Comments: 0 Posted by: حمیدی Posted on: سپتامبر 20, 2019

عروسی ساده

یکی از خوانندگان سایت برامون نوشته بود، «من و نامزدم با هم اختلاف نظر داریم. من می خواهم یه عروسی بزرگ و مفصل بگیریم ولی چیزی که نامزدم می خواهد اینه که این نامزدی رو به هم بزنه.»

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ از همین اول باید یه چیز رو به شما بگیم. اگه یه عروسی سنتی با لباس عروسی و ساقدوش و میهمانی و همه اینا می خواهید، دیگه چیزی به اسم عروسی ساده واسه شما وجود نخواد داشت.

یه عروسی فقط وقتی می تونه ساده باشه که شما و همسرتون و چند نفر از دوستان و نزدیکان با هم به محضر مراجعه کنین و بعد از اونم واسه شام یا ناهار بیرون برید. اما ما می خواهیم به شما آموزش بدیم که چیجوری می تونید با کنار گذاشتن بعضی از سنت های گرون، مراسم عروسی ساده و کم هزینه برگزار کنین و از استرستون هم کم کنین.

 1. لیست مهمون ها رو کوتاه تر کنین.

اگه بتونین همین یه نکته رو رعایت کنین، هزینه هاتون به طور قابل توجهی پایین میاد. اما اگه شما و همسرتون خونواده و فامیل پرجمعیتی داشته باشین شاید این سخت ترین مرحله براتون باشه. می تونید میهمانان دعوتی خودتون رو در حد فامیل درجه یک و دو نگه دارین و فقط از نزدیک ترین دوستانتون دعوت کنین.

 1. منو غذا رو ساده انتخاب کنین.

همیشه بالاترین خرج عروسی، شامه اما می تونید اون رو در سطحی مناسب نگه دارین. لازم نیس چندین مدل غذا و دسر انتخاب کنین. فقط چند نوع غذای ساده و یه نوع دسر واسه مراسمتان در نظر بگیرین. بااینکه شایدً دوست دارین میهمانان از غذا حسابی لذت ببرن اما مطمئن باشین واسه اونا مهم تر اینه که این روز بزرگ رو کنار شما جشن بگیرن.

 1. وقتی نوبت به غذا می رسد، دو راه پیش رو دارین:

سادگی از این نظر که چقدر در دردسر بیفتید (می تونید از یه تشریفات بخواین غذاهای مراسم رو آماده کنه) و سادگی از نظر هزینه ها (از خونواده بخواین که غذا رو آماده کنن).

در خیلی از عروسی ها، غذاها بوسیله خود خونواده آماده می شه که بسیار مقرون به صرفه هستش. اما خوب شاید نخواهید تا این اندازه خودتون و خونواده تون رو به زحمت بندازید. می تونید با کمی تحقیق یه جفت و جور غذای ارزون پیدا کنین.

 1. کمک بگیرین و بعضی از کارا رو به بقیه واگذار کنین.

می تونید از چند نفر از دوستان یا اعضای خونواده تون بخواین در آماده سازی مراسم کمکتون کنن. جزئیات ریز زیادی هست که نمی تونید به تنهایی از پس اونا برآیید و اگه بخواین همه کارا رو خودتون انجام بدین، واقعاً دیوونه میشین.

بذارین بقیه هم کمکتون کنن و بعضی کارا رو به اونا بسپارین. فقط در آخر، چک کنین که همه چیز اونطور که خودتون می خواستین انجام شده باشه.

 1. لباسی ساده انتخاب کنین.

واسه اینکه روز عروسی قشنگتر و شیک به نظر برسین، لازم نیس حتماً لباس عروس یا لباس دامادی گران بر تن داشته باشین. خیاط های ارزانی هستن که با هزینه ای پایین می تونن لباسی فوق العاده تحویلتان بدن. فقط کافیه خودتون مدل موردنظرتان رو انتخاب کنین.

 1. کارت دعوت فانتزی رو از یاد ببرین.

کارت دعوت های فوق العاده قشنگتر و فانتزی زیادی در بازار هست که بیشتر اونا قیمت های بالایی دارن. واسه دعوت کردن میهمانانتان احتیاجی به صرف هزینه بالا نیس. می تونید کارت دعوت رو خودتون درست کنین، حتی با پرینتر شخصی خودتون.

 1. تلاش نکنین همه رو تحت تاثیر بذارین.

این رمز کاره ــ اگه بخواین با عروسی باشکوهتان همه رو تحت تاثیر بذارین، دچار دردسر زیادی شده و کلی پول باید خرج کنین. مطمئناً ارزشش رو نداره. هممون دست کم به یکی از این عروسی های باشکوه دعوت شده ایم و می دانیم برگزاری اینجور عروسی چه خرجی داره. اینکار در اول زندگی مشترک نه فقط شما رو زیر بدهی می برد بلکه استرستون رو هم بیشتر می کنه.

می تونید به جای اینجور بریز و بپاشی، به یه ماه عسل فوق العاده برید. مطمئن باشین که واسه میهمانانتان هم هیچ فرقی نمی کنه ــ همونطور که قبلاً هم گفتیم، اونا فقط اومده ان عروسی شما رو جشن بگیرن. اگه هم براشون فرقی داشته باشه بازم اهمیتی نداره.

 1. دکوراسیون مراسم رو ساده انجام بدین.

کمی گل آرایی ساده و شمع واسه قشنگ تر کردن مراسمتان کافی هستش.

 1. تنقلات ساده.

کمی شکلات و شیرینی نه چیزی بیشتر.

 1. سرگرمی های ساده.

می تونید از یه گروه موسیقی که خیلی گران نباشه بخواین که میهمانانتان رو سرگرم کنن.

 1. یه مجری و مسئول هماهنگی داشته باشین.

البته منظور یه فرد متخصص حرفه ای نیس، این فرد می تونه یکی از اعضای خونواده خودتون باشه که به اون اعتماد دارین و می تونید برنامه های مراسم رو خوب کنترل کنه. اگه کس دیگه ای جز خودتون باشه که به جزئیات مسائل رسیدگی کنه، دیگه احتیاجی نیس که شما نگران همه چیز باشین و می تونید ریلکس بوده و از میهمانی لذت ببرین.

شما چه پیشنهاداتی واسه ساده تر برگزار کردن مراسم عروسی دارین؟

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

ازدواج سالم چیجوریه؟

ازدواج مردمون چیجوری

Leave a Comment