Comments: 0 Posted by: حمیدی Posted on: سپتامبر 20, 2019

خنده بچه smiling-baby

یکی از آرزوهای هر پدر و مادری داشتن فرزندی سالم و باهوش است در این مطلب ۱۰ نکته اساسی واسه داشتن یه بچه باهوش و سالم رو مورد بررسی قرار می دیم.

 1. تغذیه با شیر مادر

  امتیازات شیر مادر بارها گفته شده از جمله پیشگیری از ایجاد عفونتها، افزایش قدرت سیتم ایمنی، و هم اینکه جفت و جور کردن المانهای مهم تغذیه ای و…اما اون چیزی که بسیار دارای اهمیه تحقیقاتیه که از راه محققان دانمارکی انجام پذیرفته س،محققان اعلام کردن که کودکانی که به مدت دست کم ۹ ماه از شیرمادر تغذیه کردن به طور واضحی باهوش تر از کودکانی هستن که به مدت یه ماه و یا کمتر از شیر مادر تغذیه شدن.

 2. بازیای فکری

  بازیایی مانند شطرنج و جدول، معما، ساخت و سازه ها، و … دلیل تمرین بیشتر مغز شده و در شکل دادن بهتر افکار بچه ها بسیار مهم و موثر هستن.

 3. نواختن موسیقی

  براساس آخرین تحقیقات انجام شده در دانشگاه تورنتو کانادا، مشخص گردید که کودکانی که در یادگیری نواختن یه جور ساز، درگیر بودن از IQ بیشتری نسبت به همسالان خود بهره مند شدن.

 4. ورزش و بازی

  انجام ورزش و یا حتی بازیای بچه گانه که دلیل شرکت اونا در فضای باز و یه کار گروهی می شه در افزایش هوشمندی اونا بسیار موثره در تحقیقاتی که از راه اپنا غیر انجام شده، مشخص گردید زنائی که مدیرعامل شرکتهای مهمی بودن ۸۱% در ایام کودکی در بازیهای تیمی شرکت فعالانه داشتن.

 5. بازیهای ویدئویی

  شاید تعجب کنین اما دیده شده کودکانی که از این بازیها استفاده کردن قدرت خلاقیت و تفکر و برنامه ریزی بهتر و مناسب تری داشتن. تازگیاً در انگلستان بعضی از معلما از این بازیها در کلاس درس واسه آموزش بهتر دروس استفاده می کنن.

 6. مصرف کمتر غذاهای کم ارزش

  مصرف میان وعده ای که از ارزش غذایی کم اما حجم بسیار بهره مند هستن دلیل می شه تا با پر کردن معده بچه ها مانع از مصرف غذاهای با ارزش و لازم شه پس تلاش کنین میوه و آجیل و… رو بیشتر در برنامه غذایی اونا بذارین.

 7. کنجکاویهای طبیعی

  تلاش کنین فرزندان خود رو با محیط دور و بر بیشتر آشنا کنین و با بردن اونا به فضاهای طبیعی(کوه، صحرا، باغ وحش، آکواریوم و…)ایجاد انگیزه در زهن کنجکاو اونا کرده و به سوالات خیلی زیاد اونا جواب مناسب بدین.این در افزایش هوشمندی کودکتون بسیار موثره.

 8. مطالعه

  یکی از ارزانترین و قابل دسترس ترین امکاناتی که میشه از اون واسه افزایش هوش بچتون استفاده کنین به کار گیری کتاب و کتابخوانیه. تلاش کنین از همون سنین پایین واسه اونا کتابای عکس دار بخونین.مطالعه روشیه که قدرت شناخت کودک رو بسیار تقویت کرده و در هر سنی به اونا کمک می کنه.

 9. تقویت روابط اجتماعی

  بچه خود رو تشویق کنین تا در جمع قادر به سخن گفتن و یا شعر خوندن شه،هم اینکه در سنین بالاتر در شرکت دادن اونا در فعالیتهای اجتماعی،تیمی،و بازیهای گروهی دلیل افزایش اعتماد به نفس و هم هوشمندی اونا شه.

 10. خوردن صبحونه

  تحقیقات همیشه نشون داده که خوردن صبحونه دلیل تقویت حافظه، دقیق شدن و فوکوس کردن ویادگیری می شه. پس کودکانی که از خوردن صبحونه دوری می کنن خیلی زودتر خسته شده و از یادگیری هم دوری میکنن و این در دراز مدت می تونه در هوشیاری اونا اثر داشته باشه.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

تربیت بچه چیجوری