Comments: 0 Posted by: حمیدی Posted on: سپتامبر 20, 2019

رهبران leaders

اگه می خواهید به رهبری تبدیل شید که افراد با کیفیت رو به خود جذب می کنه، خودتون هم باید فرد با کیفیتی باشین. رهبری، توانایی جذب آدما به هدایا، مهارت ها و فرصت هاییه که شما به عنوان یه مالک ، یه مدیر یا یه والد پیشنهاد می کنین. رهبری یه رقابت بزرگ در زندگی هر فردیه. چیزی که در رهبری کردن خیلی با اهمیته ، پالایش مهارت های شماس. همه رهبران بزرگ و عالی همیشه روی خود کار می کنن تا به فرد موثری تبدیل شن. در ادامه با ویژگی شخصیتی رهبران بزرگ آشنا میشین.

  1. یاد بگیرین قوی باشین اما بی ادب نباشین:

این یه قدم اضافیه که باید واسه قوی شدن وردارین.بعضی از افراد بی ادبی و گستاخی رو با قوی بودن اشتباه می گیرند. این دو اصلا جانشین خوبی واسه همدیگه نیستن.

  1. مهربون باشین اما از خودتون ضعف نشون ندین:

نباید مهربانی و ضعیف بودن رو با هم اشتباه بگیریم. مهربانی به معنی ضعیف بودن نیس. مهربانی نوع خاصی از قدرته. ما باید به اندازه کافی مهربون باشیم تا بتونیم حقیقت رو به افراد بگیم.

  1. یاد بگیرین پردل و جربزه باشین اما هیچ وقت قلدر نباشین:

واسه پیروز شدن در کارای خود به جربزه نیاز دارین. واسه اینکه روی بقیه تاثیر بذارین و در گروه حرکت کنین به جربزه نیاز دارین. شما باید اولین نفری باشین که اقدام می کنه، با مشکلات مواجه می شه و نشونه های وجود مشکل رو مشخص می کنه. مثل یه باغبان، اگه می خواهید در زمان برداشت بهترین محصول رو درو کنین، باید پردل و جربزه باشین و با علف های هرز در راه خود روبرو شید. باید لحظات رو از اون خود کنین.

  1. یاد بگیرین متواضع باشین اما ترسو نباشین:

شما نمی تونید با ترسو بودن به درجات بالایی دست پیدا کنین. بعضی از افراد ترسو بودن و تواضع رو با هم اشتباه می گیرند.اما تواضع یه فضیلته و ترسو بودن یه بیماریه. ترسو بودن یه رنجه که می توان اون رو درمان کرد. تواضع جزو کلماتیه که خدا هم روی اون تاکید داره.

  1. یاد بگیرین به خودتون افتخار کنین اما مغرور نباشین:

شما واسه ساخت آرزوها باید بتونین به خودتون اعتماد کنین. طول می کشد که جامعه به شما افتخار کنه. واسه رسیدن به نتیجه های بزرگ باید به خودتون افتخار کنین. اما واسه اینکه رهبر خوبی باشین باید بدون غرور به خودتون افتخار کنین. ایا بدترین نوع غرور رو می شناسید؟ بدترین نوع غرور، غروریه که در اون بقیه تحقیر شن. این شرایط تحمل نکردنیه. وقتی که فردی باهوشه و به خود اعتماد داره می توان اون رو تحمل کرد اما تحمل کردن کسی که مغروره و بقیه رو ندیده می گیرد خیلی سخت هستش.

  1. یاد بگیرین شوخ طبع باشین بدون اینکه سفیه جلوه کنین:

در رهبری، ما یاد می گیریم که شوخ طبع بودن به معنی احمق و سفیه بودن نیس. باید شوخ طبع باشین اما خود رو سفیه جلوه ندین.

  1. یاد بگیرین با واقعیت ها کنار بیایید:

با واقعیت کنار بیایید. خود رو از عذاب توهم نجات بدید. زندگی رو همونجوری که هست قبول کنین.

زندگی استثنایی و خاص هستش. رهبری هم استثنایی و خاص هستش. مهارتایی که واسه رهبری موفق لازمه واسه همه افراد برابر نیس. با اینحال، مهارت های بنیادی و اساسی واسه رهبری در همه افراد می تونه برابر باشه.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

مدیریت

Leave a Comment