Comments: 0 Posted by: حمیدی Posted on: سپتامبر 20, 2019

rewire-your-brain-right-now-for-success

واژه خالی کردن ذهن و بازسازی دوباره افکار به یه انقلاب روانشناسی در چند سال گذشته تبدیل شده. الان خوب میدونیم که می تونیم ذهن خود رو از افکار منفی خالی کنیم و تنها افکاری رو انتخاب کنیم که اجازه می دهد زندگی بهتری داشته باشیم.

افکار از ایده هایی به دست می اید که در زندگی روزمره خود کسب می کنین. در این مقاله می خوایم به همین موضوع بپردازیم.

 1. شما تنها چند میلی متر از موفقیت فاصله دارین:

سال ها قبل وقتی که تو یه جلسه شرکت کرده بودم از یه دکتر و جراح زیبایی شناخته شده و مشهور شنیدم که می گفت فرق بین بیریخت و قشنگتر بودن تنها چند میلی متره.

در زندگی ممکنه زمان هایی وجود داشته باشه که احساس کنین میلیون ها متر از چیزی که تو ذهن دارین فاصله دارین و نمی تونید خیلی راحت به اهداف خود برسین.

وقتی که اینجور افکاری داشتین به این فکر کنین که این موضوع اصلا غلطه. شما تنها چند میلی متر با موفقیت فاصله دارین.

 1. اندازه نبود پذیرش خود رو زیاد کنین:

اگه دوستی خود رو خراب کنین چه اتفاقی می افته؟ اگه اون ها به همه بگن که شما چیکار بدی انجام دادین چه می شه؟ اگه نتونین شغل مورد نظر خود رو به دست بیارین چه اتفاقی می افته؟ جواب به همه این سوالات در افزایش اندازه نبود پذیرشه. اینکار به شما کمک می کنه ذهن قوی تری داشته باشین.

در این شرایط متوجه میشین که بعد از مدت ها با فردی که قادر به درک احساسات و افکارش نبودین تو یه راه قرار گرفتین و همین امر آرامش شما رو افزایش می دهد.

خالی کردن ذهن و تمرکز

 1. موارد منفی رو به آغوش بکشین:

در زندگی هر فردی میلیون ها مورد هست که می تونه در راه اشتباه قرار گیرد و تجربه منفی واسه اون ایجاد کنه. اگه نتونین موارد منفی که در زندگی اتفاق می افتد رو در آغوش خود بکشین در اینجور شرایطی نارضایتی زیادی دارید. یادتون باشه که این اتفاقات منفی هم جزئی از زندگی شما هستن و باید اون ها رو قبول کنین.

این رویدادها نمی تونه شما رو از رسیدن به اهدافتون باز داره. هیچ اتفاق منفی در زندگی شما وجود نداره. این تنها طرز فکر شماس که این رویدادها رو به عنوان رویدادهای منفی برچسب گذاری می کنه. وقتی که می خواهید افکاری رو برچسب گذاری کنین از زبون متفاوتی استفاده کنین. در این شرایط متوجه میشین که تجربیات شما به طور کامل عوض می شه.

 1. بقیه رو دنبال نکنین:

ممکنه اعتماد به نفس خود رو از دست بدین و بخواین از بقیه پیروی کنین. تلاش کنین از دنبال کردن بقیه دوری کنین و خود رهبر و پیشرو باشین. ذهن خود رو با ایده هایی پر کنین که واسه بقیه ارزشمنده. علم زیادی به دست بیارین و بهتر از بقیه افراد عمل کنین. بقیه رو رهبری کنین و همیشه به دنبال روش های جدید واسه کمک به اونا باشین.

تلاش کنین خودتون فکر کنین و از افکار و عقاید خود استفاده کنین. به جای اینکه از ایده های بقیه کپی کنین کنترل رو در دست بگیرین و تصمیمات خود رو در پیش بگیرین.

 1. طرز فکر کمیابی و کمبود رو کنار بذارین:

هممون فکر می کنیم که واسه خوشحال بودن در زندگی به موارد زیادی نیاز داریم. این موضوع غلطه. در واقع همه آدم ها واسه رسیدن به خوشحالی به موارد کمی نیاز دارن. در دور و بر ما آدم هایی زندگی می کنن که در زندگی خود امکانات زیادی ندارن اما بازم خوشحال هستن و این شادی رو به بقیه هم منتقل می کنن.

یادتون باشه که روی کره خاکی منابع کافی واسه همه افراد هست و شما ارزش کافی واسه به دست آوردن اون رو دارین. پس می تونید این منابع رو به خدمت بگیرین و از اون واسه ساختن زندگی خوشحال تر استفاده کنین. هر وقتی که احساس کردین طرز فکر شما به سمت کمبود و کمیابی می رود، ذهن خود رو خالی کنین و تلاش کنین به نکات مثبت زندگی فکر کنین.

چیزی رو در زندگی پیدا کنین که می تونید به بقیه بدین. اینکار به شما کمک می کنه احساس کمبود نداشته باشین.

 1. اگه همیشه به دنبال کاری بودین، اون رو انجام بدین:

وقتی که قصد انجام کاری رو دارین ذهن شما ۱۰۱ دلیل منطقی براتون می اورد که نشون می دهد شما قادر به انجام اون نیستین. اگه بهونه های موجود رو کنار بذارین می تونید روشی واسه رسیدن به اهداف خود در زندگی پیدا کنین. با خود عهد ببندین کاری که دوست داشتین رو انجام میدید. دیگه منتظر زمان مناسب نباشین.

زمان مناسب واسه انجام کار تنها تو ذهن شما هست. پس اون رو کنار بذارین و همین امروز دست به کار شید. امروز بهترین زمان واسه شروع کارهاییه که همیشه دوست داشتین اون رو انجام بدین. چیزی که باعث می شه به موفقیت دست پیدا نکنین افکاریه که تو ذهن خود می پرورانید. اجازه ندین افکار منفی مانع رسیدن به اهداف شه. با اون ها بجنگین و راه خود رو پیدا کنین.

negative-criticism

 1. شکست تنها شروع راه س:

همونطور که می دونین هر پیروزی با شکست شروع می شه. این موضوع رو در کتاب های درسی و دانشگاهی پیدا نمی کنین. وقتی که نمی تونید کاری رو به درستی انجام بدین ذهن شما می تونه روش دیگری واسه رسیدن به اون پیدا کنه. ترفندی که واسه رسیدن به موفقیت هست اینه که تا جایی که می تونین شکست ها رو کنار همدیگه بذارین و از اون ها درس بگیرین.

این موضوع دقیقا همون چیزیه که بیشتر ادما از اون می ترسن و حتی از فکر کردن به اون دوری می کنن. زندگی خود رو مثل یه ازمایش علمی ببینین. چیزای جدیدی رو امتحان کنین و فرمولی واسه هر کدوم بنویسین. در آخر متوجه میشین که چه راهی واسه شما کارسازه و می تونه موفقیت رو وارد زندگی کنه.

 1. موضوع مهم، اقدامه:

شما ممکنه وبلاگ ها و سایت های مختلفی رو مطالعه کرده باشین و ذهن خود رو با افکار مثبت پر کرده باشین. هیچ کدوم از این موارد به تنهایی در رسیدن به موفقیت به درد بخور نخواد بود. چیزی که بیشتر از همه این موارد به شما کمک می کنه اقدام کردن براساس دانشیه که از منابع جور واجور در زندگی خود بدست آوردین.

وقتی که صحبت از اقدام و عمل به میان میاد، منظور اقدام فوریه نه اقدامی که به بهونه های جور واجور به تاخیر می افتد. کارایی که با تاخیر انجام می شن هیچوقت راهی واسه موفقیت ندارن. ترس چیزیه که آدم ها رو از اقدام فوری باز می داره. بخاطر این باید روش های مقابله با ترس رو یاد بگیرین. ایده ای که تو ذهن دارین به خودی خود نمی تونه کمکی به شما بکنه. این ایده وقتی مهمن که اقدامی انجام بشه.

 1. شما می تونید کاتالیزور تغییرات باشین:

همونطور که می دونین در علم شیمی کاتالیزورهای مختلفی هست. واسه اینکه سرعت انجام عکس العمل بیشتر شه از کاتالیزورای مناسب استفاده می شه.

موضوع جذاب و جالبی که در مورد دنیای واقعی هست اینه که کارای فوق العاده در جهان بوسیله آدم های معمولی انجام شده و این افراد قدرت ماورایی نداشتن. بخاطر این باید بدونین که شما هم می تونید مثل این افراد کارای عجیب انجام بدین. شما هیچ کمبودی ندارین.

شما هم یکی از این افراد هستین و باید خود رو واسه رسیدن به موفقیت آماده کنین. به خودتون اعتماد کنین و کاتالیزور و سرعت بخش تغییرات موجود باشین.

 1. پیدا کردن عشق راحت تر از چیزیه که شما فکرش رو می کنین:

هممون در زندگی خود لحظاتی رو داشته ایم که در اون احساس کردیم هیچکی ما رو دوست نداره. واقعیت اینه که عشق همه جا هست و حتی احتیاجی به جستجوی اون نیس.

راحت ترین مکان واسه پیدا کردن عشق در پارکیه که کودکان مشغول بازی در اون هستن. قلب خود رو به سمت افراد باز کنین. در این صورت متوجه میشین که عشق در چشماشون موج می زند. کاری رو واسه دوست خود انجام بدین و ببینین چیجوری قدردان شما هستش.

پیدا کردن عشق آنقدرها که شما فکر می کنین آسونه. کافیه قدم اول رو وردارین و اون رو به بقیه هدیه کنین. در این شرایط تجربیات نابی به دست میارید که قابل مقایسه با هیچ تجربه دیگری نیس.

 1. شاید فردا آخرین روز از زندگی شما باشه:

هممون به دنبال روزهایی هستیم که بتونیم همه کارای خود رو در اون انجام بدیم. آدم ها فکر می کنن که واسه همیشه در این دنیا می مانند و همیشه زنده هستن اما واقعیت اینجور نیس.

زندگی هر فردی در نقطه ای به پایان می رسد و شاید فردا آخرین روز از زندگی ما باشه. باید ذهن خود رو به شکلی تربیت کنین که بدونه هیچ چیزی در این دنیا موندنی نیس و باید از لحظه موجود لذت برد.

اگه به این واقعیت برسین که واسه همیشه در این دنیا حضور ندارین به سرعت به سراغ انجام کارایی می روید که همیشه دوست داشتین به اون برسین. در این شرایط هیچ لحظه ای رو به هدر نمی بدید و افراد رو دوست دارید. هر روز احساس خود رو دنبال می کنین و از دستور دادن به بقیه دوری می کنین.

کنترل زندگی خود رو به دست بگیرین و کاری رو انجام بدین که دوست دارین. زندگی همین امروزه و شاید فردایی واسه جبران وجود نداشته باشه. در این صورت میتونین زندگی شادی داشته باشین و این شادی رو به بقیه هم هدیه کنین. پس دست به کار شید.

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

راه های پرورش ذهن واسه موفقیت

اختصاصی تقویت مغز خبرهای داغ روز روانشناسی چیجوری

Leave a Comment