Comments: 0 Posted by: حمیدی Posted on: سپتامبر 20, 2019

در اول خوبه بدونین که شما تنها نیستین! یه تحقیق انگلیسی مشخص کرده که دو سومِ زنان میخوان که مرد زندگی رو عوض کنن…

ممکنه که شریک زندگی شما یه مرد باهوش و بامزه باشه، و تموم ویژگیای یه همسر بی اشکال رو داشته باشه، شاید هنوزم مسائل کوچیکی هست که احساس کنین اون در مورد اونا شدیدا به کمک شما نیاز داره.

مسائلی مثل سبک لباس پوشیدن، کفشا، مدل مو یا حتی ابرویش. و البته این فقط احساس شخصی شما نیس، بلکه اکثریت زنها با اینجور شرایطی درگیرن.

آیسیا مک کیمی، یه کارشناس روابط زناشویی میگه که وقتی جهانی که ما زنها در اون زندگی می کنیم رو در نظر بگیرین، نتیجۀ این تحقیقات خیلی هم تعجب برانگیز نخواد بود.

“جامعه کلا بیشتر در مورد ظاهر زنان اهمیت میده و در مورد اون نظر میده، پس اینطوری ما هم این موضوع رو به افراد نزدیک به خودمون منتقل می کنیم.”

تحقیق گفته شده هم اینکه نشون داده که زنای معمولی اقرار داشتن که چیزی حدود ۱۹۲ روز زمان برده تا همسر خود رو به شریکی بی اشکال تبدیل کنن.

حالا باید پرسید که بزرگترین دلیلِ این تمایلِ دیوونه وار به عوض کردن کامل مردا چیه؟ خجالت کشیدن! حدود ۳۶ درصد زنائی که بررسی شدن گفتن که در اول رابطه هاشون خجالت می کشیدن با مردان خود در عموم دیده شن.

لباس، مدل مو و حتی بو، از دلایلی بودن که زنا نمی خواسته ان در کنار مرد خود بایستند.

با اینجور یافتهایی، انگار همه تا حدودی در این تلاش واسه تغییر شریک زندگی خود مقصر هستن! با در نظر گرفتن کارشناس ما، اینکه تلاش کنین کسی رو در راه درست بندازید خیلی چیز بدی نیس، اما مسالۀ مهم اینه که چیجوری این کار رو انجام بدین.

couple

چجوری شوهرمون رو تغییر بدیم؟

طبق گفته های آیسیا “موضوع بر سر پیدا کردن یکجور تعادله. چون که طرف رابطه می تونه حرفاتون رو به عنوان انتقاد یا قضاوت برداشت کنه و تصور کنین که شما در واقع اون کسی رو دوست ندارین که اون هست.”

عکس العمل مثبت می تونه یه وسیله قوی واسه عوض کردن تیپ طرف خود باشه، بدون اینکه به احساس اون آسیب بزنین.

“اگه که به شکل درستی این کار رو انجام بدین، حتی ممکنه که اون خوشحال شه که نظر شما رو در این مورد شنیده.”

ولی، اگه که شرایط برعکس بود و مرد شما تلاش می کرد که عوضتون کنه، این واسه شما قابل قبول هستش؟ جواب آیسیا اینطور بوده “تا وقتی که اون تنها بر ظاهر شما تاکید نداشته باشه اشکالی نداره. اما اگه که اون واقعا انتقاد می کنه یا اینکه به شما میگه که ظاهرتون خوب نیس، فکر می کنم این باعث خرابی رابطه شه.”

با اینحال مهمه که لباسایی رو بپوشیم که در اونا راحت هستیم و تنها بر مبنای چیزی که اون دوست داره لباس هامون رو انتخاب نکنیم.

پس دخترها، ممکنه که شریک زندگی شما در انتخاب لباسای خود خیلی دقتی نداشته باشه و شما رو ناامید کنه، اما لازمه که یادتون نره که چه ویژگیایی باعث شده که در اول رابطه از مرد خود خوشتون بیاد.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

اختصاصی زناشویی زنان

Leave a Comment