جدیدترین مطالب

چگونه سریع به موفقیت برسیم؟

رهبران کار و کاسبی همیشه به دنبال راه هایی هستن که باعث رسیدن کشتی آرزوهاشون به جزیره موفقیت می شه. ولی در این راه باید علاوه بر حفظ سرعت، مراقب صخره های مشکلات هم باشن تا باعث غرق شدن کسب وکارشون نشه. در این مقاله تلاش داریم امتیازات به کار گیری روش هدف دارای رسیدن سریع به موفقیت رو براتون توضیح بدیم.

با به کار گیری روشای هدف دار رسیدن سریع به موفقیت، می تونین کار و کاسبی خود رو از دید داشتن تمرکز درست، اجرای روشای ساده، شفافیت راه موفقیت و بازده مورد بررسی بذارین. براساس این راه و روش، باید از برنامه های ساده و مؤثر واسه پیشرفت استفاده کرد.

در ادامه به ۵ فایده به کار گیری راه هدف دارای سریع واسه رسیدن به موفقیت می پردازیم.

  1. درگیری بیشتر

وقتی که شما خوب بر هدف متمرکز شدین، می تونین تیم خود رو با اهداف در رابطه کنین و اندازه اهمیت اونو به اونا نشون بدین. این شرایط باعث می شه گروه ها راحت تر درگیر شن و متعهدتر به وظایف خود عمل کنن. خیلی از شرکتا بدون وضوح در اهداف خود هستن که همین امر باعث شده کارکنان این سازمانا در انتخاب راه درست واسه رسیدن به هدف ضعیف بمونن.

یه مشاور کار و کاسبی در این باره میگه: «قبلاً واسه یه شرکت کار می کردم، بعد از پیوستن من به اون شرکت، یه تغییر بزرگ در سازمان ایجاد شد، من به عنوان یه عضو جدید از اونا پرسیدم این برنامه چیه و چیجوری کار می کنه.

این مطلب را هم بخوانید :  چگونه زندگی مشترک شادی داشته باشیم؟

یکی از مدیران در جواب گفت توضیح اون کمی پیچیده س و بهتره در این برنامه مشارکتی نداشته باشم. اگه این برنامه ساده بود، من هم به عنوان یه کارمند جدید می تونستم در اون شرکت کنم، ولی پیچیدگی مانع از این شد.»

  1. توانمندسازی بیشتر

این راه و روش به تیما این اجازه رو میده که واسه افزایش درآمد، راحت تر برنامه ریزی کنن. یه کارآفرین بزرگ در این باره میگه: «هیچ وقت به افراد سازمانتون نگید چیجوری یه کار رو بکنن، فقط به اونا بگید یه مسئولیت رو بردوش بگیرن؛ وقتی اونا کار رو تموم کردن، شما حیرت زده میشین.»

وقتی که از نیروهای سازمان می خواین واسه انجام یه کار فرآیندی رو دنبال کنن، در صورت شکست در انجام کار، اونا این روند رو دلیل بر نرسیدن به هدف معرفی می کنن. ولی اگه افراد رو مسئول انجام کار کنین، اونا به اون کار معتقد می شن و در صورت شکست تلاش می کنن با خلاقیت و تغییر روش به موفقیت برسن. این عمل باعث افزایش احتمال موفقیت و توانمندسازی بیشتر در سازمان می شه.

  1. تیم با هیجان و انگیزه بیشتر

وقتی شما دارای یه راه و روش ساده هستین که اعضای تیمتون خیلی راحت قادر به درک اون هستن، باور به موفقیت در سازمان بالا میره. کارکنان از سختی کار نخوان ترسید. چیزی که باعث ترس می شه، شکسته.

وقتی اونا می بینن که می تونن به موفقیت برسن، هیجان و انگیزه اونا بیشتر می شه و تلاش بیشتری به کار می گیرن تا به موفقیت برسن. پیچیدگی روحیه شور و اشتیاق رو میکشه.

  1. افزایش تاثیر

وقتی کار و کاسبی یه کارآفرین در جای درست متمرکز شه، پس از تلاش حتما سازمان به موفقیت می رسه. بیشتر افراد تمرکز خود رو بر نقاط اشتباه می ذارن که باعث تلف شدن زمان، خستگی بیش ازحد و بی انگیزگی تیم می شه. مهم نیس شما چقدر روی کار اشتباه انرژی خود رو صرف می کنین، چون هیچ وقت به نتیجه مطلوب نمی رسین. اگه با این راه و روش در جای درست متمرکز شید، تاثیر شما بیشتر می شه.

  1. بهبود بهره وری

یه رابطه مستقیم بین سطح بهره وری و سطح سادگی راه و روش پیشرفت سازمان هست، مدیریت راه و روش پیچیده بسیار سخته و بیشتر بهره وری مناسب رو نمیشه از اون گرفت. مدیران زیادی رو دیده ایم که با پروسهای پیچیده و به درد نخور دنبال رسیدن به اهداف سازمانی خود بودن، ولی پس از یه مدت خود و تیمشون اون روند رو رها کردن؛ چون چیزی از اون نمی فهمیدن.

این مطلب را هم بخوانید :  چگونه عشق خود را به همسرمان نشان دهیم؟

شما وقتی می تونین پروسها و اهداف خود رو برابر با روش هدف دار موفقیت سریع مدیریت کنین که بر نقطه درست متمرکز شید و رویکردتان به بهترین راه ساده و روشن باشه. بعد تیم شما درگیر روند می شه و باانگیزه بالا تلاش خود رو واسه رسیدن سازمان به اهداف با بالاترین بازدهی به کار می گیره.

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *