برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

1-1- مقدمه

          محصول اصلی گزارشگری مالی و ابزار اصلی انتقال اطلاعات حسابداری به افراد خارج از سازمان، صورت های مالی اساسی می باشد. گزارشگـری مــالی باید اطلاعاتی درمورد منابـع اقتصـادی، تعهـدات و حقوق صاحبـان سرمایه واحـد تجــــاری فراهم نماید. اطــلاعات به سرمایه گــذاران، اعتبار دهندگان و سایر بهره گیری کنندگان بالفعل و بالقوه، در زمینه شناسایی نقاط ضعف و قوت مالی واحد تجاری، سنجش نقدینگی، توانایی پرداخت دیون و ارزیابی عملکرد واحد تجاری طی دوره کمک می نماید[1].

          زمانی که بحث تجزیه و تحلیل نقدینگی مطرح می گردد، اطلاعات صورت جریان وجوه نقد، به مراتب قابل اتکاءتر از اطلاعات ترازنامه می باشد، زیرا داده های ترازنامه وضعیت بنگاه اقتصادی را در یک مقطع زمانی اندازه گیری می کند، در حالی که صورت جریان وجوه نقد،  تغییرات در سایر صورت های مالی را گزارش می کند و تخصیص های اختیاری را می زداید[2].

         در میان صورتهای مالی، صورت جریان وجــوه نقد، به دلیل پرهیـز از جهـت‌گیری‌‌های ذاتی و عمـومی مـوجود در اقلام ترازنامه و صورت سودوزیان که بر مبنای تعهدی اندازه‌گیری می‌شوند، نسبت به سایر صورت های مالی ارجحیت دارد. 

          سازمان بورس اوراق بهادار به عنوان یکی از ارکان اصلی بازار سرمایه ایران، می تواند در جهت تحقق اهداف فوق تأثیر قابل توجهی داشته باشد. از  منظر بهره گیری کنندگان برون سازمانی بخصوص  ” سرمایه گذاران و اعتبار دهندگان ” سازمان بورس اوراق بهادار می تواند، به صورت کارا اطلاعات صحیح و به موقع         هرچند تا کنون از روشهای متفاوتی به مقصود” تجزیه و تحلیل” صورت جریان وجوه نقد بهره گیری شده می باشد. اما تحلیگران مالی، همواره در جستجوی یافتن روشهای جدیدی جهت تجزیه و تحلیل صورت جریان وجوه نقد هستند. زیرا در کوشش اند موجباتی فراهم گردد تا با هدایت سرمایه های راکد، از سرمایه گذاری های نامطلوب و غیر مفید به حال جامعه جلوگیری نموده، و شرایط لازم را برای تخصیص بهینه منابع و شکوفایی اقتصادی فراهم سازند، تا از یک سو سرمایه گذاران در امر سرمایه گذاری ترغیب شوند و از سوی دیگر سرمایه گذاران جزء بتوانند ثروت خویش را حفظ نمایند.

             بورس اوراق بهادار در حکم بازار، اولاً سبب تامین منابع مالی شرکت های پذیـرفته شده در آن می گردد، ثانیاً به عنوان سازمانی جهت هدایت پس اندازها به طرف سرمایه گذاری های مولد و بهینه مطرح می باشد. در نتیجه مطالعه پیرامون موضوع های وابسته به این سازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

 مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری: مطالعه تاثیرتکانه های جریان وجوه نقد بر ساختار دارایی وسرمایه شرکت های تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادارتهران

دسته بندی : پایان نامه حقوق