Comments: 0 Posted by: حمیدی Posted on: سپتامبر 20, 2019

love

با عشق در زندگی مشترک میشه همه مشکلات رو گذروند اما چیجوری این عشق رو اونقدر محکم کنیم که هیچوقت از بین نره؟

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت مردمون؛ پیشنهادای متخصصین درمورد بهترین راه های ایجاد پیوندی عمیق تر با همسرتون، کنار اومدن با مشکلات و محکم نگه داشتن رابطه زناشویی تون خود واسه سالیان سال.

هر ازدواج مشکلات خاص خودشو داره که هر زمان ممکنه اتفاق بیفته. چیزی که مهمه اینه که یاد بگیرین با آرامش از اونا گذر کنین – قبل اینکه مشکلات، رابطه تون رو تحت تاثیر بذارن.

در هر نقطه از بزرگراه ازدواج که باشین، این بزرگراه چند قانون ساده و اساسی داره. عمل کردن به این قوانین همیشه سخته ولی خیلی مهمه. اگه این قوانین رو رعایت کنین، ازدواجتون رو قوی تر و محکم تر می کنین و همه امور زندگی زناشویی مثل تفریح، رابطه جنسی، اعتماد و محبت صدچندان به شما لذت میده.

  1. در عشقتون تعادل بسازین.

بی حوصلگی، خستگی و ناراحتیای روزانه ممکنه آبی روی شعله آتیش عشقتون باشه. و اگه این روحیات تکرار شه مطمئنا آتیش رو دوباره روشن نمیکنه. ولی اگه روحیات خوب رو اولویت خودتون بذارین، این شعله دوباره روشن می شه. ما به شما می بگیم چیجوری:

اول اینکه واسه نابود کردن تاثیر یه جمله منفی به ۲۰ جمله مثبت نیازه. پس تلاش کنین تا می تونین جملات مثبت به زبون بیارین تا منفی. وقتی خانمتون کفش جدیدی پا می کنه از اون تعریف کنین یا به شوهرتون بگید که چقدر پیراهن آبی جدیدش به اون میاد. بین روز یه تماس تلفنی کوتاه با خانمتون بگیرین و بگید که به فکرش بودین یا از شوهرتون واسه اینکه در کارای خونه کمکتون کرده تشکر کنین.

ولی این تشویقا و تشکرها باید از ته قلبتون باشه. وقت می خواین تحسینش کنین، لبخند بزنین و به چشم هاش نگاه کنین. وقتی می خواین اونو عاشقانه نوازش کنین تلاش کنین شادی رو در نگاهتون ببینه.

وقتی اینجور هدفی داشته باشین، راه های لذت دادن به همسرتون رو هم علاوه بر راه های عصبانی کردن اون یاد می گیرین. یادتون نره واسه نشون دادن عشق همیشه و هر لحظه زمان مناسبیه. وقتی به خونه میاید همسرتون رو بغل کنین و بگید از دیدنش خوشحالید. تو یه روز تعطیل بارانی اونو با چای در تختخواب غافلگیر کنین.

بذارین ایرادهایش به چشمتون نیاد، روی نقاط مثبت اون تمرکز کنین. شبا قبل اینکه بخواین از اون بوسه ای طولانی بگیرین. شایدً خیلی کارای کوچیکی واسه خوشحال کردن بچه هاتون انجام می دین، به چه دلیل مثل این کارا واسه خوشحال کردن همسرتون انجام نمی دین؟

  1. لمسش کنین.

تماس انسانی کمک می کنه اندورفین که هورمونی بسیار خوشحال کننده س در بدن ترشح شه، هم واسه کسی که لمس می کنه و هم کسی که لمس می شه. پس وقتی در بازار قدم می زنید دست هاش رو بگیرین.

گونه هاش رو با نوک انگشتانتون نوازش کنین. روشی که اون اوایل همدیگه رو نوازش می کردین رو دوباره زنده کنین، بوسه ای پشت گوشش، دست کردن در موهاش… تماس زبانی بسیار پیچیده س. مطمئن باشین با تمرین بیشتر بر دایره لغاتتون از این زبون اضافه می شه.

ایجاد اینجور تماسایی کمک می کنه دژی واسه عشقتون بسازین. این خیلی مهمه چون زوجی که اینجور دژی واسه عشقشون داشته باشن، دیگه هیچ طوفانی نخواد تونست عشقشون رو نابود کنه (و حتی می تونن با بی وفایی هم کنار بیان!) خوب حالا چیجوری باید اینجور پیوندی بین خودتون بسازین؟ اول اینکه باید از همسرتون پشتیبانی کنین.

تلاش کنین وقتی مشکلی در خارج از دنیای دونفره تون اتفاق میفته، پشت اونو داشته باشین و طرف اونو بگیرین. رازهای اونو پیش خودتون نگه دارین. جز در موارد اورژانسی اجازه ندین هیچی وقت دونفره شما رو قطع کنه. این شامل تلفنا و ایمیلا هم می شه نه فقط آدما.

صحبت از وقت دونفره شد، باید بگیم که خودتون رو معتقد کنین که دست کم نیم ساعت در روز با هم حرف بزنین و درمورد برنامه ها، آرزوها و رویاهایتون واسه هم بگید. یه قانون: این مکالمات اصلا نباید درمورد مسائل خونه یا رابطه تون باشه.

باید از این زمان واسه تقویت دوستی بین خودتون استفاده کنین. تحقیقات نشون میده که دوست بودن پیوند بین زن و شوهرا رو عمیق تر می کنه. و یادتون نره که واسه صمیمی تر شدن هم وقت بذارین.

درمورد رابطه جنسی چیجوری؟ حتماً! البته یهویی بودن اون خیلی خوبه ولی اگه هرکدوم از شما نیاز به توجه، محبت و عشق فیزیکی داره، واسه رسیدن وقت اون اتفاق صبر نکنین و دست به کار شید.

چیز دیگری که نباید واسه اون منتظر بمونین: فرصتی واسه جشن گرفتن موفقیتا. همه افراد بزرگ و موفق یه نقطه اشتراک دارن. اینکه وقتی موفق می شن جشن می گیرن. حتی موفقیتای کوچیک نیاز به تشخیص داره. یه شب رستوران رزرو کنین و همسرتون رو اونجا ببرین یا یه سفر کوتاه به یه شهر قشنگتر برید.

  1. یادتون باشه، هیچکی کامل نیس.

ممکنه وسوسه شید که وقتی عصبانی، ناامید، خسته، بی حوصله یا پراسترس هستین، همسرتون رو مقصر کنین. یا فکر کنین واسه بهتر شدن شرایط زندگی و ازدواجتون این همسرتانه که باید خودشو عوض کنه.

این غلطه. اینکه تلاش کنین همسرتون رو پیشرفت بدین، باعث می شه که وارد لاک دفاعی شه. نتیجه؟ هیچکی تغییر نمیکنه. هیچکی مسئولیت قبول نمیکنه. همه ناراحت هستن. و اینکه همسرتون رو آدم بده ماجرا کنین، یعنی ۹۰ درصد از چیزی که هست رو ندیده گرفتین.

راه حل واقعی: خودتون رو تغییر بدین. وقتی با مشکلای خودتون مواجه شده و بهترین ویژگیای همسرتون رو ببینین، معجزه اتفاق میفته. خوشبینی در شما بالا رفته و همسرتون احساس بسیار بهتری پیدا می کنه چون احساس می کنه کسی اونو تشویق می کنه نه تحقیر. و هر دو شما انگیزه بیشتری واسه تغییر خصوصیات منفی در خودتون احساس می کنین.

یه نکته واسه اینکه بتونین اینطور فکر کنین: فلسفه ژاپنی مشکل، wabi sabi، رو در زندگی تون پیاده کنین. این فلسفه عالی در عشقای زندگی واقعی کاربرد داره.

دفعه بعدی که همسرتون کاری ناراحت کننده انجام داد. یه نفس عمیق بکشین، زیر لب زمزمه کنین wabi sabi و به خودتون یادآور شید که قصد خوبی داشته حتی اگه رفتارش چیز دیگری رو نشون میده. در عین حال خوبیا و نقاط مثبت همسرتون رو یادتون نره.

از همین امروز تلاش کنین هر روز یه ویژگی مثبت در همسرتون رو که دوست دارین درنظر گرفته و اونو به زبون بیارین. مثلاً: «همسر من فهمیده س.» یا «شوهرم منو می خندونه.» بعد به دنبال یه رفتار خاص باشین که این رو تایید کنه: «هفته پیش برفای روی شیشه ماشینم رو پاک کرد.» یا «من حالم خوب نباشه اونقدر جوک تعریف می کنه تا منو بخندون.»

آخر اینکه واسه نواقص خودتون هم ارزش قائل باشین. بعضی وقتا خودمون رو واسه همه اتفاقای بدی که در زندگی زناشوییمان میفته مقصر می کنیم. احساس گناه و عذاب وجدان بیشتر از اندازه فلجتان می کنه.

پس به خصوصیاتی که براتون ارزش داره فکر کنین و به خودتون بگید که این ویژگیا رو دارین و واسه اونا هم به دنبال مثال باشین: «من دوست داشتنی و مهربون ام. دیروز آخرین تیکه شیرینی رو به همسرم دادم.» «من صادقم – به اون می گم که دقیقاً به چی فکر می کنم.»

  1. کمی انرژی بدین.

پیشنهاد قدیمی که همه متخصصین به افراد مجردی که به دنبال شریک زندگی شون بودن می کنن: «آنی» باشین که «آنی» که می خواین رو به سمتتان جذب کنه.

درمورد ازدواج هم همینطوره. هرچه احساس شادی و خوشبختی بیشتری کنین، ازدواجتون به همون اندازه خوشحال تر شده و برخورد با مشکلات و فرقای بین تون ساده تر می شه.

اگه انجام ۱۵ دقیقه یوگا در صبح، نوشیدنی قهوه بدون کافئین به جای کافئین دار یا یه سرگرمی جدید به شما حال و هوایی ریلکس میده، باید بدونین که احساسات خوب باعث می شه لحظاتی خوشحال تر و پربارتر در کنار همسرتون هم داشته باشین.

قبول کنین: قبل از ازدواج عادت داشتین همیشه واسه تختخواب جذاب ترین لباس تون رو بپوشید یا موهاتون رو درست کنین. ولی الان دیگه به این چیزها اهمیتی نمی دین. دیگه وقتشه که کمی به ظاهرتون برسین.

موهاتون رو شونِه کنین، دندون هاتون رو مسواک کنین و لباسی جدید و جذاب تنتون کنین. وقتی خودتون حس خوبی نسبت به ظاهرتون داشته باشه، چشماتون خواهد درخشید. اون وقت رابطه چشمی بهتری با همسرتون برقرار کرده و این درخشش رو به اونم منتقل می کنین.

  1. همیشه مساوی دعوا کنین.

دعوا پیش میاد و به طور کاملً طبیعی و حتی سالمه. چیزی که مهمه چگونگی برخورد و کنار اومدن شما با اون هستش. تو یه تحقیق که روی زوجای قدیمی تر انجام شده بود، توانایی حل اشتراکی مشکلات عامل مهم احساس خوشبختی در ۷۰ درصد از ازدواجا بوده. فقط ۳۳ درصد از زوجای ناراضی این مهارت رو داشتن.

با وسیله ها و گرایشی مناسب، دعوا و مشکل دری به روی صمیمیت بیشتر می شه – شانس دیده شدن و دوست داشته شدن بخاطر همون چیزی که هستین، پذیرش خود واقعی و باارزش همسرتون و ایجاد پیوند و اتحادی قوی بین خودتون.

اول خودتون رو از شر انتقاد، رویارویی و دشمنی خلاص کنین. اینا مثل بنزین رو آتیش ان. محققان دانشگاه کالیفرنیا که بیشتر از یه دهه روی ۷۹ زوج بررسی کردن به این نتیجه رسیدن که اون زوجایی که زود طلاق می گیرن دعواهایی طولانی و پرسروصدا داشتن و همیشه یا در حالت حمله و یا دفاعی بودن.

از طرف دیگه زوجای خوشبخت از کلامی کردن افکار انتقادی دوری کرده اجازه پرسرو صدا شدن به بحث هاشون نداده و از مطلقایی مثل «هیچوقت» یا «همیشه» استفاده نمی کردن.

اگه دعوایی شروع شد، تلاش کنین موضوع رو عوض کرده، با شوخ طبعی اونو رد کرده یا توجه بیشتر به همسرتون نشون بدین.

  1. جا و زمان مناسب رو پیدا کنین.

اگه به اندازه کافی استراحت نداشتین و خوب غذا نخورده اید بحثای مهم رو شروع نکنین. گرسنگی و خستگی فکرای منفی به ذهنتون می آورد. این بحثا رو واسه وقتی بذارین که تمرکز بیشتری داشته و به اندازه کافی استراحت داشتین.

هیچوقت تلاش نکنین وقتی به مشکلات جدی زناشویی تون برسین که حواستون جای دیگه ایه. تلویزیون رو خاموش کنین، تلفن و لپ تاپ رو کنار بذارین. روزنامه رو ببندین. اگه حواستون پرت چیزی دیگه ایه، رسیدگی به این مشکل رو به زمان دیگری بندازین.

این راه هم یادتون باشه که اینکه چیجوری با این موقعیتا برخورد می کنین فقط روی خودتون تاثیر نمی ذاره. صحبت به خیر و خوشی ختم می شه؟ اگه اینطور نشد، صبر کنین و به دنبال وقتی باشین که بچه ها دور و برتون نباشن.

وقتی بچه ها دور و برتان هستن باید تلاش کنین همه مکالماتتان با احترام و به درد بخور باشه. تحقیقات نشون میده که بچه ها مهارت خوب زناشویی رو از والدینشون به و وقتی والدین می تونن درست مشکلاتشون رو حل کنن اونا یاد می گیرن ولی از ناامنیا و مشکلات رفتاری والدینشون به همون اندازه الگوبرداری می کنن.

  1. گوش هاتون رو باز کنین.

مهمترین قدم واسه محکم و بادوام کردن زندگی زناشویی؟ کمتر حرف بزنین و بیشتر گوش کنین. مقصر کردن، اذیت کردن، انتقاد کردن و قلدری کردن مطمئناً نتیجه خوبی نداره یا داقل اینکه زندگی رو براتون جهنم می کنه.

در بحثا حرف طرفتون رو قطع نکنین و نخواهید که سریع راه حل ارائه بدین یا از خودتون دفاع کنین. وقتی صحبت از احساساته، باید شنیده شن. پس با زبون بدن نشون بدین که به حرف هاش با دقت گوش می کنین. باید بذارین با شما احساس نزدیکی کنه.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

ازدواج عشق مردمون چیجوری