برای جستجو در بین هزاران پایان نامه در موضوعات مختلف     

      و دانلود متن کامل آنها با فرمت ورد اینجا کلیک کنید     

 
دانلود پایان نامه

19 متر مربع
10- انبار روغن
50/192 متر مربع

11- ساختمان مرکزی
412 متر مربع
12- ساختمان نگهبانی جدید درب جنوبی
33 متر مربع
13- ساختمان رختکن جدید
145 متر مربع
14- تعمیرگاه ترانسپورت
48 متر مربع
جمع کل
31/6657 متر مربع
مدیر عامل
مدیر کارخانه
مدیر بازرگانی
مدیر امور اداری
مدیرامور مالی و برنامه‌ریزی
تدارکات داخلی
فروش
کارگزینی
نگهبانی
دبیرخانه
ایمنی و بهداشت
خدمات رفاهی
حسابداری مالی
حسابداری صنعتی
انبار
کامپیوتر
سهام
مدیر
تولید
تولید
نوار
سنگ‌زنی
تریتمنت
چاپخانه
بسته‌بندی
مدیر کنترل کیفی
مدیر فنی و مهندسی
آزمایشگاه
تأسیسات
بازرسی کنترل کیفی
تعمیرگاه
خدمات کنترل کیفی
برق
نقشه‌کشی

چارت سازمانی لامیران
4-2- انواع محصول
شرکت لامیران دارای یک نوع محصول (تیغ اصلاح) می‌باشد که در سه نوع بسته‌بندی به بازار داخلی و خارجی عرضه می‌گردد.
محصول از دو نوع فولاد (کربن، استینلس) ساخته می‌شود که از نظر مواد اولیه‌ای اصلی و بعضی مواد مصرفی و عملیات تولیدی متفاوتند.
تیغ از فولاد کربن بنام تجاری (تیز کربن) برای عرضه به بازار داخلی تولید می‌شود که چاپ روی محصول و بسته‌بندی تجاری آن متفاوت با استینلس است.
تیغ از فولاد استینلس برای عرضه به بازار داخلی و خارجی تولید می‌شود که از نظر چاپ روی تیغ تفاوتی در دو نوع محصول وجود ندارد و فقط از نظر بسته‌بندی تجاری و نام تجاری با هم متفاوتند.
5-2- نگاهی اجمالی به کارخانه لامیران
نام کارخانه: پرما شارپ، ناست، لامیران، تیغ‌ایران و در حال حاضر لامیران.
تاریخ تأسیس: 1345
آدرس: تهران، خیابان خاوران، جنب پمپ بنزین دوم، خیابان عباس کاشی.
مساحت کارخانه: 16616 متر مربع.
تعداد کارگران: مرد: 255 زن: 30 جمع: 285.
تعداد پرسنل اداری: 85 که از مجموع پرسنلی 285 نفر محاسبه شده.
میانگین گروه سنی: 35 سال.
تعداد شیفت‌کاری: 2 شیفت.
لیست مواد اولیه و محل و نوع کاربرد آنها به تفکیک:
فولاد: در تمام کارخانه.
کاغذ و مقوا: چاپخانه و بسته‌بندی.
پاک کننده روغن (AW 403).
روغن:
جهت سنگ‌زنی Sharpening.
O3D برای زنگ نزدن سطح تیغ.
نرم کنندگی پرس و قطعات.
مرکب چاپ: چاپ روی فلز (مرکب چاپ همراه با تینر می‌باشد).
مرکب روی کاغذ: جهت چاپ کاغذ و مقوا.
تری کلرواتیلن: پاک کردن تیغ از کثافات و روغن‌های قسمت Sharpening.
کلروسدیم صنعتی جهت پخت M.S.
تولیدات کارخانه: تیغ صورت تراشی در دو نوع کربن و استینلس.
محصولات‌این شرکت به دو دسته عمده کربن با روپوش قرمز و شکل کوسه مشکی و ضدزنگ (استینلس) با روپوش قرمز و شکل کوسه طلایی تقسیم و با نام‌های تجاری نیز در داخل واسد در خارج عرضه می‌شود.
محصولات بالا قبلاً با نام ناست یک سوسمار و دو سوسمار به بازار عرضه می‌شد و همچنین تمامی‌دستگاه ها ساخت کمپانی مشترک آمریکا و انگلیس است، بنابراین بیشتر مواد اولیه و لوازم یدکی از خارج وارد می‌شود.
برای نظم دادن و سهولت کار شرکت، آنرا به قسمتهای مختلف تحت یک مدیریت تقسیم کرده و هر قسمت دارای رئیس قسمت، سرپرست و معاون سرپرست و اپراتورهای خود می‌باشد.
شرکت در حال حاضر دارای دو شیفت‌کاری و یک جنرال شیفت برای کنترل و اداره امور شرکت می‌باشد. تعداد پرسنل شرکت که 285 نفر می‌باشند که تحت عناوین زیر فعالیت می‌کنند:
حوزه مدیریت عامل
حوزه مدیریت کارخانه
تولید
کنترل کیفیت
امور فنی
برنامه‌ریزی و انبارها
مالی
اداری
امور بازرگانی
خط تولید، خود به قسمت‌های مختلف تقسیم می‌شود که عبارتند از: تولید نوار، سنگ‌زنی، عملیات تکمیلی، بسته‌بندی و چاپ، در هر قسمت تولید، یک دایره بازرسی جهت کنترل کیفیت وجود دارد، قسمت‌های تأسیسات و مهندسی و کارگاهی کارخانه بوسیله قسمت امور فنی اداره می‌گردد.
6-2- مواد اولیه
بیش از 85% مواد اولیه‌این کارخانه از کشورهای اروپای غربی، ژاپن و امریکا وارد می‌شود.
این مواد به چهار بخش تقسیم می‌گردد:
نوارهای فولاد، نوار فولاد، اصلی‌ترین ماده اولیه‌ای است که جهت تولید تیغ دو لبه مورد استفاده مصرف قرار می‌گیرد که از دو نوع فولاد با کربن بالا با علامت اختصاری B.208 و فولاد ضد زنگ یا استینلس با علامت اختصاری B. 207 از کارخانجاتی مانند سندویک فاکس از کشورهای انگلستان و اودهلم از کشور سوئد و هیتاچی از کشور ژاپن و غیره … خریداری و وارد فرآیند تولید می‌گردد،‌این نوارها به لحاظ‌اینکه در خط تولید مکرراً کنترل و ارزیابی می‌شوند حاوی مشخصاتی هستند که به راحتی بتوان به آنها رجوع کرد.
7-2- مواد شیمیایی
این مواد در واقع مکمل نوارهای فولاد در امر تولید می‌باشند و همواره در ارتباط با آنها هستند، مواد شیمیایی مورد استفاده در کارخانه متنوع بوده که بعنوان مثال می‌توان از گازهای شیمیایی، روغن‌ها، الکل‌ها، محلول‌های پوشاننده، مواد پلی‌اتیلن، تینر، چسب‌ها و… نام برد.
برخی از‌این موارد در داخل کشور تولید شده و برخی نیز از خارج از کشور وارد می‌گردند.
8-2- قطعات و لوازم یدکی ماشین‌آلات
قطعاتی از ماشین‌آلات که حین کار مستهلک می‌گردند و بتدریج از بین می‌روند مانند سنگ‌ها، قالب‌های پرس و کلیشه چاپ و … می‌بایست پس از مدت معینی تعویض گردند. برخی از‌این قطعات در داخل کشور ساخته شده و برخی دیگر از بازارهای داخل و خارج کشور تهیه می‌گردند.
9-2- کاغذ و مقوا
کاغذ و مقواهای مورد استفاده در کارخانه که به منظور بسته‌بندی انجام می‌گیرد به چهار دسته تقسیم می‌شوند:
کاغذ مومی‌(واکس‌دار): نوع کاغذ شفاف و نازک شبیه به کالک می‌باشد که برای پوشش بدنه تیغ مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کاغذ بسته‌بندی: کاغذ چاپ شده که برای محافظت و پوشش کاغذ مومی‌حاوی تیغ بکار می‌رود (پوشش خارجی)‌این نوع کاغذ به صورت رول از کشورهای فنلاند، نروژ و سوئد خریداری و وارد عملیات کاغذ می‌گردد و در نهایت به شکل فوق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مقوای جعبه‌بندی: برای قرار دادن تیغ‌های بسته‌بندی شده (لفاف‌بندی شده) از‌این مقوا که به صورت رول از کشورهایی نظیر اتریش خریداری و پس از عملیات کاغذ به شکل زیر در می‌آید.
به‌این جعبه‌های کوچک تیغ که ده عدد تیغ بسته‌بندی شده را شامل می‌شود «تاک» گفته می‌شود.‌این مقواها در حال حاضر از کشورهای خارج خریداری و وارد فرآیند تولید می‌گردد.
4. مقوای آویز: ورقه‌های مقوایی حاوی اطلاعات تجارتی که 20 تاک را شامل می‌شود،‌این ورقه‌ها جنبه تبلیغاتی داشته و هم می‌توانند بعنوان پوشش برای تاک‌ها مورد استفاده قرار گیرند.‌این مقوا نیز اکثراً از کشورهای خارجی نظیر اتریش خریداری می‌گردد.
مقدار مصرف کلیه موارد گفته شده طبق جدول برای تولید یک میلیون تیغ از هر کدام چه میزان مورد نیاز است ارائه شده است و واردات‌این مواد بستگی به برنامه‌ریزی دارد.
به جهت اهمیت شناخت بیشتر فولاد با کربن بالا و فولاد ضدزنگ (استینلس) به تفکیک ساختار آن می‌پردازیم و یک مقایسه نسبی بین آن دو انجام می‌دهیم.
فولاد با کربن بالا
ترکیب شیمیایی
عوامل
درصد نسبت به وزن فولاد
کربن
30/1-15/1
منگنز
5/0-25/0
سیلیکون
3/0-15/0
کرم
35/0-21/0-
فسفر
حداکثر 025/0
سولفور
حداکثر 025/0
آهن
باقیمانده از 100
فولاد ضدزنگ (استینلس)
ترکیب شیمیایی
عوامل
درصد نسبت به وزن فولاد
کربن
70/0-62/0
منگنز
75/0-20/0
سیلیکون
15/0-20/0
کرم
7/13-7/12
فسفر
حداکثر 025/0
سولفور
حداکثر 020/0
نیکل
حداکثر 50/0
آهن
باقیمانده از 100
فولاد با ویژگی‌های بالا برای تهیه تیغ ضدزنگ (استینلس) مناسب بوده و دارای ساختمان بلوری مناسبی برای منگنه کردن (پرس) و آب دادن (عملیات حرارتی) و همچنین‌ایجاد زاویه مورد نظر (عملیات تیزکنی و چسبندگی روکش‌های لبه‌های تیغ) (عملیات تکمیلی) می‌باشد.
ولی فولاد با کربن بالا در‌این نوع فولاد چون مقدار کربن زیاد بوده (15/1-30/1) و عناصر دیگر از قبیل کرم و منگنز که در فولادهای قبلی‌ایجاد خاصیت ضدزنگ را می کند در آن نیست از‌این فولاد و از لحاظ مقاومت در برابر زنگ‌زدگی ضعیف‌تر از فولاد قبلی است و برای تهیه تیغ‌های ارزان قیمت مقرون به صرفه بوده و از لحاظ اقتصادی برای تیغ‌هایی که حداکثر 3 تا 5 بار اصلاح می‌نمایند تهیه می‌شود، مناسب می‌باشد.
شرکت تولیدی تیغ‌ایران
خط تولید
TIGHE IRAN MANUFACTURINC CO
PRODUCTICN LINE
پرس
PERFORATING
کوره
HARDENING
چاپ تیغ
PRINT & LACQUER
اتصال نوار
COIL JOIN
مواد اولیه
RAW MATERIAL
تولید نوار
STRIP PRCEESS
سنگ‌زنی
SHARPENING

مطلب مرتبط :   پایان نامه ارشد رایگان با موضوع تولید جمعیت اولیه و الگوریتم ژنتیک

عملیات شیمیایی
TREATMENT
بسته‌بندی
EACKACING
چاپخانه
PAFER PRCCESS
تولید نهایی
FINAL PRODUCT

10-2- خط تولید
بطور کلی فرآیند تولید به پنج قسمت متمایز زیر تقسیم می‌شود:
فرآیند تولید نوار.
فرآیند سنگ‌زنی (تیزکنی).
فرآیند عملیات تکمیلی.
فرآیند بسته‌بندی.
فرآیند چاپخانه.
1- فرآیند تولید نوار:

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوند.

برای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  77u.ir  مراجعه نمایید

رشته روانشناسی و علوم تربیتی همه موضوعات و گرایش ها :روانشناسی بالینی ، تربیتی ، صنعتی سازمانی ،آموزش‌ و پرورش‌، کودکاناستثنائی‌،روانسنجی، تکنولوژی آموزشی ، مدیریت آموزشی ، برنامه ریزی درسی ، زیست روانشناسی ، روانشناسی رشد

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

هدف‌این قسمت، شکل دادن ظاهری و‌ایجاد شکل بخصوص در نوارهای فولاد و نیز تغییر خواص درونی و فیزیکی آن و همچنین چاپ محصول می‌باشد و از چهار واحد تشکیل گردیده است.
1-10-2- واحد‌ایجاد شکل تیغ (پرس)
هدف‌این واحد، همانطور که قبلاً ذکر شد پرس نمودن نوارهای فولاد برای به وجود آمدن شکل تیغ می‌باشد، ماشین‌هایی که‌این عمل را انجام می‌دهند به همین نام یا به اختصار، ماشین پرس نامیده می‌شوند.
ویژگی‌های لازم برای شکل تیغ:
اندازه عرض تیغ باید 076/0 967/21 میلی‌متر باشد.
اندازه طول تیغ باید 025/0 84/42 میلی‌متر باشد.
اندازه ضخامت تیغ باید 01/0 1/0 میلی‌متر باشد.
طرز عملی کلی واحد
کلیدهای خاموش و روشن و تنظیم سرعت روی جعبه‌ای بنام تابلو فرمان قرار داشته و کنترل واحد را در اختیار دارد. پس از بار کردن نوار فولاد روی پایه که حلقه ابتدایی Coil (کویل) نامیده می‌شود و گذراندن نوار فولاد از میان یک میکروسوئیچ ثابت که اگر نوار بیش از حد کشیده شود، دستگاه را خاموش می‌کند و سپس به قسمت پرس که شامل سوراخ کننده یا قالب است برده شده و در آنجا عمل شکل دادن ظاهری تیغ انجام می‌شود و پس از آن، نوار سوراخ شده از زیر یک میکروسوئیچ جیوه‌ای عبور می‌کند و اگر شکستگی و یا پارگی در نوار باشد،‌این میکروسوئیچ حس کرده و پرس را خاموش می‌کند و سپس نوار دور حلقه انتهایی جمع می‌شود. لازم بذکر است تعدد سوراخ کننده‌ها و قالب‌ها در هر ماشین یک جفت بوده و عمل سوراخ کردن به صورت زوج تیغ انجام می‌شود.
سرعت کار دستگاه معمولاً 800 تیغ در دقیقه می‌باشد. (400 ضربه دو عددی) هر چند که می‌توان‌این سرعت را به دلخواه تغییر داد برای ازدیاد عمر قالب‌ها و کم کردن اصطکاک میان دو صفحه فلزی از روغن O3D ارسالی از شرکت نفت استفاده می‌شود. تعداد دستگاه پرس، 3 عدد می‌باشد و راندمان دستگاه پرس 90% می‌باشد.
2-10-2- واحد عملیات حرارتی (کوره)
هدف‌این واحد تغییر خواص فیزیکی فولاد مانند سختی و شکنندگی می‌باشد در واقع با‌ایجاد حرارتهای متغیر، تکثیر بلورهای منفرد (Single Cristal) که آستانیت (Austenite) نام دارد تغییر نموده و با سرد نمودن ناگهانی فولاد، تغییرات خواص فیزیکی فولاد را باعث می‌شود.
طرز عملی کلی واحد
در‌این مرحله، نوارهای پرس شده پس از قرار گرفتن در روی پایه، وارد قسمت پاک کننده روغن در روی کوره می‌شوند و روغن‌های حاصل از پرس حین عبور از‌این دستگاه توسط ماده‌ای بنام AW 403 ساخت شرکت نفت که خاصیت چربی‌زدائی دارد، بوسیله هوای فشرده (10 Psi) از روی نوار در آن محفظه پاک می‌شود.
برای پاک کردن ماده فوق در روی نوار، آنرا وارد محفظه دیگر کرده که با فشار آب گرم شستشو می‌شود و سپس با هوای گرم و فشرده (20 Psi) خشک می‌گردد تا عاری از هرگونه جرم یا چربی باشد، زیرا بودن چربی یا جرم در روی نوار باعث بد قرار گرفتن بلورهای موجود در فولاد نوار هنگام حرارت شده و در نتیجه سختی و شکنندگی لازم را نمی‌دهد و بعد بوسیله نوارکش که خود بوسیله یک موتور کار می‌کند آنها را به واحد گرمای اولیه هدایت می‌کنند که کار آن‌ایجاد سختی نوار می‌باشد. نوارها پس از سختی در منطقه گرمای اولیه وارد کوره می‌گردد.
کوره‌ها بطور یکنواخت توسط المنت‌های برق گرم می‌شوند. در کوره نوار در مجاورت مستقیم با المنت‌ها نیست بلکه از روی صفحاتی که در میان یک لوله سراسری هستند عبور داده می‌شود.
این لوله سراسری بوسیله المنت‌ها گرم می‌شود که قسمتی از‌این لوله خارج از کوره اولیه قرار گرفته و به سر‌این قسمت از لوله یک میکروسوئیچ بسته شده است زمانی که اشکالی پیش بیاید، میکروسوئیچ عمل کرده و دستگاه را خاموش می‌کند.
حرارت کوره‌ها بوسیله پتانسیومترهای تعبیه شده در تابلو فرمان تنظیم می‌گردد. حرارت بیش از 21500F کوره در مجاورت اکسیژن باعث اکسیده شدن و بنابراین سپاه شدن و تغییر جنس نوار می‌گردد.
برای‌این شکل، گاز آمونیاک را در دستگاهی
17500F بالا می‌برد طبق فرمول تجزیه کرده و به گاز ئیدروژن
گاز آمونیاک تجزیه شده را پس از عبور از یک تنظیم کننده وارد شیلنگ ارتباط نموده و در نتیجه به درون لوله سراسری فرستاده می‌شود تا فضای کوره را از اکسیژن عاری کرد. برای سخت کردن فولاد، آنرا حرارت می‌دهند تا به مرز آستانیت برسد و سپس آنرا سرد می‌کنند.
آلیاژهای مختلف درجه حرارت‌های مختلفی برای آستانیت دارند. برای سخت کردن نوار تیغ نمی‌توان آن را به سرعت به دمای مرز آستانیت رساند و با سرعت آنرا سرد کرد. چون‌این عمل باعث تاب و پیچ خوردگی نوار شده و آنرا غیرقابل استفاده می‌کند. بنابراین در چهار کوره دمای تیغ به آرامی‌به درجه حرارت مزبور رسیده و سپس به آرامی‌سرد می‌گردد.
در «Preheater» و کوره 1 یا Zone 1 نوار بتدریج حرارت داده می‌شود و در کوره2 یا Zone2 به دمای آستانیت می‌رسد، سپس در کوره2 یا Zone3 سرد می‌گردد.
سپس نوار وارد دستگاه خنک کننده با آب Water Box که به شکل مکعب مستطیل است می‌گردد.‌این دو مکعب مستطیل هنگام عبور نوار از میان آنها به صورت اتویی با فشار قابل تنظیم عمل کرده و اگر انحنایی در نوارها باشد آنرا صاف می‌کند،‌این دستگاه بوسیله آب ورودی خنک می‌گردد و بعد از آن نوار وارد یک یخچال گازی می‌گردد.‌این قسمت مختص نوار استینلس می‌باشد. فولاد استینلس دارای ترکیبات مولکولی ناپایدار می‌باشد.
برای همین دلیل نوار را تا دمای (-32 C0) سرد کرده و عمر مفید آن را افزایش می‌دهند. فولاد پس از گذشتن از مرز آستانیت دارای سختی و شکنندگی می‌گردد و برای دادن یک مقدار انعطاف‌پذیری نوار پس از یخچال وارد گپ (Gap Unit) می‌گردد. که مانند کوره عمل کرده و به نوار حرارت می‌دهد. از آنجایی که نوارهای حرارت دیده می‌بایست در مراحل سنگ‌زنی (تیزکنی) قطع شود. احتیاج داریم به‌اینکه نواحی قطع یعنی فاصله بین تیغ‌ها به اندازه کافی نرم باشد.
برای اطلاع از هرگونه انحناء و یا بریدگی در نوار وارد دستگاه دیش می‌گردد که اگر نوار دارای بریدگی یا انحنایی باشد زنگ خطر به صدا درآمده و به اپراتور اطلاع می‌دهد. در انتها نوار بعد از پیچیده شدن روی حلقه مربوط به مرحله بعدی می‌رود سرعت کار دستگاه برای فولاد کربن 675 و برای فولاد استینلس 300 تیغ در دقیقه است. تعداد دستگاه کوره 4 عدد و راندمان کار در‌این قسمت 85% است.
3-1-2- واحد چاپ فلز
هدف‌این بخش، ثبت مسائل تبلیغاتی از قبیل نام محصول و کشور سازنده بر روی بدنه تیغ می‌باشد.
طرز عمل:
پس از عملیات حرارتی حلقه‌ها به قسمت چاپ آورده می‌شوند نوار بعد از بازشدن از روی حلقه از جلوی یک چشم الکترونی عبور می‌کند تا اگر پارگی یا شکستگی باشد چشم الکترونی حساس شده و دستگاه را خاموش می‌کند. سپس نوار از یک چرخ بین نوار به زیر چاپ فرستاده می‌شود.
این قسمت شامل دو غلتک چاپ و دو مخزن رنگ مرکب مربوط می‌باشد که هر کدام وظیفه چاپ یک طرف نوار تیغ را به عهده دارند.
بر روی‌این غلتک‌ها 10 عدد Stamp تیغ نصب شده بطوری که غلتک‌ها در هر دو گردش 10 تیغ را چاپ می‌کنند. پس از چاپ نوار تیغ از میان چرخ عبور کرده و به کوره رفته، حرارت می‌بیند تا مرکب چاپ خشک شده و ثبت گردد (دمای کوره

مطلب مرتبط :   منابع پایان نامه ارشد با موضوع حافظه کوتاه مدت و بهبود یادگیری

دسته بندی : علمی

دیدگاهتان را بنویسید