دیجیتال مارکتینگ و سئو

گوگل پنالتی چیست و چگونه باید آن را رفع کرد؟

تحلیل و بررسی دیجیتال، سئو و بهینه سازی سایت

گوگل پنالتی چیه و چیجوری باید اونو رفع کرد؟

۲۴ خرداد ۱۳۹۵

سایت رقبایتان در حالی که مطالب بی کیفیت تولید می کنن، رتبۀ بالاتری نسبت به سایت شما دارن؟ اگه تازگیاً به دلیل مجازاتای گوگل ترافیک سایت خود رو از دست دادین، در این مقاله می تونین اطلاعات لازم جهت بهتر شدن وضعیت رتبۀ سایت تون رو پیدا کنین. زمان بهتر شدن وضعیت سئوی سایت پس از اعمال مجازات توسط گوگل می تونه بین ۷۲ ساعت تا چند ماه متغیر باشه. بدون در نظر گرفتن وضعیت سایت تون، باید بگیم همیشه جای امیدواری هست و همۀ وب سایتا می تونن به حالت اولیۀ خود برگردن.

عوامل مهم در بهتر شدن وضعیت سایت پس از اعمال گوگل پنالتی

 • نوع مجازات (گوگل پاندا، گوگل پنگوئن، جریمه دستی، بد افزار).
 • شدت مشکل (اُفت کوچیک در رتبه بندی، قرار نگرفتن در رتبه بندی، خروج از ایندکس).
 • چقدر سریع می تونین مشکلات سایت خود رو شناسایی کنین.
 • چقدر سریع می تونین مشکلات دور و بر سایت خود رو برطرف کنین.
 • مدت زمان درخواستِ تجدید نظر (ارائۀ این درخواست در شرایط خاص لازمه).

عادی ترین مجازاتای گوگل چه مواردی هستن؟

عادی ترین موارد در مجازاتای گوگل، گوگل پاندا و گوگل پنگوئن هستن که با همدیگه فرق دارن اما هر دو می تونن اثرات داغون کننده مشابهی بروی ترافیک سایت شما داشته باشن. اولین قدم واسه بهتر شدن وضعیت سایت از هر گونه مجازات، شناسایی نوع مجازاتیه که بروی سایت شما اعمال شده.

این کار با بررسی علائم (نشونه هایی مانند اُفت ترافیک سایت، اُفت ترافیک واسه کلید واژه به خصوص)، تاریخای مربوط به آپدیتای گوگل و هرگونه اخطاریه ای که در Webmaster Tools خود مشاهده کردین، انجام می شه.

قدم عملی: از راهنمای زیر واسه شناسایی دقیق مجازاتی که سایت تون رو تحت تاثیر قرار داده، استفاده کنین. اگه فهمیدین که سایت تون به شکلای جور واجور دیگری از مجازاتا عکس العمل نشون میده،  تلاش کنین رابطه ای میان اُفت ترافیک سایت با آپدیتای گوگل پیدا کنین.

چیجوری پاندا، پنگوئن و دیگه مجازاتا رو شناسایی کنیم؟

گوگل پاندا

یکی از نشونه های اصلی این اتفاق، کم شدن یهویی ترافیک ارگانیک سایت یا رتبه شما در موتور جستجوی گوگل درست از یه زمان مشخص بروزرسانی الگوریتم پانداه.
البته باید این رو هم در نظر داشت که خیلی عوامل ممکنه در بروز اینجور اتفاقاتی دست داشته باشن. بعضی از سناریوهای احتمالی می تونن پیشرفت یه حریف در بازار (کسی که تازگیاً در صفحه یافته های بالاتر از شما قرار گرفته)، جریمه های دستی گوگل (واسه بررسی گزارشای گوگل به Google Search Console مراجعه کنین)، کاهشای فصلی در اندازه علاقه مخاطبان و مشتریان شما (مثلا کم شدن درخواست چوب اسکی در وسط تیرماه) یا حتی آپدیتای دیگه گوگل (مثلا مربوط به گوگل پنگوئن) باشن.

در صورت بروز اینجور اتفاقاتی، مهم ترین کاری که می تونین انجام بدین مطالعه دقیق اسناد بروزرسانی الگوریتم، مقایسه موارد مطرح شده با وضعیت سایت خودتون و تلاش در جهت رفع اون مشکلاته. اگه کاهش ترافیک سایت شما از یه تاریخ مشخص شروع شده، می تونین اونو با تاریخ بروزرسانیای گوگل پاندا مقایسه کنین تا سریع تر مشکل رو پیدا کنین.

اگه هنوزم مطمئن نیستین که چه اتفاقی افتاده،  می تونین آموزش ما در مورد شناسایی مجازاتای گوگل رو بخونین.

گوگل پنگوئن

دومین مجازات عادی در سئو، گوگل پنگوئنه که در درجۀ اول صاحبان وب سایتی که زیادتر از اندازه لینک سازی می کنن رو هدف میگیره. پنگوئن که در سال ۲۰۱۲ معرفی شد الگوریتمیه که به دنبال الگوهای غیر طبیعی لینک سازی می شه تا وب سایتایی که با ساخت زیادتر از اندازه لینک، قصد دور زدن قوانین گوگل رو دارن، شناسایی و مجازات کنه.

عقیدۀ گوگل در لینک سازی اینه که تموم لینکای خارجی به سایت شما باید طبیعی باشن و به دلیل محتوای با کیفیت سایت به دست اومده باشه. در نتیجه، هر لینکی که با هدف افزایش رتبه ساخته شده باشه به عنوان نقض کننده قوانین گوگل شناخته می شه. این لینکا شامل لینکای خریداری شده، لینکای در خواستی، لینکای تبادلی و لینکای ساخته شده توسط ربات هاس.

وقتی که الگوریتمای پنگوئن میفهمن شما واسه دستکاری رتبۀ سایت در حال ساخت لینکای غیر طبیعی هستین، سایت شما رو واسه کلید واژه (یا کلمات کلیدی) که هدف قرار دادین مجازات می کنه.

اگه الگوریتم پنگوئن شما رو تنبیه کنه، متوجه تغییرات زیر میشین:

 • سایت تون واسه یه کلید واژه (یا گروهی از کلمات کلیدی) دچار کاهش ترافیک می شه. (مثلا: صفحۀ سایت شما واسه یکی از کلمات کلیدی از رتبۀ ۲ گوگل به رتبۀ ۳۶۴ سقوط پیدا می کنه).
 • صفحه ای که شامل کلید واژه به خصوصه، از ایندکس گوگل خارج می شه (de-indexed) در حالیکه بقیۀ صفحات سایت در گوگل ایندکس شده باقی می مونه.
 • ممکنه در بخشای "Search Queries" یا "Manual Actions" درون Webmaster Tools سایت خود، پیغامی با مضمون "لینک سازی غیر طبیعی" دریافت کنین.
 • در بعضی موارد، صفحاتی از سایت تون که قرار نیس در رتبه بندی گوگل قرار بگیرن به دلیل تنبیه توسط الگوریتم پنگوئن در رتبه بندی گوگل قرار می گیرن. (مثلا صفحۀ "تماس با ما" در سایت شما به جای "صفحۀ اصلی" واسه کلید واژه اصلی شما نشون داده می شه).

نمونه هایی از مجازات پنگوئن:

اُفت شدید ترافیک سایت (نزدیک به صفر) واسه یه کلید واژه نشون دهندۀ مجازات توسط الگوریتم پنگوئنه.

کاهش شدید ترافیک سایت طی ۴۸ ساعت واسه یه کلمۀ کلیدی نشون دهندۀ مجازات توسط الگوریتم پنگوئنه.

یه مشخصۀ ویژۀ مجازات الگوریتم پنگوئن اینه که براساس صفحه عمل می کنه. (معمولاً بروی صفحۀ اصلی تاثیر میذاره، اما بعضی وقتاً می تونه بروی زیر صفحات هم اثر داشته باشه) یعنی صفحۀ مجازات شده می تونه رتبۀ خود رو از دست بده در حالیکه دیگه صفحات سایت رتبه و کارکرد بسیار خوبی دارن.

شدت مجازات توسط الگوریتم پنگوئن بسیار متغیره. مثلا از اُفت چند پله ای رتبۀ صفحه تا از ایندکس خارج شدن صفحه رو شامل می شه.

روند بهتر شدن وضعیت سایت پس از مجازات پنگوئن در راهنمای الگوریتم پاندا به زبون ساده توضیح داده شده، اما ما در این مقاله به موارد ابتدایی اون می پردازیم. وبمستر باید فهرست لینکای مربوط به سایت خود رو از راه گزینۀ "latest links" موجود در webmaster tools به دست آورد و لینکایی که از الگویی غیر طبیعی پیروی می کنن رو از اون حذف کنه. حذف این لینکا به همراه فرستادن درخواستِ تجدید نظر و ایجاد یه کمپین لینک سازی جدید می تونه وضعیت سایت رو طی مدت مشخصی به حالت اولیه بازگرداند.

بروزرسانی پنگوئن نسخۀ ۴٫۰ Real Time در حالت انتظار قرار داره، اما انتظار میره که در بهار یا تابستون سال ۲۰۱۶ عرضه شه.

 1. این بروزرسانی ممکنه شامل مجازاتای جدیدی باشه. پیشنهاد می کنیم روند زیر رو طی کنین:
  1. به Webmaster Tools خود مراجعه کنین https://www.google.com/webmasters و قسمتای Search Queries و Manual Penalty رو ببینین.
  2. ترافیک سایت خود رو از راه گوگل آنالیتیکس بررسی کنین https://www.google.com/analytics و هر گونه اُفت ترافیک رو ببینین.
  3. با به کار گیری یه وسیله ردیابی کلید واژه جایگاه سایت خود واسه کلمات کلیدی اصلی رو بررسی کنین.
 2. بروزرسانی پنگوئن نسخه ۴٫۰ می تونه کمی نوسان بسازه که به طور کاملً طبیعیه. (رتبه بندی شما می تونه واسه چند روزی جا به جا شه، اما به این معنی نیس که شما مجازات شدین).
 3. پنگوئن الگوریتمیه که کیفیت لینکا رو آزمایش می کنه و مخصوصاً الگوی غیر طبیعی و کیفیت اونا رو زیر نظر میگیره. واسه اینکه سایت خود رو در برابر جریمه قرار ندین، بهتره از وسایل ساخت لینک خودکار دوری کنین. (این نکته شامل رباتایی که به صورت انبوه محتوای سایت شما رو ثبت می کنن هم می شه).
 4. ویژگی "real-time" این بروزرسانی به این معنیه که به دلیل تغییرات جدید ممکنه سایت تون مجازات شه یا وضعیت سئوی اون به مراتب بهتر شه. ً این خبر خوشی واسه اون دسته از سایت هاییه که قبلاً مجازات شدن و الان مشغول بهتر شدن وضعیت سئوی خود هستن.
 5. بیشترِ (حتی شاید همۀ) "وسایل بررسی لینک پنگوئن" به درد نمی خورن. اونا شما رو به سَمت خود میکشونن و از شما پول می گیرن و در آخر لینکای ضعیفی که گوگل مجازات نکرده رو در اختیارتون قرار میدن. اگه متخصص سئوی پیشرفته هستین و می خواین لینکای خود رو بررسی کنین فایل گزارش لینکای رسمی خود رو از webmaster tools دانلود کنین. واسه این کار به نشانی زیر مراجعه کنین:

Search Traffic -> Links to your site

در آخر یادتون باشه که شما می تونین وضعیت هر سایتی رو بهتر کرد. پنگوئن یا پاندا تنها الگوریتم هستن و میشه با صرف کمی زمان وضعیت سئوی خود رو پیشرفت داد. لزومی نداره که از هر بروزرسانی و بروزرسانی گوگل بترسید، عوضش اونو فرصتی ببینین که می تونین تو یه مدت کوتاه ترافیک بسیاری رو وارد سایت خود کنین.

صفحات و وب سایتای از ایندکس خارج شده

، اینجا باید بگیم علاوه بر مجازاتای گفته شده در بالا جریمه های دیگری هم وجود دارن که هیچ نام یا عنوانی ندارن. این مجازاتای می تونن دلیل شن یه صفحه یا یه سایت از ایندکس خارج شه. نکتۀ مثبت در مورد این جرایم اینه که خیلی راحت قابل شناسایی هستن و بیشتر دور و بر موضوعاتی مانند لینکای اسپم گونه، محتوای اسپم گونه و تکنیکای سئوی کلاه سیاه می چرخن.

واسه اینکه بفهمین سایت تون de-indexed شده یا نه، باید نشانی سایت خود رو در گوگل وارد کنین "www.yoursitename.com" و ببینین که نتیجه ای به شما نشون میده یا خیر.

هم اینکه واسه پیدا کردن صفحه ای از سایت خود، جمله ابتداییِ اولین پاراگراف (۷ کلمه) رو به همراه علائم گفتاورد (") در گوگل جستجو کنین. مثلا: "این اولین جملۀ پاراگراف سایت منه" باید صفحۀ سایت تون رو در یافته های جستجو نشون بده.

هم اینکه شما می تونین از دستور "کلید واژه www.yoursitename.com" استفاده کنین (بدون علائم گفتاورد) استفاده کنین تا فهمیده باشین که صفحات زیر شاخه به درستی ایندکس شدن یا خیر. در آخر باید گفت می تونین با به کار گیری Google Webmaster Tools مشکلات ایندکس صفحاتتان رو شناسایی کنین.

رتبۀ هر سایتی می تونه پیشرفت یابد، حتی اگه صفحات اون de-indexed شده باشن و در یافته های جستجوی گوگل موجود نباشن. گوگل صفحات و وبسایتایی که از ایندکس خارج شدن رو هم زیر نظر داره و تا وقتی که مشکلاتشون برطرف نشده باشه، اجازۀ نمایش در یافته های جستجو رو به اونا نمی ده.

صفحاتی که از ایندکس خارج شدن ممکنه نتیجۀ مجازات الگوریتمای پنگوئن و پاندا باشن اما داشتن صفحات de-indexed به معنی این نیس که شما توسط الگوریتمای پنگوئن یا پاندا تنبیه شدین.

جریمه دستی

جریمه دستی علیه سایت تون می تونه منتهی به تنبیه های مختلفی شه (بعضی وقتا ممکنه این تنبیه باعث پائین اومدن رتبۀ سایت شما شه و در بعضی موارد حتی دلیل de-index شدن اون شه). اگه شما در Webmaster tools پیامی با عناوین "Search Queries" و "Manual Actions" گرفتین، بدونین سایت شما به صورت دستی تنبیه شده.

جرایم دستی می تونه به دلیل هر گونه تخلف از طرف وب مستر اعمل شه، اما معمولاً به دلایل زیر اتفاق میفته:

 • خرید یا فروش لینک
 • به کار گیری صفحات کاذب (Doorway Pages)
 • به کار گیری شیوۀ Cloaking یا مخفی کردن محتوا (در این روش محتوایی که به کاربر نشون داده می شه با محتوایی که موتور جستجوگر می بینه، فرق داره)
 • سایت هک شده
 • سایت اسپم
 • لینکای غیر طبیعی (اگه اینجور پیغامی رو گرفتین، به توضیحات مربوط به الگوریتم پنگوئن مراجعه کنین چون که لینکای غیر طبیعی نشون دهنده جریمه شدن توسط الگوریتم پنگوئنه).
 • محتوای بی کیفیت و کم ارزش (Thin Content) (اگه اینجور پیغامی رو گرفتین، به این معنیه که الگوریتم پاندای گوگل شما رو جریمه کرده. دلیل اون شایدً کیفیت پائین محتوای سایت شماس).

نمونه ای از جریمه دستی گوگل:

هر جریمۀ دستی ای واسه دورۀ خاصی در نظر گرفته می شه اما شما واسه برطرف کردن اون باید به سرعت دست به کار شین. بعد، در خواستِ تجدید نظر خود رو واسه گوگل بفرستین.  مدت جرایم دستی معمولاً بین ۳ ماه تا آخر اعتبار دامنه س.

الان، تنبیه شدن توسط الگوریتم پنگوئن و داشتن یه جریمۀ دستی (لینکای غیر طبیعی) عادی ترین نوع مجازات توسط گوگله.

کاهش کم کم ترافیک سایت

کاهش ترافیک سایت در بازۀ وقتی طولانی، معمولاً به دلیل مجازات الگوریتم پاندا و به روز رسانیای کوچیکی که گوگل به طور همیشه اعمال می کنه، اتفاق میفته. این به روز رسانیا جهت بالا بردن کیفیت یافته های جستجوها صورت میگیره.

در واقع گوگل به بیشتر از ۲۰۰ سیگنال (عامل) نگاه می کنه و اگه شما نتونین در همۀ سیگنالا گوگل رو همراهی کنین، مطمئناً پیدا کردن دلیل کاهش ترافیک خیلی سخت می شه. این تغییرات الگوریتمی می تونه با گذشت زمان باعث اثرات داغون کننده ای بروی سایت شه. تغییر الگوریتم می تونه بسیار کوچیک یا بسیار بزرگ باشه. از اهمیت بروی تگای H5 گرفته تا نغییر نحوۀ ارزش گذاری لینکا توسط گوگل.

نمونه هایی از کاهش ترافیک کم کم:

 • سایت تون در سال ۲۰۱۲ روزانه توسط ۹۰۰ کاربر دیده می شد که این آمار در سال ۲۰۱۳ به ۶۵۰ نفر در روز کم شد و در سال ۲۰۱۴ تنها ۴۳۰ نفر روزانه از سایت شما بازدید می کردن.
 • هیچ پیغامی در Webmaster Tools دریافت نکردید

کاهش آهسته ترافیک سایت کم کم

اگه شمام کاهش کم کم ترافیک سایت رو تجربه کردین، به کار گیری مفاهیم گفته شده واسه برطرف کردن مجازات الگوریتم پاندا ممکنه منتهی به کاهش ترافیک بیشتری شه. بهترین راه حل اینه که منبع مطمئنی واسه اطلاعات سئوی گوگل پیدا کنین و از اونا واسه بهتر شدن وضعیت رتبۀ سایت خود استفاده کنین.

عیب یابی

اگه شما هنوز مطمئن نیستین که کدوم نوع از جرایم زیر واسه سایت تون در نظر گرفته شده، بهتره تلاش کنین تاریخای کاهش ترافیک وب سایتتون رو با تاریخای بروزرسانی گوگل مطابقت بدین. گوگل در فواصل مشخص اعلام می کنه که چه وقتی الگوریتمای خود رو بروزرسانی می کنه.

منابع معتبری که واسه بررسی این تاریخا وجود دارن شامل وبلاگ رسمی Google Webmaster و حساب توئیتر مت کاتز هستن.

پس از انجام بررسی اگه فهمیدین که همزمان با بروزرسانی گوگل، سایت شما دچار نوسانات ترافیکی شده، به احتمال بسیار اون بروزرسانی بروی موقعیت سایت شما تاثیر گذاشته. بدیش اینه بعضی وقتا گوگل، طی ۴۸ ساعت چندین بروزرسانی انجام میده. این شناسایی و تشخیص دقیق مجازات رو کمی سخت می کنه.

در زیر می تونین تاریخ آپدیتای (مجازاتا) گوگل رو ببینین، اما بدیش اینه بین هر بروزرسانی، آپدیتای متفاوت و جزئی بسیاری انجام شده:

 • February 14th 2011 Panda
 • April 24th 2012 Penguin
 • September 30th 2012 Panda, Penguin 2.0, E.M.D.
 • September 2013 Hummingbird
 • January 2014 Panda Refresh
 • May 20th 2014 Panda 4.0
 • June 12th 2014 Competitive Terms Update
 • Sep 25th 2014 Panda 4.1
 • Oct 19th 2014 Penguin 3.0
 • July 2015 Panda 4.2
 • Oct 2015 Rankbrain Release
 • Jan-April 2016 Minor Core Algorithm Updates

روشای بهبودی سایت پس از اعمال مجازات

وقتی که تونستید نوع مجازات سایت خود رو خوب تشخیص بدین، باید مبادرت به برطرف کردن مشکل کنین. در ادامه نگاهی میندازیم به روشی که می تونه سایت تون رو از شر این مجازاتا نجات دهد.

روش برطرف کردن مجازات الگوریتم پاندا

در بحث سئو، گوگل پاندا جزو اون الگوریتم هاییه که اگه شما رو جریمه کنه، رفع مشکل به این راحتیا نیس. به همین خاطره که پیشنهاد می کنیم از اول مراقب باشین که کار به جریمه های گوگل پاندا نکشد. به هر حال، از اونجا که تمرکز الگوریتم پاندا روی کیفیت محتوا هستش، بهترین راه خلاص شدن از این جریمه ها، چیزی نیس جز بهبود کیفیت محتوا. بعضی از کارایی که می تونین انجام بدین به توضیح زیر هستن:

 • دوری از مزرعه محتوا
 • بازنگری کلی محتوای سایت از نظر کیفیت، به درد بخور بودن، مزتبط بودن با جستجوهای کاربران، معتبر بودن و صحت مطالب.
 • بررسی دوباره محتوای تبلیغاتی سایت و لینکای خارجی
 • اطمینان از اینکه محتوای داخل صفحات، پاسخگوی نیازای مخاطبانه.
 • حذف یا اعمال تغییرات کلی در محتوای تکراری
 • بررسی دقیق محتوای تولید شده توسط کاربران و اطمینان از اینکه این مطالب اصل، بدون ایراد و به درد بخور هستن.
 • به کار گیری فرمونای noindex یا nofollow در نقشه سایت و فایل Robots.txt واسه جلوگیری از ایندکس شدن محتوای مشکل دار سایت.

 

روش برطرف کردن مجازات الگوریتم پنگوئن

الگوریتم پنگوئن، الگوریتم مجازاتیه که براساس صفحه و کلید واژه به دنبال دستکاریا و دور زدنای گوگل در جهت بالا بردن رتبۀ وب سایته. الگوریتم پنگوئن در درجۀ اول لینک سازیای غیر طبیعی مربوط به سایت شما رو می شناسونه، یعنی باید لینکایی که به صفحات شما اسیب می رسونن رو خط بزنین.

نگاهی کلی به روند الگوریتم پنگوئن:

 1. صفحه یا کلید واژه که به خاطر اون تنبیه شدین رو شناسایی کنین. این قسمت خیلی با اهمیته چون که شما به دنبال لینکایی خواهید گشت که شامل کلمات کلیدی به خصوصی هستن و به صفحۀ سایت شما وصل شدن.
 2. فهرست کامل لینکای خود رو دانلود کنین و لینکایی رو که از نظر گوگل بد هستن شناسایی کنین.
 3. لینکایی رو که باعث به وجود اومدن این مشکل شدن رو خط بزنین.
 4. صبر کنین تا باتِ گوگل این تغییرات رو شناسایی کنه. این روند ممکنه از ۳ ساعت تا ۳ ماه طول بکشه که به فرکانس جستجوی بات و تعداد لینکای حذفی شما بستگی داره.
 5. در بعضی موارد، اگه سایت شما به صورت دستی جریمه شده، درخواستِ تجدید نظر الزامیه.

نمونه ای از بهبودی از مجازات الگوریتم پنگوئن

افزایش ترافیک خیره کننده واسه کلمۀ کلیدی اصلی سایت

روش برطرف کردن جریمۀ دستی

گوگل می تونه وب سایتا یا صفحاتی که قوانین وبمستر گوگل رو زیر پا گذاشته ان رو به صورت دستی جریمه کنه. جرایم دستی گوگل بسیار جور واجور هستن، اما شناسایی اونا بسیار آسونه چون واسه جریمۀ دستی همیشه یه پیغامی در Webmaster Tools دریافت می شه.

واسه برطرف کردن این نوع جریمه، ارسال بیشتر از ۷ درخواستِ تجدید نظر در طول سال، واسه وبمسترها امر عجیبی نیس. حالا خوبیش اینه، امکان اینکه درخواستِ شما در همون مرحلۀ اول تایید شه و جریمه دستی از سایت ورداشته شه، خیلی زیاده.

واسه شناسایی جریمۀ دستی گوگل باید:

 1. وارد webmaster tools خود شید.
 2. بروی "Search Queries" کلیک کنین.
 3. بروی "Manual Actions" کلیک کنین.

بر خلاف اینکه روشای مختلفی واسه تسریع بهبودی سایت از جریمۀ دستی هست، در ادامه نگاهی کلی به روند جریمۀ دستی میندازیم:

 1. مشکل به وجود اومده در سایت خود رو شناسایی کنین.
 2. این مشکل و عاقبتای به وجود اومده توسط اونو خیلی سریعً برطرف کنین.
 3. درخواستِ تجدید نظر خود رو با رعایت تموم نکاتی که کارشناس سئوی گوگل واسه برداشتن جریمه نیاز داره، بفرستین.
 4. منتظر جواب باشین (بین ۳ روز تا ۳ هفته)
 5. در بعضی موارد ممکنه مجبور میشین این مراحل رو تکرار کنین (اگه درخواستِ تجدید نظرتون رد شد).

منابع و وسیله ها

 • Xenu Link Sleuth – این وسیله به شما اجازه میده یه سایت رو واسه شناسایی مشکلات اون بررسی کنین. مشکلاتی مانند لینکای شکسته، صفحات خراب و دیگر مشکلاتی که دلیل کاهش ترافیک سایت می شه. هم اینکه این وسیله می تونه محتوای تکراری و محتوای بی کیفیت موجود در سایتا رو شناسایی کنه که نکتۀ مهمی واسه جلوگیری از اعمال مجازات الگوریتم پانداه.
 • Google Webmaster Tools – این وسیلهِ ساخته شده توسط گوگل، همۀ اطلاعات مهم مربوط به سایت رو به شما نشون میده. اطلاعاتی مانند پیغامای مجازات، کاهش ترافیک سایت، خطاها و لینکای دریافتی. Google Webmaster Tools اولین نیاز واسه برطرف ساختن مجازاتای گوگله.
 • Ahrefs – یه وسیله جستجوی لینک که می تونه فهرست کاملی از لینکای یه سایت رو به همراه اطلاعات جانبی اون به شما ارائه دهد. اطلاعاتی مانند چگالی لینک، سرعت انتقال لینک، متن تگ لینکا و … . این وسیله در برطرف کردن مجازات الگوریتم پنگوئن بسیار کاربرد داره.
 • MajesticSEO – یه وسیله دیگه واسه بررسی لینکای یه سایت. این وسیله هم مانند Ahrefs واسه مقابله با مجازات پنگوئن بسیار کاربردیه.
 • Panda Breakthrough – یه راهنمای ویدئویی دربارۀ هر اون چیزی که واسه برطرف کردن مشکلات الگوریتمای پاندا و پنگوئن لازمه بدونین. این راهنما همۀ المانای لازم واسه تولید محتوای با کیفیت به خاطر خلاص شدن از مجازاتای الگوریتم پاندا رو توضیح داده. هم اینکه در این راهنما نکات مهمی دربارۀ جریمه های دستی، رتبه بندی بالاتر و آپدیتای سئو گفته شده که به وبمسترها کمک می کنه تا ترافیک بیشتری رو به سایت خود وارد کنن.

وب سایتای مشهوری که توسط گوگل جریمه شدن

 • BeatThatQuote – سایت BeatThatQuote در تاریخ ۷ مارس ۲۰۱۱ توسط گوگل به مبلغ ۳۸ میلیون دلار خریداری شد. گوگل در همون روز سایت رو مجازات کرد.
 • BMW – در ششم فوریه سال ۲۰۰۶، گوگل سایت بی.ام. با نشانی BMW.de رو به دلیل به کار گیری صفحات Doorway جریمه کرد و پیج رنک اونو به صفر رساند.
 • Google Chrome – در ژانویه ۲۰۱۲، صفحۀ اصلی Google Chrome به دلیل دستکاری پیج رنک از راه خرید پُست در وبلاگای جور واجور جریمه شد. PageRank صفحه اصلی کروم از ۹ به ۷ کم شد. هم اینکه Google Chrome واسه جستجوی کلید واژه مرورگر از صفحۀ یه گوگل خارج شد.
 • – در ژانویه ۲۰۱۴، اندازه ترافیک سایت به اندازه ۲۵% کم شد که منتهی به اُفت ۴% به اشتراک گذاشتن مطالبش شد.
 • Rap Genius – در دسامبر ۲۰۱۳، گوگل سایت Rap Genius رو به مدت ۱۰ روز جریمه کرد که دلیل کاهش ترافیک ۷۰۰،۰۰۰ نفری سایت شد.

اگه در مورد سئو، بهینه سازی سایت، طراحی سایت، تولید محتوا، تبلیغات گوگل و بازاریابی اینترنتی سوالی دارین، خوشحال میشیم دیدگاه های خود رو با ما به اشتراک بذارین.

منبع: Google

موضوعات در رابطه تحلیل و بررسی دیجیتالسئو و بهینه سازی سایت

در بحث دور و بر این مقاله شرکت کنین! ارسال دیدگاه

نیاز به مشاوره بیشتر دارین؟ واسه صحبت با کارشناسان نوین تماس بگیرین.

۰۲۱-۶۳۴۰۴ ۵ دقیقه رایگان

رامین محمودی

رامین محمودی هستم، یه عدد علاقمند به محتوا (و هر اون چیزی که به اون رابطه داره!).
وقتی مدیر محتوا و سردبیر وبلاگ نوین بودم. حالا، من هم مانند شما از مطالعۀ مقالات اون حال می کنم.
پیشنهاد میکنیم این مقالات رو هم بخونین

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *