جدیدترین مطالب

چگونه شوهر خوبی باشم؟

اگه احساس میکنین که رابطه زناشویی تون مثل قبلی خوب پیش نمی ره پس شاید ناخواسته دارین اشتباهاتی رو مرتکب میشین که دلیل اصلی مشکلاته.

باوجود قصد خوبتون، این رفتارها ممکنه رابطه تون رو خراب کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ مردها بعضی وقتا اشتباهاتی مرتکب می شن که با خطر خراب کردن ازدواجشون همراه س. درواقع، اگه شمام جزء مردهای عادی باشین، حتماً چندین بار تاحالا از این اشتباهات مرتکب شدین.

باور نمی کنین؟ از همسرتون سوال کنین. حالا قبل اینکه حالت دفاعی به خودتون بگیرین، باید بگیم که تقصیری ندارین. اینا کارای حساسی هستن که خیلی وقتا حتی خودتون از انجام اون بی اطلاعید. و تغییر این رفتارها، فرق خیلی عجیبی واسه همسرتون می کنه، که فقط واسه خودتون ممکنه خوب باشه.

علاوه بر این، تشخیص دادن این اشتباهات و تلاش واسه اصلاح اونا نه فقط به ازدواجتون کمک می کنه، بلکه واسه سلامتی خود شما و همسرتون هم خوبه.

کم کم، احساسات منفی که با اونا برخورد نشه، ممکنه منتهی به مشکلات جسمی و روحی شه. در رابطه واسه هر دو طرف استرس ایجاد می شه. معمولا وقتی زن و شوهرا به دنبال درمان می رن، این استرس موجب تحریک اضطراب یا افسردگی در یکی از اونا یا هر دوشان شده.

در زیر به چند اشتباه آقایون در ازدواج، چگونگی تشخیص اونا و از همه مهمتر راه اصلاح اون می پردازیم:

  1. نشون ندادن همدلی.

دکتر آلبرت ماسلو، روانشناس، میگه، «همدلی — توانایی تشخیص و تقسیم احساسات بقیه– مهمترین بخش هر رابطه س. خانوما معمولاً در این مورد بهتر عمل می کنن. اونا دوست دارن احساساتشون درک شده و به اون ارزش گذاشته شه.

درعوض مردها به جای اینکه فقط گوش کنن، وارد عملیات حل مشکل می شن. این اشتباهه.

مثلاً اگه همسرتون به شما میگه که احساس می کنه ندیده اش می گیرین، چیزی که در اون لحظه می خواد اینه که احساسات اونو درک کنین تا اینکه درمورد واقعیات مسئله حرف بزنین.»

این مطلب را هم بخوانید :
چگونه رژیم غذایی موفقی داشته باشیم؟

   1. هزینه های بی پروا.

خریدهای بزرگ مثل خریدن یه ماشین بدون اینکه اول با همسرتون مشورت کنین یکی از رفتارهاییه که باید اکیداً از اون دوری کنین. درواقع، این بعد از خیانت دومین رفتاریه که ازدواج شما رو بر هم میزنه. و بدیش اینه مردها بارها این رفتار رو تکرار می کنن.

به چه دلیل؟ مردها دونسته و ندونسته پُست ریاست در رابطه رو به خود میدن. اینم اشتباهه. رابطه زن و شوهرا باید تقسیم ریاست باشه.

شوهر خوبی باشین

    1. خودخواهی جنسی.

خیلی از مردها در اتاق خواب فراموش می کنن که همسرشون بیشتر از اونا نیاز به تحریک شدن داره.

دکتر ماسلو میگه، «محبت، اینکه کاری کنین احساس کنه دوستش دارین و به اون نیاز دارین، واسه تحریک شدن اون لازمه. مردانی که سنشون بالاتره این رو فهمیدن اما مردان جوون معمولاً از اون ناآگاهند.»

واسه مردان رابطه جنسی راهی واسه نزدیک شدنه اما خانوما قبل از رابطه جنسی نیاز به نزدیک شدن احساسی و ایجاد رابطه دارن.

     1. اشتباه گوش دادن.

گوش دادن به این معنی نیس که وقتی همسرتون درمورد چیزی که اذیتش می کنه براتون حرف می زنه فقط سرتون رو تکون بدین و به راه هایی واسه حل اون مشکلات فکر کنین. مردها معمولاً تلاش می کنن موقعیتا رو بررسی کرده و به راهکارهایی واسه اون فکر کنین. این کار مطمئناً همسرتون رو دیوونه می کنه.

چیزی که اون می خواد اینه که با هم درمورد مشکلات حرف بزنین، اون دوست داره شما در گفتگو شرکت کنین نه اینکه تلاش کنین قهرمون باشین و به تنهایی راه حل پیدا کنین. اون دوست داره به حرف هاش دقت کنین و به احساساتی که در میان میذاره اهمیت بدین.

این مطلب را هم بخوانید :
چگونه زن خود را شاد کنیم؟

      1. مخفی کردن احساسات.

اینکه وقتی همسرتون درمورد احساساتش با شما حرف می زنه به اون گوش بدین الزامیه. حرف زدن درمورد احساسات خودتون هم همینطور.

اما خیلی از مردها تصور می کنن باید احساساتشون رو مخفی کنن درغیراینصورت ضعیف دیده می شن.

اما باید بدونین در میان نگذاشتن احساساتتون یه نقطه منفی از دید همسرتانه. همسرتون تصور می کنه اون رابطه نزدیک و عمیقی که دوست داره با شوهرش داشته باشه رو نداره و احساس می کنه از اون دور شدین.

تشویق کردن مردها واسه باز کردن دردودلشان کار سختیه. اما نگران نباشین این کار نه فقط نشونه ضعف شما نیس بلکه نشونه قدرته. مردها از اول کودکی تا زمانیکه بزرگ می شن یاد می گیرن که نباید اجازه بدن بقیه بفهمن که از چه چیزایی می ترسن. اما دردودل کردن یه ریسکه و خطر کردن نیازمند جربزه.

       1. تلاش در مسلط شدن و ریاست کردن.

مرد بودن به معنی رئیس بودن نیس. اما خیلی مردها این رو نمی فهمن. اونا تلاش می کنن هر چی که میخوان رو با تکیه به زور و ریاست کردن به دست بیارن. خانوما به این روش عکس العمل عکس میدن و به اعمال قدرتتون جواب مثبت نمی دن.

جایگاه قدرتی که مردها معمولاً واسه خود در نظر می گیرن، باعث خراب شدن رابطه می شه، رابطه ای که باید دوطرفه، محبت آمیز و پشتیبانی کننده باشه. بهترین ما در مورد دیگرونه که ظاهر می شه نه به عنوان هویتی جداگونه.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی مردان مردمون

You may also like...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *