Comments: 0 Posted by: Posted on:

detox-your-body

چه وقتی باید بدنمون رو سم زدایی کنیم؟ اخطار مشخصی واسه اینکار هست؟

از کجا بدونیم که زمان سم زدایی بدن شده؟ سم زدایی بدن هر چند سالای گذشته خیلی روش زوم شده و همه جا از اون شنیده می شه، ولی در واقع یه روش قدیمی واسه خارج کردن سموم از بدنه.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت نت نوشت ( نویسنده: پوران ریاضی پور)؛ تجمع سما در بدن در نتیجه آب و هوای آلوده و زندگی شهرنشینی که روز به روز در ایران بیشتر هم می شه، باعث می شه تا اهمیت بیشتری به سم زدایی بدیم. ولی این که چه موقع بدن نیاز به سم زدایی داره و زمان سم زدایی بدن چه موقعیه موضوعیه که امروز ۱۵ نشونه مهم اونو در آلامتو می خونین.

بهترین زمان سم زدایی بدن

 1. هوس می کنین غذاهای شیرین بخورین

اگه هر یکی دو ساعت یه بار دل تون می خواد شیرینی، کیک، باقلوا یا هر چیزی بامزه شیرین بخورین نشون میده که زمان سم زدایی بدن تون شده. شاید از غذاهای فست فود یا فرآوری شده هم استفاده می کنین. چون این نوع غذاها باعث می شه تا سطح قند خون و هورمون لپتین Leptin پایین بیاد در نتیجه همیشه هوس خوردن غذاهای شیرین می کنین.

لازمه هر چی زودتر با سم زدایی شکر شروع کنین، غذاهای شامل غلات، میوه و سبزیجات بخورین تا هورمونای بدن به حالت طبیعی برگرده.

 1. معده تون مشکل داره

مشکلات دستگاه گوارش یکی از علائم جدی واسه سم زدایی کل بدنه. یبوست، اسهال، حالت تهوع و نفخ یعنی زمان سم زدایی بدنه و وقتشه که استراحتی به دستگاه گوارش بدین و اونم از راه سم زدایی شدنیه.

 1. آلرژی دارین

حتی اگه آلرژی فصلی دارین، یا آلرژی که بعضی وقتا میره و دوباره سروکله اش پیدا می شه نشون میده دستگاه ایمنی بدن شما ضعیفه. بعضی وقتا معده ، بعضی وقتا سینوس، بعضی وقتا چشم و بعضی وقتا پوست به چیزی عکس العمل نشون میده.

 1. غذای سالم می خورید ولی احساس سلامتی نمی کنین

حتی اگه یه رژیم غذایی سالم رو رعایت می کنین دلیل نمی شه بدن رو سم زدایی نکنین. بعضی وقتا لازمه یه غذای خاص رو واسه یه مدت از برنامه غذایی تون خط بزنین. اینطوری هم به دستگاه گوارش استراحت دادین هم بدن تون رو سم زدایی کردین.

 1. پوست تون شفاف نیس

سما و مواد شیمایی که از آب و هوا جذب بدن می شن روی ظاهر پوست تاثیر می ذارن. در واقع نبود شفافیت پوست نشون میده که سطح مواد سمی در بدن خیلی زیاد شده و ر شده. جوش، خارش و سرخ شدن و تورم پوست از علائم وجود سم در بدنه. هرچند پوست با عرق کردن تلاش می کنه سموم رو دفع کنه ولی شمام با سم زدایی کاری کنین تا پوست سالم و شفاف شه.

 1. همیشه احساس خستگی می کنین

خستگی همیشگی که به اون خستگی آدرنال Adrenal هم می گن. این اتفاق وقتی میفته که مغز و غدد آدرنال در نتیجه تجمع سموم امکان دفع کورتیزول رو ندارن. حضور کورتیزول در اعضا بدن باعث احساس خستگی، التهاب ، استرس و نبود تعادل میکروارگانیسمای بدن می شه.

