(میمند و همکاران،1389:  ۳)

تعریف عملیاتی:

بهره گیری از تامین­کننده­ای درخارج از سازمان برای ارائه کالا یاخدمتی که پیشتر بطور­عادی درسازمان ارائه می­شده­می باشد.برون­سپاری در واقع سپردن برخی مسئولیتها به یک شرکت یا یک شخص ثالث و بستن قرارداد با آنها می باشد تا برخی کارها را انجام دهند.

۲-عملکرد :

تعریف مفهومی:

عملکرد در لغت یعنی حالت یا کیفیت کارکرد

تعریف عملیاتی:

عملکرد سازمانی یک سازه ی کلی می باشد که بر چگونگی انجام عملیات سازمانی اشاره دارد . طبق این تعریف، عملکرد به­دو جزء تقسیم می‌گردد: 1) کارایی که توصیف­کننده­ی چگونگی بهره گیری سازمان از منابع­در تولید خدمات یا محصولات می باشد، یعنی ارتباط بین ترکیب واقعی و مطلوب دروندادها برای تولید بروندادهای معین؛ و 2) اثربخشی که توصیف کننده­ی ­درجه­ی نیل­ به اهداف سازمانی می باشد .(رهنورد،  1387: 79)

مطلب مرتبط :   دانلود پایانامه ارشد در رابطه با : بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

۱-۴ روش پژوهش

پژوهش حاضر از حیث هدف، کاربردی بوده و از حیث نحوه­ی گردآوری داده ها، تحقیقی توصیفی ، از نوع پیمایشی می باشد.این پژوهش از آن جهت کاربردی می باشد که یافته­های آن در حل معضلات سازمان امورمالیاتی بهکار 

 مطالعه تاثیر برون ‌سپاری فرایندهای سازمان امورمالیاتی بر عملکرد آن

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه مطالعه تاثیر برون‌سپاری­ فرایندهای سازمان امورمالیاتی بر عملکرد آن

دسته بندی : پایان نامه حقوق