Comments: 0 Posted by: Posted on:

بیدار شدن از خواب با موهایی سالم و قشنگتر میتونه شما رو از دیر رسیدن نجات دهد و  شروع یه روز با نشاط واسه شما باشه.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ به جای اینکه هر روز صبح در تلاش واسه بازسازی و نجات موهای خود باشین به چه دلیل تلاشی واسه به وجود نیامدن موهایی ناسالم نمی کنین؟ به نظر می رسه ترقندایی هست که می تونین در شب به کار بگیرین تا صبح (روز بعد) موهایی باب میل خودتون داشته باشین. در زیر به توضیح ۷ روش مورد پسند ما واسه برخواستن از خواب با موهایی سالم و سرحال می پردازیم.

یه روبالشی جدید جفت و جور کنین

Edward Tricomi استاد آرایشگری و بنیانگذار مجوعه سالنای زیبایی Warren-Tricomi میگه: “بهترین کاری که می تونین بین خواب واسه موهاتون انجام بدین به کار گیری روبالشی ابریشمیه.” روبالشیای نخی شب هنگام که در تختخواب این ور و اون ور میشین موهای شما رو میکشه و باعث ایجاد گره در موها می شه. اما با به کار گیری رو بالشیای ابریشمی، ” این ماده با مو مهربانه و هم اینکه رطوبت مو رو حفظ می کنه و به حفظ درخشندگی و کاهش وزشدگی مو کمک می کنه.”

قبل از رفتن به تختخواب از ماسک مو استفاده کنین

کی حوصله داره با ماسک روی سر یه جا بشینه؟ اگه وقتی که خوابین این کار رو انجام بدین ، شک نداشته باشین حوصله دارین. به کار گیری ماسک مو یه بار در هفته موهای خشک وآسیب دیده رو نرم و صاف می کنه. آقای Tricomi پیشنهاد می کنه :“یه قاشق غذاخوری سس مایونز، آواکادو و روغن زیتون و عسل رو مخلوط کنین تا یه ماسک مغذی و رطوبت رسان رو بسازین.“ پس از مالیدن این ماسک به موهای خیس، واسه دوری از کثیف شدن روبالشی تون، یه کلاه حموم بذارین یا یه هوله روی بالش تون بذارین. حوصله ندارین که خودتون، ماسک مو درست کنین؟ از یه ماسک مو با فرمول مخصوص شب مثل ماسک بازسازی موی Sachajuan استفاده کنین.

با موهای بافته شده بخوابین

بافتن مو قبل از خواب نه فقط تار موها رو در طول شب از از صورت دور نگه می داره (چربی مو می تونه باعث ایجاد جوش در امتداد خط رویش مو شه. )، بلکه در مو موجای زیبایی بوجود میاره که نیازمند آراستن کمتری در صبحه. شبه ها قبل از رفتن به تختخواب، موهاتون رو با دو گیس شل ببندین(مدل موی بسته از پشت سر خوبه! ). بهتره با موی مرطوب شروع کنین، چون موجا رو بهتر نگه می داره ، اما اگه موهاتون خشک هستن، کافیه پس از بافتن، مقداری آب روی اونا اسپری کنین.

با موهای خیس نخوابید

با موهای خیس نخوابید مگه وقتی که مو رو می بافید یا از ماسک مو استفاده می کنین. این کار می تونه سخت باشه اگه که شبا حموم می کنین ، اما اهمیت دادن به این کار مهمه چون موی خیس از موی خشک ضعیف تره. خانوم Julie Dbjay آرایشگر سالن Fekkai در خیابون پنجم میگه : “خوابیدن با موهای خیس می تونه باعث وز شدن یا شکستن مو بشه مخصوصا وقتی که مو از قبل شکننده و خشک باشه یا اینکه با مواد شیمبایی کاری روی مو انجام شده باشه.“ تلاش کنین زمان استحمام خود رو چند ساعت به عقب ببرین یا اینکه قبل از رفتن به تختخواب موهاتون رو با سشوار خشک کنین.

از شامپوی خشک استفاده کنین

بله، شامپوی خشک می تونه بطور پیشگیرانه استفاده شه. اگه با موهای چرب از خواب بیدار میشین، به کار گیری این محصول قبل از خواب به شما اطمینان میده که چربی به محض تولید، جذب می شه و در همون مراحل اولیه، از چرب شدن موها جلوگیری می کنه. اگه بعد از به کار گیری شامپوی خشک، تیکهایی از اون به شکل گچ روی موهاتون باقی می مونه، خوابیدن با شامپوی خشک به شما اطمینان میده که قسمت بیشتری از اون تا صبح جذب می شه. تموم کاری که باید انجام بدین، اون هستش که موهاتون رو چند بار برس بکشین.

از کش مو دوری کنین

کش مو رو از اتاقتون دور کنین غیر از وقتی که با اون موی بافته شده رو محکم می کنین. Dbjay اخطار میده که: “خوابیدن با موهای دم اسبی شده باعث ایجاد کشش و فشار در خط رویش مو می شه و می تونه باعث ریزش مو شه.” کش مو هم اینکه باعث ایچاد چین خوردگی در مو می شه که خلاص شدن از شر اون سخته. اگه نمی تونین تحمل کنین که با موهای باز بخوابین، تریکومی این اسلاح رو پیشنهاد می کنه:”یه جفت جوراب شلواری مات کهنه وردارین(اونا محکم تر از نوع شفاف هستن) و قسمت پای اونا رو جدا کنین تا یه هدبند یا کش مو درست شه که روی موهاتون، چین خوردگی ایجاد نمی کنه.”

پوست سرتون رو ماساژ بدین

یه ماساژ سریع، نه فقط به شما کمک می کنه بعد از یه روز طولانی، آروم شید بلکه سلامت موهاتون رو بهتر می کنه. با مالش ملایم پوست سرتون با نوک انگشتان قبل از خواب، شما چربیای طبیعی رو پخش می کنین که باعث می شه در صبح، موهای نورانی تری داشته باشین.

اخطار:این نکته واسه موهای خشک و کلفت، کاربرد داره و اگه موهای نازکی دارین، این کار شاید فقط باعث می شه که موهاتون چربتر به نظر برسن.

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

زیبایی مو سلامت مو مجله تناسب اندام