نصب لاراول بدون کامپوزر


لاراول بدون

خلاصه مطلب :


آموزش نصب آفلاین فریمورک لاراول بدون استفاده از اینترنت و کامپوزر به روشی جدید. دانلود محتویات پوشه ی vendor . این آموزش در هیچ یک از سایت های داخلی و خارجی تا به امروز موجود نبوده است و برای اولین بار در این سایت منتشر شده.

آموزش نصب لاراول بدون نیاز کامپوزر و بدون اینترنت

من خودم روی کامپیوترم اینترنت ندارم و این مشکل بزرگیه برای کسی که میخواد کد نویسی وب یاد بگیره، اوایل که با وردپرس آشنا شدم هم برام ناراحت کننده بود که نمیتونم وردپرس رو روی کامپیوترم داشته باشم تا این که با لوکال هاست آشنا شدم.
همونطور که میدونید لوکال هاست یه جور اینترنت فرضی براتون میسازه که میتونید صفحه های وب رو که روی کامپیوترتون دارید رو ببینید.

برای نصب لاراول به چه چیز هایی نیاز داریم؟
برای نصب لاراول روی کامپیوتر به یه برنامه ی لوکال هاست نیاز داریم که بهترینشون زمپ و ومپ سرور هستن. دومین چیز بسته ی لاراول هست که باید با کامپوزر یه کارایی روش انجام بدید تا یه پوشه ای به نام vendor درون پوشه ی لاراول ایجاد بشه و بتونیم لاراول رو اجرا کنیم.
نصب لاراول بدون استفاده از کامپوزر
یکی مثل من که نمیتونه سیستمش رو به اینترنت متصل کنه (به هر دلیلی) و برنامه ی کامپوزر هم به اینترنت نیاز داره، یه کلکی میتونه بزنه:
استفاده از بسته ی لاراولی که کس دیگه یی ساخته و پوشه ی vendor هم درونش هست.
من خییلی گشتم تا تونستم یه بسته ی لاراول پیدا کنم که پوشه vendor داشته باشه، و درست هم اجرا بشه.

این بسته رو درون htdocs یا www ی برنامه ی لوکال هاستتون بریزید و برای دیدن صفحه ی اول لاراول به آدرس زیر بروید.

Localhost/laravel/public
من خودم به این روش موفق شدم با لاراول تاحدی کار کنم و یکم روتینگ رو تمرین کردم و درست جواب داد.
مشکلات نصب لاراول بدون کامپوزر
از مشکلات این کار اینه که شما نمیتونید از cmd ویندوز (command prompt) استفاده کنید و باهاش کنترلر و.. بسازید، و باید این کار ها رو بصورت دستی انجام بدید و دو سه خط کد use و.. بنویسید.

 

و در آخر هم بگم این روش بعنوان آخرین راه حل برای کسانیه که با کامپوزر به مشکل خوردند . و اگر میتونید حتما سعی کنید با کامپوزر نصب رو انجام بدید.
از لاراول دوست های عزیز هم میخوام نظرشون رو بگن و اگر این روش مزایا و بدی هایی داره بگن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.