برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

تکه ای از متن پایان نامه :

گذاری، هزینه تامین مالی از منابع داخلی به مقصود انجام پروژه های سرمایه گذاری به مراتب کمتر از هزینه تامین مالی ازمنابع مالی خارجی می باشد، که این تفاوت ممکن می باشد ناشی از تحمیل هزینه های اضافی ناشی از تبدیل بدهی  خارجی ( واریز بدهی از طریق صدور بدهی جدید )، افزایش تضاد نمایندگی، و یا انتخاب نامطلوب (ناسازگار) پروژه های سرمایه گذاری توسط واحدهای تجاری باشد[18].

         آنها (FHP) به استناد شواهدی مانند بررسی ارتباط بین حساسیت جریان وجوه نقد و فعالیتهای سرمایه گذاری در شرایط محدودیت مالی (پایین بودن نسبت پرداخت سود سهام، و پایین بودن ارزش دفتری دارایی های شرکت و غیره) نشان دادند که شرکت ها دراین شرایط بیشتر به   پس انداز وجوه نقد روی می آورند و کمتر به سرمایه گذاری مبادرت می ورزند [18].

      گمس[1] و آلتی مدیا[2](1998)، از طریق مدل های بهینه سازی سرمایه گذاری، و بهره گیری از مدل شبیه سازی داده های شرکت ها، به نتایجی همانند ((FHP، دست یافتند [19].

     کلری[3] (1999) تحلیل مشخصی از شرایط محدودیت و عدم محدودیت مالی شرکتها بر اساس یک نمونه بزرگ از شرکت ها ی ایالات متحده آمریکا ارائه نمود، وی بر مبنای داده  های سال شرکت، نشان داد که حساسیت جریان وجوه نقد – سرمایه گذاری در شرایط محدودیت  وعدم محدودیت مالی، تاثیرات متفاوتی خواهد داشت. شرکت ها در شرایط محدودیت مالی نسبت به شرایط عدم محدودیت مالی کمتر اقدام به سرمایه گذاری اقدام می نمایند، و بیشتر به کاهش تامین مالی می پردازند [20].  

مطلب مرتبط :   پایانامه کارشناسی ارشد با عنوان : بررسی تأثیرساختار سازمانی بر روحیه کارآفرینی کارکنان شعب بانک ملی استان اصفهان

برآورد نمودند. سپس تفاوت رفتار شرکتها را نسبت به وجوه نقد اضافی ناشی از تکانه های جریان وجوه نقد عملیاتی در شرایط محدودیت و عدم  محدودیت  مالی بررسی نمودند، که عمده نتایج آنها بدین  قرار می باشد[22]:

       شرکتهای تولیدی در کوتاه مدت در واکنش به وجوه نقد اضافی (تکانه وجوه نقد) به افزایش پس انداز و کاهش تامین  مالی خارجی، و در بلند مدت  به افزایش سرمایه گـذاری مبادرت می ورزند، به عبارت دیگر شرکت هایی که محدودیت مالی ندارند، یک بخش عمده ای از وجوه  نقد نگهداری شده را برای سرمایه گذاری های بلند مدت  اختصاص می دهند. بالعکس شرکت هایی که محدودیت مالی دارند، به جای پرداخت سود سهام یا افزایش سرمایه گذاری ترجیحاً به پس انداز وجوه نقد و کاهش تامین  مالی خارجی می پردازند[22].

  1. Gomes
  2. Altimeida
  3. Cleary

 مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری: مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

دسته بندی : پایان نامه حقوق