 1. تمرکز ندارین

اگه حافظه تون ضعیف شده و تمرکز ندارین، و حتی چیزای بسیار کوچیک یادتون میره مطمئن باشین زمان سم زدایی بدن تون شده. وجود سم باعث بروز شکلای جور واجور التهابات می شه. بعضی وقتا این التهابات در داخل بدن اتفاق میفته و مثل خارش یا قرمز شدن پوست نیس که شما بتونین ببینین. فقط احساس می کنین دقیق شدن و فوکوس کردن وحافظه تون مثل قبل نیس.

سندرم مغز نشت دار Leaky brain syndrome در نتیجه التهابات به وجود اومده از طریق تجمع سموم به همین حالت می گن. بعد از یه سم زدایی خوب همه چیز رو با هوشیاری کامل به یاد میارید و مشکل نبود تمرکزتون رفع می شه.

 1. درد مفاصل تون یه لحظه هم قطع نمی شه

به هر حال میانسالی و ورزشای سنگین باعث بروز درد مفاصل می شه. دردی که براثر فعالیتای سنگین اذیت تون می کنه طبیعیه. ولی اگه بدون اون که کار خاصی انجام داده باشین مفاصل تون همیشه درد می کنه زمان سم زدایی بدنه.

 1. همیشه استرس دارین

هیچ اتفاق خاصی نیفتاده ولی شما استرس دارین. شاید زمان سم زداییه !

بارها گفتیم استرس دلیل اصلی و بدتر شدن خیلی از بیماریا هستش چون سیستم ایمنی بدن رو ضعیف می کنه. اگه بتونین با چند ماده غذایی طبیعی بدن تون رو سم زدایی کنین هم از نظر جسمی هم روحی احساس سلامت می کنین و دیگه از استرس خبری نیس.

 1. وقتی اسم سم زدایی میاد اخم می کنین

سم زدایی یعنی این که غذاهایی رو که الان هر روز میل می کنین واسه چند روز باید کنار بذارین. ولی خیلی از غذاهایی که به صورت عادت از اونا استفاده می کنین شاید اصل تجمع سم در بدن تونه. پس باید تغییری در این عادت بدین و به جای اون از غذاهای سالم استفاده کنین. بعد از چند روز تغییر عجیبی رو در بدن تون مشاهده می کنین.

 1. احساس می کنین چیزی درون بدن تون درست کار نمی کنه

عادت ماهانه بی نظم، خستگی، افزایش یا کاهش وزن بدون دلیل یعنی این که هورمونای بدن درست کار نمی کنه و زمان سم زداییه. با سم زدایی باعث میشین هورمونای بدن به تعادل برسه و بدن سالم تری داشته باشین.

 1. بدن تون بو میده

حتما شمام این مثل معروف رو شنیدین ” شما همون چیزی هستین که می خورید”. از اون جا که یکی از روشای بدن واسه دفع سموم عرق کردنه، بوی بدن حالا در هر قسمتی مثل پا یا زیر بغل یا هر جای دیگری یعنی این که بدن شما به سم زدایی نیاز داره و زمان سم زدایی بدنه.

 1. الگوی خواب تون به هم ریخته

بدخوابی یا بی خوابی اثرات داغون کننده ای روی جسم و روح داره. بی خوابی و بدخوابی دلیل نیس در واقع خودشون معلول یه دلیل بزرگ تر هستن. با سم زدایی هر اون چه باعث بروز التهابات می شه از بین میره و شما بهتر می خوابید.

 1. دپرس و مضطرب هستین

امروزه ثابت شده افسردگی و اضطراب در نتیجه بروز التهابات در مغز روی میده. پس با یه روش تغذیه ای مناسب باید این التهابات رو از بین ببرین و اونم از راه سم زدایی انجام میشه.

 1. سرماخوردگی تون خیلی شدیده

  طبیعیه سالی یکی دوبار هر کسی سرما بخوره. ولی اگه سرماخوردگی شدید و طولانی و با گلودرد همراه باشه نشونه اینه که زمان سم زدایی بدنه تا سیستم ایمنی بدن تقویت شه و میکروبا و ویروسای مضر از بدن خارج شه.

  رژیم غذایی واسه سم زدایی بدن

  راه های سم زدایی ذهن و جسم

  سم زدایی نت نوشت