جدیدترین مطالب

چگونه شاد زندگی کنیم؟

Beautiful woman in Autumn scenery

چجوری یه زندگی خوشحال و قشنگتر داشته باشیم؟ قشنگتر بودن زندگی رو خودمون مشخص میکنیم؟

جک لندن گفته، «درست ترین کارکرد آدم زندگی کردنه، نه وجود داشتن.» خیلی وقتا اجازه می دیم زندگی هر طور که دوست داره بگذره، هرچه که برامون پیش می آورد رو قبول می کنیم و امروزمان فرقی با دیروزمان نداره. این تقریباً طبیعی و راحت به نظر می رسه، به جز اون ندای همیشگی در مغزتون که میگه، «وقتشه کمی تغییر بسازی.»

واسه اونایی از شما که دوست دارین از یکنواختی همیشگی نجات پیدا کنین، در زیر ۱۵ پیشنهاد ساده آوردیم که کمکتون می کنه استفاده بیشتری از زندگیتون ببرین — زندگی رو با تموم وجود تجربه کنین و از اون لذت ببرین.

 1. قدردان آدما و چیزای خوب تو زندگیتون باشین

بعضی وقتا کارایی که بقیه برامون می کنن رو نمی بینیم تا وقتیکه دیگه اون کارا رو برامون انجام نمی دن. نباید اینطور باشین. واسه چیزایی که دارین، کسائی که دوستتون دارن و مراقبتان هستن، قدرشناس باشین. تازمانیکه روزی برسه که دیگه پیشتون نباشن، نمی فهمید که چه ارزشی براتون دارن.

از دور وبریا تون تشکر کنین و خیلی زود می بینین که افراد بیشتری دورتون رو می گیرن. قدردان زندگی باشین و خیلی زود متوجه میشین که چیزای بیشتری واسه زندگی کردن در اختیار دارین.

 1. حرفای منفی بقیه رو ندیده بگیرین

اگه به بقیه اجازه بدین بیشتر از اینکه بازده ای به زندگیتون بدن، از اون کسر کنن، تعادل زندگیتون بر هم خورده و بدون اینکه بفهمین اسیر منفی بافی میشین. نظرات بی فایده و آزاردهنده بقیه رو ندیده بگیرین.

هیچکی حق قضاوت کردن درمورد شما رو نداره. ممکنه داستان زندگیتون رو شنیده باشن اما مطمئناً نمی تونن حس و حالتون رو بفهمن.

شما هیچ کنترلی روی حرفای بقیه ندارین؛ اما کنترل اینکه به اونا اجازه بدین این حرفه ها رو به شما بزنن یا نه دست خودتونه. شما می تونین حرفای مسموم اونا رو رد کنین تا به قلب و فکرتون آسیب نرسانند.

 1. کسائیکه اذیتتون کردن رو ببخشین

اینکه بقیه رو ببخشین به این معنی نیس که باز به اونا اعتماد کنین. فقط نباید وقتتون رو واسه متنفر شدن از کسائی که اذیتتون کردن تلف کنین چون باید حسابی مشغول دوست داشتن کسائی باشین که دوستتون دارن.

اولین کسی که معذرت خواهی می کنه همیشه پردل و جربزه ترینه. و اولین کسی که می بخشه قوی ترینه. اولین کسی که می گذره و از مشکلات عبور می کنه، شادترینه. پس پردل و جربزه باشین، قوی باشین و خوشحال. آزاد زندگی کنین.

خوشحال بودن

 1. همون کسی باشین که واقعاً هستین

اگه اونقدر خوش شانس باشین که چیزی داشته باشین که شما رو از بقیه جدا کنه، اصلا اونو تغییر ندین. خاص بودن باارزشه.

در این دنیای دیوونه که تلاش داره شما رو مثل بقیه کنه، جربزه این رو پیدا کنین که خودِ فوق العاده تون باشین. و اگه بخاطر متفاوت بودن بقیه به شما خندیدن، شمام بخاطر برابر بودن به اونا بخندین.

این مطلب را هم بخوانید :
چگونه سرعت اینترنت وای فای را افزایش دهیم؟

تنها ایستادن جربزه زیادی می خواد اما ارزشش رو داره. اینکه خودتون باشین بسیار ارزشمنده!

 1. به ندای درونیتان گوش بدین

زندگی یا سفری پرمخاطره س یا هیچی نیس. هیچوقت نمی تونیم با ادامه کارایی که همیشه می کنیم، به چیزی تبدیل شیم که می خوایم. تصمیم بگیرین که به ندای درونیتان گوش بدین نه نقطه نظرات بقیه آدمها.

همون کاری رو بکنین که ته قلبتون مطمئنین درسته. راه، راه خودتونه. ممکنه بقیه در این راه با شما همراه شن اما هیچکی نمی تونه این راه رو بجای شما بپیماید. و یادتون نره که قدردان همه روزای زندگیتون باشین.

روزای خوب شما رو غرق در خوشبختی می کنن و روزای بد تجربه تون رو بالا می برن و بدترین روزا بهترین درسا رو به شما میدن.

 1. به استقبال تغییر برید و از هرچه زندگی براتون پیش می آورد لذت ببرین

سخت ترین قسمت رشد کردن اینه که چیزایی که به اون عادت کردین رو کنار بذارین و با چیزایی جلو روید که براتون جدیده.

بعضی وقتا باید دست از نگران بودن، تعجب کردن، شک کردن وردارین و ایمان داشته باشین که همه چیز خوب پیش میره. به پریشونی و گیجی هاتون بخندین، هوشیارانه در زمان حال زندگی کنین و از هر چی که زندگی براتون پیش می آورد لذت ببرین.

شاید آخر کار به آنجایی نرسید که اول میخواستین، اما به همون جایی می رسین که باید می رسیدید.

 1. روابطتون رو هوشمندانه انتخاب کنین

بهترین روابط فقط زمانایی نیس که اوقات خوشی رو می گذرونین، مشکلات و مشکلاتی که با هم روبه رو میشین و این واقعیت که آخر همه اونا بازم بگید، «دوستت دارم» هم مهمه. و دوست داشتن کسی به این نیس که هر روز به اون بگید دوستت دارم، باید هر روز به هر طریقی که می تونین اونو به اون نشون بدین.

روابط باید عاقلانه انتخاب شن. واسه عاشقی کردن عجله نکنین. اونقدر صبر کنین تا در آخر عشقتون رو پیدا کنین. اجازه ندین تنهایی شما رو به آغوش کسی بندازه که می دونین به شما تعلق نداره. وقتی عاشق شید که آمادگی اونو داشته باشین، نه وقتی که تنها هستین. یه رابطه خوب ارزش صبر کردن رو داره.

 1. کسائی که دوستتون دارن رو بشناسین

به یادماندنی ترین افراد زندگی شما کسائی هستن که وقتی دوستتون داشتن که خیلی دوست داشتنی نبوده اید. به این افراد در زندیگیتان خوب دقت کنین و شمام دوستشون داشته باشین، حتی وقتی خیلی دوست داشتنی رفتار نمی کنن.

 1. خودتون رو هم دوست داشته باشین

اگه می تونین بچه ها رو با وجود شلوغیایی که می کنن دوست داشته باشین؛ اگه می تونین مادرتون رو باوجود غرغرهایی که می کنه دوست داشته باشین؛ اگه می تونین آبجی و برادرتون رو بااینکه هیچوقت به حرفتون گوش نمی ده دوست داشته باشین؛ اگه می تونین دوستتون رو بااینکه فراموش می کنه چیزایی که قرض گرفته رو پس بده دوست داشته باشین؛ در این صورت می دونین چیجوری میشه آدمایی که کامل نیستن رو دوست داشت. پس مطمئناً می تونین خودتون رو هم دوست بدارین.

این مطلب را هم بخوانید :
چگونه رابطه جنسی سالم و مناسبی داشته باشیم؟

 1. کارای بکنین که در آینده از خودتون متشکر باشین

کارایی که هر روز انجام می دین مهمتر از کارهاییه که هر چند وقت یه بار انجام می دین. چیزی که امروز انجام می دین مهمه چون یه روز از زندگیتون رو به ازای اون می دین. تلاش کنین کاری باشه که ارزش اونو داشته باشه.

 1. بخاطر همه مشکلاتی که ندارین، متشکر باشین

پولدار شدن دو صورت داره: اینکه هر چی بخواین داشته باشین و دیگری اینکه به اون چیزی که دارین راضی باشین. همین حالا قدردان همه چیز باشین و مطمئن باشین که با این روش از هر لحظه از زندگیتون لذت میبرین.

خوشبختی وقتی میاد که دست از شکایت کردن درمورد مشکلاتی که داریم ورداریم و بخاطر همه مشکلاتی که نداریم شکرگزار باشیم. و یادتون باشه، واسه به دست آوردن روزای خوب، باید با روزای بد زندگی بجنگین.

 1. واسه تفریح کردن وقت کافی بذارین

بعضی وقتا لازمه که چند قدم عقب برید تا به همه چیز خوب نگاه کنین. هیچوقت نذارین زندگیتون اونقدر با کار مشغول شه، ذهنتون اونقدر درگیر نگرانی شه، قلبتون اونقدر پر از ناراحتیا و کینهای قدیمی شه که هیچ جایی واسه تفریح کردن و لذت بردن نداشته باشین.

 1. از کوچیکترین چیزای زندگی لذت ببرین

بهترین چیزای زندگی رایگان هستن. می تونین از آسونترین لجظات زندگی آخر لذت و شادی رو ببرین. تماشای غروب آفتاب یا وقت گذروندن با یکی از اعضای خونواده و هزاران لذت کوچیک دیگه رایگان در اختیار شماس. از اونا لذت ببرین چون ممکنه یه روز که به عقب نگاه کنین فهمیده باشین که چیزای بزرگی بودن.

 1. این واقعیت رو قبول کنین که گذشته امروز نیس

اجازه ندین گذشته حال و آینده شما رو بدزده. شاید به کارایی که در گذشته کردین مفتخر نباشین اما اشکالی نداره. گذشته گذشته س و قابل تغییر، قابل فراموشی یا پاک کردن از زندگیتون نیس.

فقط باید اونو قبول کرد. هممون دچار اشتباه میشیم، هممون دچار مشکل میشیم و بعضی وقتا افسوس اتفاقات جور واجور در گذشته مون رو می خوریم. اما شما اشتباهاتتان نیستین، مشکلاتتون هم نیستین، و الان با قدرت شکل دادن به زمان حال و آینده تون اینجایید.

 1. وقتی که باید بگذرید

همیشه موضوع بازسازی چیزی که شکسته س نیس. بعضی روابط و موقعیتا قابل بازسازی نیستن. اگه بخواین به زور اونا رو به هم بچسبونین، همه چیز فقط بدتر می شه. بعضی وقتا باید از نو شروع کنین و چیزی بهتر بسازین. قدرت نه فقط در توانایی ادامه دادن بلکه در توانایی شروع دوباره با لبخندی روی لب و عشقی در دل ظاهر می شه.

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

خبرهای داغ روز خوشبختی خوشحال بودن مردمون چیجوری

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *