جدیدترین مطالب

چگونه شوهر ایده آل باشیم؟

اگه می خواین در نظر همسرتون، مرد ایده آلی باشین! دست به کار شید…

تا حالا براتون پیش اومده که وقتی نتونسته اید نظر همسرتون رو جلب کنین، آرزو کنین که ایکاش راهی واسه این تفاهم بود؟ یا همونجوریکه عقایدتون مخالف همند، ولی دوست داشته باشین کنار هم خوشحال زندگی کنین و از وجود همدیگه لذت ببرین؟

ما راه هایی رو به شما می آموزیم که مرد ایده آل تری هم واسه خود و هم واسه همسرتون، شید!

با اون موافق باشین!

مرد ایده آل

هر کاری رو که دوست دارین انجام بدین! ولی وقتی زنتان به شما اعتراضی کرد و خطای شما رو دید، معذرت خواهی کنین. همسرتون از هر ۱۰ بار، ۹ بارش رو به یاد می آورد که به شما چه گفته.

پس ماجرا رو کِش ندین و همون موقع با معذرت خواهی ، اون رو فیصله بدید. موافق بودن با همسرتون، زندگی رو واسه شما هم ساده تر و خوشحال تر می کنه! امام صادق (ع) فرمودن: بر شوهر، در تعامل با همسرش، سه چیز لازم استLیکی از اونا) موافقت با ایشون تا محبت و میل اون رو به خود جلب کنه

اول کاری رو که میگه، انجام بدین! بعد….

در نظر خانوم شما، رفتن به مدرسه پسرتون و ملاقات با معلم ایشون، بسیار مهم تر از تماس تلفنی با مدیر کل واسه فروش شش تراکتوره. همیشه این حقیقت رو یادتون باشه که : «کارای مهم رو همین حالا انجام بدین . قبل از اینکه تبدیل به کارای فوری شن! »

به دلیل تأخیر در کارا، اختلافات زیادی رو در خونواده هایی دیده ام که واسه مشاوره مراجعه می کردن.درخواستهای همسر و خونواده تون رو در برگه ای یادداشت کنین.

لبخندی که بر صورت دخترتون می شینه، بسیار خشنود کننده تر از فروختن یه موتورسیکلته. رضایت خاطر همسرتون، بسیار ارزشمندتر از خرید یه اتومبیله!

در اشتباهات، پردل و جربزه باشین!

مرد واقعی، کسی نیس که اشتباه نمی کنه! بلکه کسیه که اونقدر جربزه داره که اشتباهت خود رو با فروتنی قبول کنه!

مطمئن باشین که راه خطایی نمی رین. یادتون باشه تو یه رابطه دوطرفه، هیچ وقت یه نفر، به طور کاملً مقصر نیس و دیگری، به طور کاملً بی گناه! ولی حتی اگه در مسئله ای، ۹۹ درصد اون مقصر باشه، بازم معذرت خواهی شما، به درد بخور هستش چون هم اون به اشتباه خودش اطلاع کامل پیدا می کنی و هم اینکه در اعماق قلب خود، به جربزه و مهربانی شما افتخار می کنه! اینجور نتیجه باشکوهی، ارزش این رو نداره که اول، شما معذرت خواهی کنین؟

این مطلب را هم بخوانید :
چگونه دونده خوبی شویم؟

در واقع، تو یه زندگی زناشویی، مهم نیس کی اشتباه کرده، چون هر دو نفر از دید روحی، آسیب می بینن. اگه شما جای اون بودین، این معذرت خواهی در گوشتون مثل یه موسیقی ملایم نبود؟

تصمیم خود رو به سرعت بگیرین!

به جرأت میشه گفت کمتر زنی در جهان پیدا می شه که یکی از مشکلات همیشگی اش، کشف جواب این سوال نباشه که :

«واسه نهار یا شام، چی درست کنم؟» یا از شما نپرسد که «واسه مهمانی فردا شب، کدوم لباس رو بپوشد!» مردها معمولاً در جواب می گن: «خیلی ساده س!! هرچه دوست داری درست کن! یا هرچه می خوای بپوش! به چه دلیل ازم می پرسی؟» درحالیکه واسه همسرشون، جواب این سوال، از اهمیت بالایی برخورداراست! و با اینجور جوابهایی، ناراحت می شن.

راه ساده ای هست! دراین گونه مواقع، از همسرتون سوال کنین: «عزیزم! بگو ببینم چه میتونی درست کنی؟» اون چند مورد از غذاهایی که می تونه و موادش رو هم داره، نام می بره. شمام فوراً یکی رو انتخاب کنین! باور کنین در بیشتر موارد، همین روش ساده، کارسازه! و اون راضی شده و از شما متشکر هستش.

در تعریف کردن، بخیل نباشین!

از رفتارها یا کارای همسرتون، تعریف و تعریف کنین. لازم نیس واسه این کار، یه سرویس طلا بخرین! فقط کافیه کمی فکر کنین و کارایی رو به یاد بیارید که اون تا بحال انجام داده و شما بی توجه بودین.

مثلاً اگه اون هر روز صبح زود، از خواب بیدار می شه تا واسه شما و فرزندان، صبحونه رو آماده کنه می تونین بگید: «عزیزم، ازاینکه با تو ازدواج کردم خیلی خوشحالم. خیلی از زنها هستن که حتی ساعت ۹ صبح هم از خواب بیدار نمی شن» مطمئن باشین اگه همسرتون بدونه که شما قدر کارای اون رو میدونید، با انرژی و عشق بیشتری به شما لطف می کنه!

دعوا

وقتی همسرتون، سرِ شما داد میکشه…

درسته که شما مرد خونواده اید و احترام لازم دارین. ولی این رو یادتون باشه که همسر شما یه زنه با تموم حساسیتا و ظرافتای روحی یه زن! بعضی وقتا فشارهای زندگی، مشکلات اقتصادی، جروبحث با شما، تربیت بچه ها و… اون رو اونقدر تحت فشار میذاره که نیاز به یه کیسه بوکس داره!

این مطلب را هم بخوانید :
چگونه زنی قوی باشیم؟

کیسه بوکس و سوپاپ اطمینان همسرتون باشین! اجازه بدید خودشو تخلیه کنه، سرتون داد بزنه، و شما فقط آروم باشین!

به شما قول میدم بیشتر از چند دقیقه طول نخواد کشید که از شما معذرت خواهی می کنه و از اینکه مردش، اون رو درک می کنه، به شما می بالد! پس از یه مدت آشکارا میفهمید که اندازه و دفعات این تخلیه خشمها در اون، شدیدا کاهش پیدا می کنه (چون از صمیم دل، مطمئنه که همسرش اون رو درک کرده و دوست می داره! و این مهمتری امتیاز واسه یه زنه!)

واسه اون، وقت شما بیشتر از پولتون، ارزش داره!

تاحالا پیش اومده که به خونه بیایید و ببینین زنتان، سردرد شدیدی داره؟ شما پیشنهاد می کنین قرص بخوره یا به دکتر برید که یهو اون میزنه زیر گریه! شما گیج میشین! ولی تجربه نشون داده نیاز اون دراین لحظه، دکتر نیس!

اون نیاز داره شما وقت بیشتری براش بذارین و به اون محبت کنین! پس صبور باشین. زودتر به خونه بیایید و با محبت بیشتری، دقایقی کنار اون باشین. می بینید که سردردش، خوب کلکش کنده میشه و با شادی، شما رو به صرف چای دو نفره، دعوت می کنه!

من عاشق تو هستم!

اگه می خواین یه عمر، در کنار همسرتون، خوشبخت باشین، یاد بگیرین که همسرتون رو دوست داشته باشین. هر دقیقه!

و به اون نشون بدید که اون رو دوست دارین. محبتی که فقط در قلب بمونه و در گفتار و عمل، نشون داده نشه، فایده ای نداره!

به اون بگید که دوستش دارین. به مادرش بگید که دختر اون رو دوست دارین و از اون بخاطر اینکه اجازه داده همسر دخترش باشین، تشکر کنین . این کارا شاید سخت باشه ولی اصلاً لوس نیس چون اونا از محبت شما حال می کنن.

یادتون باشه که صمیمیت تو یه خونه، تا وقتی ادامه داره که یه شوهر با زنش، رفتاری مثل روزای اول ازدواجشون داشته باشه. تا وقتی که زن، اینجور رفتاری رو می بینه همه تلاشش رو می کنه که شما هم احساس خوشبختی دائمی داشته باشین!

نتیجه گیری:

بعضی روش های به ظاهر ساده، همون فنونی هستن که با داشتنشون، از نظر همسرتون، یه شوهر ایده آل هستین!

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

بازنشر تبیان چیجوری

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *