Comments: 0 Posted by: حمیدی Posted on: سپتامبر 20, 2019

واسه خوشحال بودن دچار مشکل شدین؟ شادی یه احساس حیرت انگیزه که هر انسانی به اون نیاز داره و بدون اون واقعاً زندگی کردن سخت میشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ مواردی هستن که اگه اونا رو رها کنین زندگی آسون تر و بسیار شادتری دارین. بیشتر ما به چیزایی در زندگی چسبیده ایم که باعث درد و رنج و استرس می شن. به جای اینکه اونا رو رها کنیم و به خودمون فرصت تجربه خوشحال زیستن رو بدیم محکم به اونا چسبیده ایم و حاضر نیستیم اونا رو رها کنیم.

دیگه بسه. با شروع امروز تموم این موارد رو رها می کنیم و تغییر رو قبول می کنیم.

نیاز حق به طرف بودن رو رها کنین.

خیلی از ما دوست نداریم دچار هیچ اشتباهی بشیم و همیشه دلمون می خواد حق به طرف باشیم. حتی اگه به قیمت پایان یه رابطه تموم شه. حتی اگه واسه خودمون و دور و بریا مون ایجاد استرس و ناراحتی کنه. هر وقت واسه اثبات اینکه کی اشتباه کرده و کی کار درست رو انجام داده با بقیه وارد جنگ میشین از خودتون این سوال رو سوال کنین که حق به طرف بودنم مهمه یا مهربون بودنم. نفس شما تا این اندازه مهمه.

کنترل کردنا رو کنار بذارین

کنترل تموم مسائلی که واسه شما و دور و بر شما مثل فرصتا، وقایع، مردم و… اتفاق میفته رو کنار بذارین. چه کسائی که دوستشون دارین و چه غریبهایی که در خیابون ملاقات می کنین بذارین همونطور که هستن باشن این جوری می بینین که چقدر حس قشنگ تر و آرامش بیشتری دارین.

سرزنش کردنا رو رها کنین

واسه اون چیزی که هستین و چیزی که نتونستید باشین، واسه احساسی که دارین و احساسی که نتونستید داشته باشین بقیه رو سرزنش نکنین. بهتره دیگه این سرزنشا رو کنار گذاشته و مسئولیت زندگی خود رو قبول کنین.

تصور خود ضعیف کردن کننده نداشته باشین

آدمای زیادی هستن که با این تصور به خودشون آسیب می رسونن. هر چی که ذهنتون به شما میگه قبول نکنین به خصوص اگه چیزی که میگه منفی و خود ضعیف کردن کننده باشه. شما بهتر از چیزی که در فکرتون میگذره هستین. دهن اگه درست استفاده شه ابزاری عالیه وگرنه اگه اشتباه استفاده کرده شه می تونه داغون کننده باشه.

افکار محدود کننده رو رها کنین

افکار محدود کننده درباره ممکنا و غیر ممکنا و توانستنا و نتوانستنا رو کنار بذارین. از این زمان به بعد دیگه به افکار محدودتان اجازه نمی دین که شما رو در موقعیتهای اشتباه بذارن. پس بالهایتان رو بگشایید و پرواز کنین.

شکایتا رو رها کنین

دیگه درمورد چیزایی که باعث می شن شما خوشحال نباشین شکایت نکنین. اون چیزی که باعث می شه شما خوشحال نباشین شرایط و موقعیتا نیس بلکه چگونگی نگاه شما به اون هستش. هیچوقت قدرت تفکر مثبت رو دست کم نگیرید.

انتقادها رو کنار بذارین

دیگه کسائی که متفاوت از شمان رو ایراد نگیرین. همه آدما متفاوت هستیم ولی از لحاظی هم مثل هستیم. هممون دوست داریم خوشحال باشیم، هممون دوست داریم عشق بورزیم و هممون دوست داریم درک شیم. هممون یه چیز می خوایم چیزی که آرزوی همه ماست.

نیاز به تحت تاثیر قرار دادن بقیه رو کنار بذارین

تلاش نکنین به خاطر تحت تاثیر قرار دادن بقیه خودتون نباشین چون این جوری به نتیجه نمی رسید. لحظه ای که تلاش رو متوقف کنین، لحظه ای که ماسک رو از صورتتون وردارین و خود واقعیتون رو قبول کنین همون لحظه ایه که بدون هیچ تلاشی بقیه به سمت شما جهت پیدا می کنن.

در مقابل تغییر مقاومت نکنین

تغییرات می تونه زندگی شما و دور وبریا تون رو به سمت بهبودی بکشونه. پس به جای مقاومت در برابر تغییر اونو قبول کنین.

به بقیه برچسب نزنین

از زدن برچسب “عجیب بودن” به چیزها، آدما و اتفاقاتی که در زندگی درک نمی کنین جلوگیری کنین. تلاش کنین که با باز کردن ذهن اونا رو بفهمین.

ترسا رو کنار بذارین

احساس ترس فقط یه توهمه و وجود خارجی نداره. این شمائید که اونو خلق می کنین. ترس فقط تو ذهن شماس. وقتی درون رو اصلاح کنین بیرون هم به خودی خود اصلاح می شه. به گفته روزولت:

” تنها چیزی که باید از اون بترسیم خود ترسه.”

به هانها رو کنار بذارین

بیشتر اوقات خودمون رو با بهانه های الکی محدود می کنیم.به جای رشد کردن و پیشرفت خودمون، با این به هانها به خودمون دروغ می گیم. بهانهایی که ۹۹ درصد اونا واقعی نیستن. به هانها رو جمع کنین و دور بندازین شما دیگه احتیاجی به اونا دارین.

گذشته رو رها کنین

بله می دونم این کار بسیار سختیه به خصوص اگه گذشته بهتری نسبت به زمان الان تون داشته باشین. اما باید قبول کنین زمان حال اون چیزیه که دارین و همیشه دارین. پس خودتون رو با گذشته فریب ندین. در زمان حال باشین و از زندگی لذت ببرین به هرحال زندگی یه سفره نه یه مقصد. دید روشنی نسبت به آینده داشته باشین و خودتون رو واسه اون آماده کنین اما بازم در زمان حال زندگی کنین.

وابستگی نداشته باشین

درک این مسئله “نبود وابستگی” واسه هممون سخته اما نشدنی نیس. با تمرین و زمان انجام اون راحت تر می شه. لحظه ای که بتونین خودتون رو از تموم دارائیا یتان جدا کنین لحظه ای پر از آرامش، بردباری، عطوفت و متانته. نبود وابستگی معنیش این نیس که عشق به هرچیزی رو رها کنین چون عشق و وابستگی هیچ ارتباطی با همدیگه ندارن. وابستگی از ترس بوجو میاد در حالیکه عشق، عشق واقعی، خالص، خوب و خالی از خودپرستیه. جایی که عشق باشه ترس جایی نداره پس ترس و وابستگی نمی تونن یه جا باشن.

براساس انتظارات بقیه زندگی نکنین

خیلی از آدما هستن که واسه خودشون زندگی نمی کنن. اونا به شکلی زندگی می کنن که والدین، دوستان، معلم، رسانه ها، دولت و یا حتی دشمنانشون فکر می کنن بهتره در پیش بگیرن. اونا همیشه در زندگی تلاش می کنن بقیه رو راضی نگه دارن و حتی فراموش میکنن که خواسته ها و نیازای خودشون چیه و چی می تونه خوشحالشان کنه. در کل اونا خودشون رو فراموش میکنن.

شما یه زندگی بیشتر ندارین. همین زندگی الان. باید همون رو زندگی کنین و به بقیه اجازه ندین که با تحمیل عقایدشون شمارو از راه زندگی تون منحرف کنه.